February 3, 20251 yr Sad htedoh da kazem, on je stariji od mene a ja upisao '99... Tako da je osnovne sigurno '98, e sad za master moze da bude bilo sta...
February 4, 20251 yr Jao video sam neki klip da Bizoncina prica kako je u mladosti bio huligan i odmah se setim one njegove slike sa faksa u onom odelu tri broja manjem. Koga ti zajebavas burazeru?
February 4, 20251 yr Podneta tužba za poništaj odluke Skupštine AKS i određivanje privremene mere određivanja minimuma procesa rada tako što bi se dozvolio rad u pritvorskim predmetima, prema maloletnicima, državinskim, zbog nasilja u porodici, itd. Tužilac advokat Mirko B. Stefanović, Vojvode Stepe 249, Beograd. Broj predmeta P1 - 11/2025 Višeg suda u BGD.
February 4, 20251 yr 11 minutes ago, Hamlet Strašni said: Jel može neko da protumači ovo? Ako nećeš da primiš, pribiće ti na vrata. I ne prihvataju obaveštenje da nisi tu. Edited February 4, 20251 yr by Ayatollah
February 4, 20251 yr 16 minutes ago, Ayatollah said: Podneta tužba za poništaj odluke Skupštine AKS i određivanje privremene mere određivanja minimuma procesa rada tako što bi se dozvolio rad u pritvorskim predmetima, prema maloletnicima, državinskim, zbog nasilja u porodici, itd. Tužilac advokat Mirko B. Stefanović, Vojvode Stepe 249, Beograd. Broj predmeta P1 - 11/2025 Višeg suda u BGD. Traži da se odredi privremena mera radi obezbeđenja njegovog novčanog potraživanja, a nigde ne piše o kom se potraživanju radi. Da ne bude da je lapsus, nigde nije naveo ni da ima nenovčano potraživanje. Ako ne postoji dil sa sudijom, ova glupost bi bez problema mogla da se odbije.
February 4, 20251 yr 3 hours ago, napadaj said: Traži da se odredi privremena mera radi obezbeđenja njegovog novčanog potraživanja, a nigde ne piše o kom se potraživanju radi. Da ne bude da je lapsus, nigde nije naveo ni da ima nenovčano potraživanje. Ako ne postoji dil sa sudijom, ova glupost bi bez problema mogla da se odbije. Ne mogla, nego morala, nekonkludentan zahtev bukvalno. Da ne kažem nepismen
February 4, 20251 yr Author Viši sud je apsolutno stvarno nenadležan da odlučuje u ovakvim parnicama. Jedino gde je nadležan je za parnice povodom izbora organa pravnog lica za koje nije nadležan drugi sud, o čemu se ovde ne radi. Takva tužba se odbacuje jer ne spada u nadležnost redovnih sudova, kao što ih je sijaset već i pravnosnažno odbačeno. Odluku skupštine AKS o obustavi rada advokata, kao opšti akt strukovne organizacije, može pravovaljano poništiti samo Ustavni sud.
February 4, 20251 yr Author E da, po onoj Petronijevićevoj tužbi sa predlogom za određivanje privremene mere je rešenje o usvajanju privremene mere donela sudija koja je posle potpisala izjavu podrške zahtevima studenata, a za koju kruže priče da je tada bila na odmoru. Rešenje na 9 strana se pojavilo već u ponedeljak ujutru, prvog dana obustave rada, što će reći da je bilo napisano još dva dana pre toga. Tako da i to studenti komotno mogu da stave na spisak zahteva, iz iste je kuhinje.
February 4, 20251 yr 30 minutes ago, Godfrey said: Sve tačno. Advokati iz medija generalno... Samo što to uklljučuje i njega.
February 5, 20251 yr 8 hours ago, bejzbolka said: Sve ovo je u potpunosti primenljivo i na advokate koji se pojavljuju na opozicionim medijima - Terzića, Ninića, itd. Oni za advokaturu nisu ništa bolja ekipa od ovih što sede po RTS- u i Pinku.
February 5, 20251 yr 10 hours ago, Tribun_Populi said: Viši sud je apsolutno stvarno nenadležan da odlučuje u ovakvim parnicama. Jedino gde je nadležan je za parnice povodom izbora organa pravnog lica za koje nije nadležan drugi sud, o čemu se ovde ne radi. Takva tužba se odbacuje jer ne spada u nadležnost redovnih sudova, kao što ih je sijaset već i pravnosnažno odbačeno. Odluku skupštine AKS o obustavi rada advokata, kao opšti akt strukovne organizacije, može pravovaljano poništiti samo Ustavni sud. To svakako, naravno, nego uzeh zdravo za gotovo da će ponovo da odlučuje, kao pre dve nedelje.
February 5, 20251 yr Author 1 hour ago, napadaj said: To svakako, naravno, nego uzeh zdravo za gotovo da će ponovo da odlučuje, kao pre dve nedelje. Ma OK, ja to više zbog ljudi koji čitaju temu a ne razumeju se u problematiku. Reakcija komore na to od pre dve nedelje je bila mlaka, umesto da udare u bubnjeve, istaknu kako je reč o očiglednoj korupciji, podnesu krivičnu prijavu i odrede da se to ne poštuje - oni su oćutali, izjavili žalbu u redovnom postupku i odlukama Upravnog odbora produžavali štrajkić po 3 dana, protivno sopstvenom statutu. Tad mi je i bilo jasno koja je igra. A neizmerno mi je drago što su skupštinski delegati izglasali šabački predlog mimo volje UO. Em su time sačuvali obraz celoj branši jer je ono što je UO predlagao bilo skandal i samoupucavanje u obe noge, em su razobličili UO u svoj svojoj smrdljivoj koruptivnoj kooperaciji. Eno ih sad plaču po režimskim televizijama.
Create an account or sign in to comment