Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

On 12.10.2019. at 11:24, Jeremija said:

Preminu i Robert Forster. Užasno mnogo glumaca iz novog serijala je otišlo u par godina, Miguel Ferrer, Peggy Lipton, Catherine Coulson, Harry Dean Stanton...

 

RIP Šerife Truman:

 

 

 

 

RIP

 

ova komplet scena je genijalstina :heart:

 

Marlon-Brando.jpg

Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 13.6.2019. at 17:58, ObiW said:

Dadada, treba pročitati knjigu da bi se razumelo šta je reditelj hteo da kaže u tri serije i jednom filmu. :isuse:

Nisam pročitao nijednu knjigu, ali serijal doživljavam kao neku vrstu traženja jungijanskog sopstva, kako kroz individualan razvoj, tako i kroz kolektivnu svest u američkoj mitologiji i kulturi. Kuper kao Kuper (iz prve sezone) je mitološki junak, herojska (kaubojska) figura, ali on je ujedno neko ko kroz diktafon psihoanalizira sebe, neko ko 1989. vrši sitne popravke u srednjeklasnom američkom raju, a u 2017. je anti-junak okružen lumpenima. Grozničavo pokušava da se formira kao ličnost i da se ujedini sa svim svojim komponentama ličnosti u jednu trajnu, to mu ne uspeva. Filmskim jezikom je jako teško prikazati svu tu unutrašnju borbu, zato je Linč filmski genije, učinio je skoro nemoguću stvar.

Link to comment
  • 1 month later...

Kyle MacLachlan: ‘I don’t understand all of Twin Peaks’

 

Quote

I don’t understand all of Twin Peaks. The fans understand it much more than me! When you’re being directed by David [Lynch] it’s sometimes hard to follow everything he’s trying to say. I’m not sure how bothered David is about that. He really does allow his subconscious to move him through stories. I think he likes the actors he works with to do that, too. I think that’s a big reason why his work is so interesting.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 15.3.2020. at 12:31, Indy said:

 

Quote

When you’re being directed by David [Lynch] it’s sometimes hard to follow everything he’s trying to say. I’m not sure how bothered David is about that. He really does allow his subconscious to move him through stories. I think he likes the actors he works with to do that, too. I think that’s a big reason why his work is so interesting.

 

 

Njegova partnerka iz Plavog somota je slično rekla pre jedno četvrt veka, kada je rekla da je razlika između Istvuda i Linča u tome što, kada joj Istvud kaže šta da radi, ona tačno zna šta da radi a, kada joj Linč kaže šta da radi, ona uopšte ne zna šta da radi...

Link to comment
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Upravo sam vodio Charlie/ Audrey razgovor sa fejsbuk tulpom

 

(nepoznata osoba, upravo prihvaćen fejsbuk rikvest) - Hej:) Jeste dobro? Erika mi reče da su Žarko i Željko zakačili virus 1f641.png:(
Ja : Ćao. Ne znam ko su Erika, Žarko, Željko..😕
(nepoznata osoba, upravo prihvaćeni fejsbuk rikvest) : Tvoj tata Žarko, Kaća moja sestra mi rekla, ja sam Žarkova sestra od pokojnog Rajka. Marina, pa upoznali smo se kod nas u Kumboru. Žare i Željko preležali virus reče Kaća pa da pitam jeste dobro, kako su???

 

spacer.png

  • Haha 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...