Jump to content
IGNORED

Retinendis feles (O držanju mačaka)


Have_Fun

Recommended Posts

ne znam za druge, ali ja za sebe odgovorno tvrdim da sam necivilizovan i ne vidim kako to može da bude iznenađenje. u stvari, da pošteno kažem, ja mrzim te mačke.

Link to comment
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    14

  • Аврам Гојић

    13

  • Have_Fun

    8

  • rajka

    8

Top Posters In This Topic

meni je iznenadjenje da civilizovani ljudi uopste tvrde da macke treba ostaviti da se nekontrolisano razmnozavaju i stvaraju gomile lutalica. stvarno ne znam sta da kazem na to. sve drzave koje uopste imaju neki koncept, zakone i programe o dobrobiti zivotinja, sklanjaju sa ulica i sterilizuju lutalice pre udomljavanja, ko bi rekao da je za neke ljude taj civilizacijski cin predmet diskusije ili neslaganja. mislim brate...

 

Zavisi. Neko je nedavno postovao slike sa nekog mesta u Grckoj, ostrva valjda, gde macke zive na ulicama i svi ih hrane i maze. Ima sredina gde im i nije toliko lose napolju, zbog prijatnih ljudi i klime, sto naravno ne vazi za Beograd i slicne velike gradove.

Edited by Agni
Link to comment

Zavisi. Neko je nedavno postovao slike sa nekog mesta u Grckoj, ostrva valjda, gde macke zive na ulicama i svi ih hrane i maze. Ima sredina gde im i nije toliko lose napolju, zbog prijatnih ljudi i klime, sto naravno ne vazi za Beograd i slicne velike gradove.

 

uhm, pogledaj gde je grcka na ovoj listi:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Trap-neuter-return

 

edit. nije centralno da li zivotinje zive na ulici, nego da li ih sterilisu u cilju smanjenja stray populacije. i srbija ima ovaj program, barem na papiru. to je jedno,a drugo je odgovorno vlasnistvo i da ne doprinosis problemu, ako vec nisi voljan da ga resavas.

Edited by rajka
Link to comment

Verujem da niko ne voli te mačke više od vlasnika tj onih koji su na klipu. 

Da upotrebnim modernu reč na ovom topiku: najumobolnije od svega je misliti da ih ti ljudi ne vole milion puta više nego bilo ko i da bi im radili nešto što misle da je jebeno umobolno, a da misle da mački smeta, ili da reaguje kao da joj smeta, ili bilo šta tog tipa. 

 

Ovo protiv sterilizacije da ne komentarišem, jebite se mačke, pa da vas bude sve više bez hrane, pažnje i ljubavi.  :frust:

 

Edit: razumem da nekome nije smešno, da je odbojno i sl, ali ne moraju se odmah svi ostlai proglasiti debilima i umobolcima.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

 

Simon doesn`t give a fuck

 

Mislim da gazda i nije želeo neku okrutnost da ispolji, jednostavno je kreten. A u njegovom kretenskom univerzumu, ovo je smešno.

Link to comment

Kao osoba koja je ranije imala jedno a sada drugo mišljenje, imam da kažem par reči oko sterilizacije:

 

Kada smo dobili Čarlija (psa), žena mi je predložila da ga sterilišemo iz sasvim praktičnih razloga - Čarli je mešanac, nema nekog posebnog smisla razmnožavati ga, nemamo gde da nađemo kuju osim da ga pustimo da zaskoči neku lutalicu i time proizvedemo novi čopor lutalica, ako mu to ne dozvolimo imaćemo problem sa njegovim potrebama... Ja sam odbio, baš iz razloga "prirode", jer zaboga, kako da mu uskratim mogućnost da uživa u čarima seksa.

