Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

  • 4 months later...

Eto kao klinac slučajno video ovu sliku pre xy godina i kao jbt moram da pogledam šta se to dešava na moj rodjus...

Ostalo je istorija 😂

  • +1 1
Link to comment

Ja nešto malo gledao kao klinac u tadašnjem noćnom programu, mislim da se zvao Boja noći. Ništa mi nije bilo jasno, naravno. Posle se malo odraslo, bile su reprize na 3K, i tu sam se već navukao. 

  • +1 2
Link to comment

Kod nas je Twin Peaks išao u okviru noćnog programa RTB, mislim da se zvao Noć sa vama, serija je išla od 23:00, a nakon toga je uglavnom sledila neka kratka emisija erotskog sadržaja.

 

 

Posle bih ujutro išao neispavan u gimnaziju.

Edited by Jeremija
  • +1 4
Link to comment

Ја сам некако више генерација X Files-а рецимо а Твин Пикс сам први пут гледао па једно двадесет година након оригиналног емитовања и опет ми је серија била брутална и и даље ми је једна од омиљених. Могу само да замислим како је било гледати је деведесетих кад је била тешка авангарда реално.

  • +1 1
Link to comment

twin peaks je direktno zaslužan za to kako danas izgledaju serije, kakva je dinamika i kakva su očekivanja gledalaca dok nešto prate. pričam o originalnom twin peaksu s'početka 90ih.

 

twin peaks the return je jedno opasno remek-delo, iako teško za konzumaciju;

osim the leftovers, prve sezone true detective i recimo sopranos - nešto najbolje što je ljudska vrsta umela da napravi u formatu serije a da seima u vidu kontekst

  • +1 4
Link to comment
9 hours ago, uini said:

twin peaks je direktno zaslužan za to kako danas izgledaju serije, kakva je dinamika i kakva su očekivanja gledalaca dok nešto prate. pričam o originalnom twin peaksu s'početka 90ih.

 

twin peaks the return je jedno opasno remek-delo, iako teško za konzumaciju;

osim the leftovers, prve sezone true detective i recimo sopranos - nešto najbolje što je ljudska vrsta umela da napravi u formatu serije a da seima u vidu kontekst

Jedina serija koja je ravna Twin Peaksu je Kraljevstvo (Riget) od Larsa fon Trira. 

  • Hvala 1
Link to comment

Twin Peaks je premijerno emitovan u okviru noćnog programa TVNS koji se zvao Boja noći.

Emitovan je od pred kraj zime 1991, godine (februar ili mart) pa do sredine ljeta iste godine.

U tom periodu TVZG (tada već HTV) je istupila iz JRT šeme, pa su se do tokom proljeća i ljeta TVBG i TVNS smjenjivale sa svojim noćnim programima - Noć sa vama i Boja noći.

Osim Twin Peaksa, najpopularniji strani programi emitovani u Boji noći te godine bili su britanski - Mr. Bean i You Rang M'lord.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

U to vreme, možda čak i u istom programu su išli i Simpsonovi. Ako se podaci odozgo odnose na njih, to je ta tura emitovanja sa lošim prevodom, ono što je pričao Nemeček. Zanimljivo, TP ili komedije, ništa između...

Link to comment

Simpsonovi su premijerno emitovani krajem 1990. godine u okviru noćnog programa TVSA koji se zvao Noć i dan.

Tom prilikom je prikazana samo prva sezona koja je imala nešto manje epizoda u odnosu na sve kasnije sezone.

Čak mislim da nisu prikazane ni sve epizode te sezone.

Posle toga Simpsonovi na srpskim televizijama nisu emitovani sve do 2000. godine kada je TV Pink prikazala prvih 5 sezona.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...