Jump to content
IGNORED

Only Lovers Left Alive, Jim Jarmush


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ohoho...

 

Ti o filmovima koji zarađuju milione pišeš na Naučnoj fantastici pod krinkom pretvaranja žanra isključivo u stvar ekonomskih odnosa, a ovde počinješ da me kvalifikuješ zato što ti se ne dopada problematizovanje reditelja koji se svodi na ideju o svojoj funkciji u društvenom kontekstu...

 

Uhuh...

Link to comment

Pa, ne može se reći da čovek nema jake argumente.

 

Ajante, kad je bila ta priča na SF-u imao si šansu da kažeš koju ako ti se nije dopadalo, ali si se onda elegantno držao po strani, puštajući me da gubim nerve sa ljubiteljima SF književnosti koji ne mogu da čuju ništa što je izvan njihove percepcije. Sad je prošao voz, ta rasprava je gotova, imaš ovde Džarmuša, pa piši ako hoćeš, ako nećeš ne moraš. Mrzi me da vodim načelne rasprave koje su odavno raspravljene.

Link to comment
  • 3 weeks later...

film je fantastican..od muzike preko estetike,detalja,fotografije..sve!

 

malo mi je zasmetalo sto su random nabacali sve poznate i popularne velikane i kao sve su ih poznavali i u svemu bitnom za civilizaciju ucestvovali,cist pop culure momenat..

 

super mi je onaj deo sa gljivama  :lol:

Link to comment

Odgledah upravo. Kul film, skroz. Sigurno dobrim delom i zbog muzike.

 

Ne poznajem film kao umetnost dovoljno da bih stvarno kritikovao, te mi je argument sledece: odgledao sam ga tako sto sam ga skinuo u 1am, i pre spavanja hteo da pogledam par kadrova na brzinu, pa cu sutra polako.. od prvog do poslednjeg mi nije palo na pamet da prekinem, nijednog momenta nisam odlutao (da jesam, makar na 10 sekundi, bio bih u krevetu - jer sutra sam od 6:30 na nogama). A citajuci komentare sam upamtio da neko rece da je spor. Meni su spori obicno isti oni filmovi za koje steknem utisak da su pretenciozni. Ovaj to nije. Valjda je i kasting odradio svoje pa se ne cini takvim.

 

Elem, cak i ako jeste Dzarmus zajahao trend, gde bi onda pretpostavljam i ja spadao u ciljnu grupu (a ne bih rekao, recimo ne lozim se ic na vanpire), nemam nista protiv da mi se ovo servira kao "potrosacu". Kvalitet zadovoljava. Uzivanje je bilo pogledati ovaj film, i sigurno cu ga gledati opet. To je to.

 

 

P.S.

Meni mala nije uljez. Ima svoju ulogu u prici.

 

U the listu jesu ugurali koje poznato ime vise, no nije greda.

Edited by urkozamanje
Link to comment

+1

 

ni meni film nije spor..

i sestra nije suvisna..ona daje neku kontru toj njihovoj preozbiljnosti i depresiji svojom neozbiljnoscu i razigranoscu,kao kakov bezbrizni tinejdzer koji stalno upada u nevolje dok su oni vazda promisljeni i ustaljeni..

Link to comment

ja sam ga gledao takodje sinoc + imao sam idealnu vremensku atmosferu napolju za potpuni ugodjaj, ali ne mogu da se otmem utisku da bih mnogo vise ovlazio da sam ovo umetnicko delo gledao u bioskopu. zvucni i vizuelni efekti bi me najezili mozda ne za svaki kadar, ali toliko ih ima.

 

ako bi vas ovaj film podsetio na neki muzicki bend, koji bi to bend bio? ja imam jedan, ali mogu kasnije da napisem ako se neko bude javio na ovu temu. mozda kao omaz tom bendu, ali bolje ovo prvo.

 

edit:

 

ako sam dobro razumeo, buduci da pominjete sestru. cini mi se da je ona odigrala ulogu da se eve ne razboli. pogotovo sto mala ima obicaj da bude sve ono sto nije harmonija za njih dvoje, barem iz njihovog ugla gledano.

Edited by hoffnung
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...