 

Čarli je malo odrastao i počeo da beži iz dvorišta, da kopa rupe ispod ograde, kida žicu, dok jednog dana nismo došli u situaciju da sam ga odveo u šetnju u Šumarice, i da nisam mogao da ga dozovem da mi se vrati skoro sat vremena, jer je izbezumljen jurcao bez vidnog povoda.... E, tad sam mu rekao da se pozdravi sa jajima, raspitao se i razmislio i zaljučio da:

  • Životinje nemaju seks, one se razmnožavaju što je indukovano nagonom. Seks imaju ljudi
  • Sterilizacija životinje je ne sprečava da ima seks, jer nikad nije ni mogla da ga ima, već joj eliminiše nagon za imanjem čina koji vodi razmnožavanju.
  • Životinja koja nema nagon za razmnožavanjem ne može da pati što se ne razmnožava, jer nije svesna toga.
  • Sterilisana životinja nije u opasnosti da oboli od bolesti organa za razmnožavanje
  • Sterilisani pas mnogo manje reaguje na miris ženke u teranju, pa samim tim je manja opasnost da pobegne i nastrada od automobila.
  • Moj stav protiv sterilizacije je bio indukovan ne razmišljanjem, već potpuno besmislenim aksiomom "pa zar da ga sprečim da jebe i uživa".

A imao dok sam živeo u stanu mačku, kada sam pokušao da je izvedem u šetnju (bez povoca) završio sam izgreban jer se svaki put kada sam pokušavao da je spustim na zemlju mene doživljavala kao drvo na koje će se skloniti od te odvratne trave.

 

P.S. E, da, onaj klip sa mačkom simpatičan na početku, ali ja ne bih insistirao i vukao je po travi toliko dugo ukoliko vidim da se ona sa tim ne slaže. A možda se i slaže, samo joj nije napunjena baterija?

 

 

1452467_341928012650492_4622580506456663

 

Edited by JozoMujica
Link to comment

ja sam za moje mačke dobila ugovor kojim se obavezujem da će živeti isključivo u stanu, bez puštanja napolje

videla sam previše zgaženih mačaka a nekoliko puta i sam čin gaženja tako da mi taj uslov nije bio niti težak niti besmislen

Link to comment

ja sam za moje mačke dobila ugovor kojim se obavezujem da će živeti isključivo u stanu, bez puštanja napolje

videla sam previše zgaženih mačaka a nekoliko puta i sam čin gaženja tako da mi taj uslov nije bio niti težak niti besmislen

 

Prosto i jednostavno, mačku koja je naviknuta na gajbu ne treba puštati napolje, jerbo nije spremna na to.

 

Ja sam dobio mačku kao već kućnu, od burazera, pošto nije više imao uslova da je drži. A on ju je pribavio brutalnim kršenjem zakona prirode, tj spasavanjem od krda pasa lutalica, kad je imala mesec dana.

Link to comment

Prosto i jednostavno, mačku koja je naviknuta na gajbu ne treba puštati napolje, jerbo nije spremna na to.

 

Ja sam dobio mačku kao već kućnu, od burazera, pošto nije više imao uslova da je drži. A on ju je pribavio brutalnim kršenjem zakona prirode, tj spasavanjem od krda pasa lutalica, kad je imala mesec dana.

 

sram ga bilo, time je osujetio sve što mačku čini onim što jeste

Link to comment

priroda je zla i od nje treba bezati. isto vazi i za ljude i za macke.

 

sto kaze sarl furije docice dan kada cemo desalinizovati okeane a mesec pretvoriti u nasu svetiljku a macke i pse uzdici na nivo na kojem ce moci da razumeju sta to radimo.

Link to comment

Greh bi bio da prebacujemo ikome ko će, u korist gajenja i hranjenja, uštrojiti i osujetiti sve što mačku čini onim što jeste

 

jel ima neka suma gdje zive domace macke potpuno nezavisno od ljudi pa da vidimo sta to cini macku onim sto jeste?

 

 

 

ono, za pse recimo znamo da mogu da zive potpuno samostalno, pa ih neki opet drze po kucama i stanovima i ne daju im da budu ono sto jesu...

 

 

Edited by djili
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...