Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Notari i muke sa istima

Featured Replies

od maja ili juna, tako nesto

 

praksa u beogradu je bila da kupac placa sve troskove. u unutrasnjosti je troskove snosio prodavac, sto je, po meni, logicnije. po novom troskove advokata, overe i poreza snosi kupac ali se agencijska provizija deli pa svaka strana placa po 2%. do sada je provizija bila 3% a snosio ju je kupac. ovako je agencijama opet dobro.

 

Meni malo smesna ta diskusija oko toga ko placa...pa sve placa kupac, uvek. Mislim, kada prodavac "placa" troskove, od cega ih placa? Pa od para koje je upravo dobio od kupca za nekretninu. Dakle ako kao prodavac znas da ces imati troskove, lupam, 2000 evra, a hoces za stan da uzmes 35000 evra, stavices pocetnu cenu 37000 evra. Okreni-obrni sve ide iz kupcevog dzepa na kraju.

  • Replies 628
  • Views 103.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Završio danas kod notara, završio u banci, još katastar da upiše mene i hipoteku i to je valjda to.

  • Nije moje da pričam o tome, ali ja mislim da oni imaju jako velikih problema, ne sa hakerski upadima i sličnim stvarima, nego sa samim serverima i tehnologijama koje koriste i samom organizacijom sveg

  • Pre neki dan pošaljem notaru ugovor o pripajanju jednog doo drugom. Zove notar i kaže: "Vidite, u članu 8. piše da će nepokretnosti društva prenosioca da se knjiže na društvo sticaoca na osnovu ovog u

Posted Images

praksa u beogradu je bila da kupac placa sve troskove. u unutrasnjosti je troskove snosio prodavac

 

Paaa... nije. Isto je i van Beograda, bar to koliko ja znam.

 

Država porezom uvek duži prodavca, na njegovo ime ide poreska prijava za porez na prenos apsolutnih prava, a kupac je solidarni jemac za poreske obaveze. S tim da se u praksi svi troškovi (overa ugovora, porez) ugovorom obično prevaljuju na kupca.

 

P.S. To o čemu su poslanici danas raspravljali tiče se samo overe potpisa, rukopisa i prepisa (fotokopija), ne potvrđivanja ugovora. To će po predlogu i dalje moći da rade sudovi (do 01.01.2017.), pošto su i taj posao od opština i sudova trebali da preuzmu notari sad od 01.03; a nedovoljno ih je.

Edited by Tribun_Populi

  • 4 weeks later...

Sklonio sam čitulju, ko je video, video... Mislim da joj nije mesto ovde... Iako ima jedna užasno tačna stvar u njoj... I to znam iz prve ruke, da ne može biti prvija...

tačno je da se čovek ubio, to verovatno nije pitanje.

drugo što piše je nekih 80%, to se plaća reket sns-u ?

Šta sam noćas propustio?

Ummm, ništa... :)

Ja videh i jos sam zamisljen. Ako si sklonio

Ja sam samo zapanjen da je neko imao muda da to javno napiše, pa makar i u čitulji...

Može neki hint?

a ta čitulja je stvarna ? može li neki link do slike ili nešto slično ?

Ukucaj u tviter search "citulja" i dobices sliku u rezultatima, znaces koja je  cim je vidis.

Edited by Грешни Василије

Našao..

A brate... Onomad (septembra) su to samo bile glasine, al' kad su do mene, što sam na repu ove zemlje, doprle i ispostavile se tačnim... Što je mnogo, mnogo je.

Dokaz više da nikakvo imenovanje na bilo kakvu funkciju u pravosudnom sistemu ne treba da obavlja ministarstvo pravde.

  • 3 weeks later...

CCBauXkWIAI-uWL.png

Ideemo...Mora da je zapelo oko uknjižbe savamale...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.