Jump to content
IGNORED

DnB, Dubstep, Dancefloor, Drumstep, Neurofunk i slicno..


Have_Fun

Recommended Posts

Iako je DnB vrsta elektronske muzike i imamo topic Electro prćija, odlucio sam da otvorim ovaj nov, gde ce se bacati linkovi za, kao sto vec stoji u naslovu, DnB, Dubstep, Dancefloor, Drumstep, Neurofunk i slicno.. (ako smeta ili mislite da je previse, brisite slobodno)

Takodje sam ovo uradio, to pay my tribute to emisiji koju je na BBC Radio 1xtra vodio Crissy Criss, a koja je ugasena zbog manjka novca

Nakon 10 godina reprezentovanja DnB-a na BBC Radio 1Xtra, Crissy Criss je odradio svoj poslednji show!
Covek koji je uradio MNOGO za DnB, koji je probio mnoge grupe/producente za koje se mozda danas ne bi ni culo, koji je pomagao novim, mladim, talentovanim ljudima, lik kod kojeg su gostovali poznati, istinski ambasador DnB-a, sinoc je ugasio mixetu na BBC-u..

Njegov poslednji show mozete poslusati ovde (jos 6dana ce biti online)

http://www.bbc.co.uk/programmes/b04f8m00

 

Link to comment

uuuu, aj lajk it :thumbsup:

nisam ovo pre cuo


ma nisu mrtvi, ali lagano umiru, zato je sranje sto su Criss-a skinuli sa 1Xtra, tamo sada nema ni jedne emisije koja se bavi DnB-om :/

Link to comment

ne podnosim zvuk EDMa u dubstepu i dnbu. ne podnosim kombinaciju "ja ću sviram neki instrument preko" i elektronske muzike. semplovanje i ozbiljni live projekti je ok.
jbga hejter sam. ne sumnjam da se u moru bzvznog dnba pojavljuju i odlične stvari ali ne mogu više to da pratim. mnogo volim malog Noizea dja iz UK, vrti kao lud sa dekova, jako dobro zna dnb, i istoriju i novo tako da mi je on jedini, mada sasvim dovoljan, kontakt sa dnbom trenutno. u tripu je poslednjih par meseci sa "history" mixevima, evo jedan stariji sa još starijom plejlistom:

https://soundcloud.com/mistanoize/the-early-dayz-classic-drum?in=mistanoize%2Fsets%2Fdrum-bass-mixes

njegov fb page: https://www.facebook.com/mistanoize


dnb mi je previše zarobljen u tempu za svakodnevno slušanje kod kuće dok u klubu volim gotovo uvek. najviše volim old skul, jump up, dobar liquid, uk sound uglavnom, ne bih ga sad rasparčavao po pravcima - volim da bass gruva i da je bit polomljen. Dillinja 4eva!
ali to doba kada sam bio dnb souljah pamtim kao jedan od najlepših perioda u mom životu. toliko nove i sveže muzike, novih poznanstava, alkohola, droga, đuske, toliko dobrih ljudi, toliko dobrih žurki, vugljenja i montiranja opreme, putovanja, radijskih emisija i svega neverovatno lepog zbog dnba. baci pogled na deo istorije kroz flajere "organizacije" čiji sam deo: https://www.facebook.com/baseline.crew/media_set?set=a.401582778743.177310.700293743&type=3

eo jedne fotke sa poslednjeg dnb partija kojem sam prisustvovao, jun i think, 100% dnb, 100% vinyl:

10369602_10202146301600825_4589158858219

Link to comment

e kul kul :D

preslusacu ovaj mix sto si okacio i zapraticu vas na FB-u


DnB i Dub slusam i in da house, uz hip-hop, ponekad reggae, zavisi od raspolozenja itd

nisam bas ljubitelj liquida.. mislim, ne volim ga na zurkama i u klubovima.. ovako kuci mi ponekad lepo padne kad se zavalim u lezaljku uz pice i nargilu i chilloutujem

zao mi je sto nema vise tih zurki, u Kgu samo jedna ekipa radi to (Sofa kru, vidim da ste friendovi sa njima na FB i sa mojim prijateljem Caligarijem koji radi elektro mjuzu)
burazer mi se bavio time, radio je neke zurke po Kgu, radio je i zajedno sa Sofovcima, drzali su i neku radio stanicu, ali je sada prestao (odradi po koju zurku, mada je presao na UK garage, UK bass..) i radi logoe, postere, flajere za strance

10378947_466867873457630_116696641604580

1526894_495512963926454_1018890254594074

10468445_505010129643404_761240808752502

10262013_547978995319735_263931752726114

ima jos neke projekte koji nisu zavrseni, ovaj EBM je takodje nezavrsen.. veci je poster za neku zurku itd

(malo reklame :D )

Link to comment

ovaj čovek je neprejebiv. kakav je bio na EXITu?

samo njegov intro vredi para koje dobije za ceo set.
kad uleti Hush Hush naježim se sav :Hail:



i Goldie koji uskoči da uradi još jedan rewind :lolol:
Link to comment

Meni je bio odlican

bio sam skroz pumped up jer sam gledao live stream kada je bio u Majamiju na Ultra festivalu i pobedio :D



+ je bilo prvo vece Exita i bio sam sav nalozen sto pocinje, a i taj dan je bilo najbolji jer su bili on, Dub FX i moja dugogodisnja zelja Jaguar Skills

Goldie-a sam ispratio pre 2 god kada je sa maina bio pomeren na HNS zbog Gunsa (valjda zbog bine, dok postave, razmontiraju itd)

te godine je bio i Mistajam, Netsky, Drumsound & Bassline Smith, Sub Focus.. bilo je zanimljivo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...