Jump to content
IGNORED

Retinendis feles (O držanju mačaka)


Have_Fun

Recommended Posts

Imao mačku i psa (psa imam i dalje). Živim na prizemlju.

Mačka je imala potpunu slobodu i tražila je da ide napolje kada bi htela.

Povodac smo kupili jer nije bila naviknuta na transportni kavez a trebala nam je kakva-takva kontrola kada smo je vozili na sterilizaciju.

 

Nije pokazivala nikakvu nelagodu niti otpor.

 

Jednom smo je izveli u šetnju zajedno sa psom, oboje na povocu, bez problema.

Kasnije je išla bez povoca u šetnju i malo je reći da su bili prava atrakcija u naselju.

 

Dakle, nije neuobičajeno i nije nenormalno ukoliko joj to ne smeta.

 

Što ne znači da je ovaj snimak smešan.

Link to comment
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    14

  • Аврам Гојић

    13

  • Have_Fun

    8

  • rajka

    8

Top Posters In This Topic

inace jedan od razloga zasto volim da odem van Srbije nekud u Zapadnu Evropu je taj zato sto tamosnji brutalni mackari nimalo ne postuju prirodu macaka, pa nikada necu naleteti na zaklano mace u haustoru, zgazenu zivuljku na drumu ili staru, bolesnu zivotinju sa zagnojenim ocima kako gleda iz nekog kontejnera. samo vi sibajte, pustajte nesterilisane macke napolje da slede svoju prirodu, ima nas budala koji cemo ih leciti kad ih udare kola, usvajati, moljakati ljude da ih prime, bez kraja i konca.  vas izbor.

 

samo nemojte molim vas jos i da nam prebacujete zbog toga sto mi radimo drugacije, ako je moguce.

Link to comment

inace jedan od razloga zasto volim da odem van Srbije nekud u Zapadnu Evropu je taj zato sto tamosnji brutalni mackari nimalo ne postuju prirodu macaka, pa nikada necu naleteti na zaklano mace u haustoru, zgazenu zivuljku na drumu ili staru, bolesnu zivotinju sa zagnojenim ocima kako gleda iz nekog kontejnera. samo vi sibajte, pustajte nesterilisane macke napolje da slede svoju prirodu, ima nas budala koji cemo ih leciti kad ih udare kola, usvajati, moljakati ljude da ih prime, bez kraja i konca. vas izbor.

 

samo nemojte molim vas jos i da nam prebacujete zbog toga sto mi radimo drugacije, ako je moguce.

uvek je lepo videti kada ljudi pisu hvalospeve sebi
Link to comment

inace jedan od razloga zasto volim da odem van Srbije nekud u Zapadnu Evropu je taj zato sto tamosnji brutalni mackari nimalo ne postuju prirodu macaka, pa nikada necu naleteti na zaklano mace u haustoru, zgazenu zivuljku na drumu ili staru, bolesnu zivotinju sa zagnojenim ocima kako gleda iz nekog kontejnera. samo vi sibajte, pustajte nesterilisane macke napolje da slede svoju prirodu, ima nas budala koji cemo ih leciti kad ih udare kola, usvajati, moljakati ljude da ih prime, bez kraja i konca.  vas izbor.

 

samo nemojte molim vas jos i da nam prebacujete zbog toga sto mi radimo drugacije, ako je moguce.

 

Greh bi bio da prebacujemo ikome ko će, u korist gajenja i hranjenja, uštrojiti i osujetiti sve što mačku čini onim što jeste 

Link to comment

e, a jel postujete i prirodu psa? evo npr. jel mu dajete da jede sve dok moze? jeste da ce mu to sjebati kicmu, da ce crci pet godina ranije, vukuci zadnje nepokretne sape, al jebi ga, to mu je priroda, sta mu bog da i tako...

Edited by aram
Link to comment

ко што је речено да мачки то смета, ставила би то до знања, мој (тј. дедин, пошто у стану не држим животиње) обожава да се извали и да га вучем по паркету, што знам пошто ме смара кад га оставим, и чим му посветим пажњу извали се на леђљ и очекује да га возам по соби

Link to comment

svaka čast svima koji imaju strpljenje za životinje

 

meni su ostavili jedno trogodišnje dete pre neki dan

 

sve je bilo ok, ali sam im zabranio da im padne na pamet ikad više

 

ne mogu više ni sebe da podnesem a kamoli ljude životinje i sve ostalo

Link to comment

mozda treba da spustite loptu i nadjete neki razuman tok.

 

ja razumem mocu, ali tako isto razumem i vasu. i jedan i drugi su u pravu. neko je ovde spomenuo da, pre nego sto uzmes zivotinju, moras da znas njene/njegove potrebe, inace bi bilo suludo da te sacekaju stvari koje su prirodne same po sebi. macke se ovde mnogo vise razlikuju od kucica. kada im je vreme za parenje u vrlo su cudnom stadijumu svesti. 

 

vasa je potpuno u pravu za ovo sto je naveo u vezi sterilizacije. sa druge strane, macka, koja je navikla na taj prostor - stan, verovatno nece nikad izaci napolje na silu. njoj je dovoljan taj prostor u kome se nalazi, plus terasa ako je u sklopu stana. naviknuta macka ce se plasiti i bilo bi suludo pokusavati da je navikavas na drugacije, tj. da je izvodis napolje. ne kazem da nema i takvih slucajeva da ce macka reagovati sasvim normalno, ali u biti, kada se macka navikne na jedan prostor, tesko je bilo sta tu promeniti. da ne govorim o povodcu. 

 

za mene je povodac stran pojam kada je macka u pitanju, ako se ipak neko odluci za takav nacin vodjenja macke po polju, onda verujem da je to dobro uraditi na pocetku, dok je jos mala. mada, meni je i dalje povodac i macka vrlo stran rezim. npr. imao sam macora, i nije voleo da ide napolje, sve vreme je voleo da bude u stanu i na terasi. jednom sam probao da ga izvedem napolje i samo sto mi oko nije izvadio. 

 

 

 

 

Link to comment

apropo price o potrebama - ovo nije uzimanje zivotinja kao na filmu, oh mommy can i keep it, a mace gleda tuznim okama iz pet shopa.

 

pricam o uzimanju povredjenih i promrzlih macica sa ulice. neke mozes da udomis dalje, neke ostanu kod tebe.

Link to comment

meni je iznenadjenje da civilizovani ljudi uopste tvrde da macke treba ostaviti da se nekontrolisano razmnozavaju i stvaraju gomile lutalica. stvarno ne znam sta da kazem na to. sve drzave koje uopste imaju neki koncept, zakone i programe o dobrobiti zivotinja, sklanjaju sa ulica i sterilizuju lutalice pre udomljavanja, ko bi rekao da je za neke ljude taj civilizacijski cin predmet diskusije ili neslaganja. mislim brate...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...