Jump to content
IGNORED

Only Lovers Left Alive, Jim Jarmush


Аврам Гојић

Recommended Posts

gajz  :mellow: 

 

ajmo ovako; Jarmusch nije snimijo vanpirski film nego je snimijo film s vanpirima

 

a? girl_smile.gif

 

Pa tačno, reći "vampirski film" i ne znači ništa drugo.

Link to comment

ok, sa netom je izgubilo značaj, ali ipak, kad se već pusti u bionju, stvai tamo da je dosadan ida je za gikove :lol:

 

To mi je uvek bilo zanimljivo - ti, kapiram, gledaš najmanje 150 filmova godišnje i misliš da nisi geek? :P

Link to comment

 

Da, kao Spielberg na stotom kraju. Idejom o sebi kao reditelju u društvenom kontekstu, ulogom koja ga ograničava zato što je u izvesnoj meri proračunato ispunjava.

 

Nadam se da shvataš da to što pišeš možeš da tvrdiš za bilo kog reditelja i da će biti podjednako neubedljivo kao i sada.

 

Inače, što se Džarmuša tiče - on je autor, a to što se tebi to ne dopada, pa, šta ti ja tu mogu.

Link to comment

od prošlog maja (2013) sam odgledao možda 10.

 

Pa gde baš onda na OLLA da naletiš, šta će ti to, kad i tako ne mirišeš Jarmusha. Uštedeo bi sebi nerviranje.

Link to comment

Pa gde baš onda na OLLA da naletiš, šta će ti to, kad i tako ne mirišeš Jarmusha. Uštedeo bi sebi nerviranje.

gledao kao referencu za neki žabarski film što se dešava u sarajevu (???) idiotizam, al da ne objašnjavam sad, (maroko i to)

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Znači gledaš žabarske filmove koji se dešavaju u Sarajevu i reference za njih i sve to u 10 filmova godišnje, c,c,c.....

 

edip - ja sam izgleda težak geek, po imdbu, gde svaki film koji pogledam i ocenim, prebrojao sam da sam gledao do sada 62 filma iz 2013.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Znači gledaš žabarske filmove koji se dešavaju u Sarajevu i reference za njih i sve to u 10 filmova godišnje, c,c,c.....

 

ne, američke koji se dešavaju svuda što podseća na islam. između ostalog tu je bio i welcome to sarajevo (što je i imalo smisla jer su enterijeri bili u holidej inu). inače, sad dolazi ... u stvari bolje da ne pričam dok se ne ozvaniči. :kuckuc:

 

gde nestade onaj terač ljudi u kurac? da čujemo bar neki argument za makar nešto, makar malo, makar jednu rečenicu.

Link to comment

Nadam se da shvataš da to što pišeš možeš da tvrdiš za bilo kog reditelja i da će biti podjednako neubedljivo kao i sada.

 

 

Da, shvatam da ti to očekuješ od svakog reditelja i da nisi u stanju ni da promisliš dublje da li ima ičega u tome što sam napisao...

Link to comment

Ne očekujem ja ništa. Ja nisam taj koji ide okolo po pdf-u i pljuje, ne znam, Arđenta što radi eksploatacijske filmove, nemam ništa protiv toga. Niti sam došao na topik o filmovima koji zarađuju 100000000000000 (dobavi nula koliko hoćeš) dolara, jer me to ne zanima. To se ti mačuješ sa nevidljivim neprijateljem. Uspeo si da spojiš Džarmuša, Feraru i Spilberga u jednoj krajnje sumnjivoj i već više puta viđenoj tezi, koju sam zaboravio pre više od dvaes' godina kada sam prestao da čitam Ritam.

Osim toga, ne znam zbog čega ignorišeš drugi deo mog posta koji ukupno ima dve rečenice. Pošto je to ipak suština, a osim toga ovo je sad topik o Džarmušu, rekoh - Džarmuš je autor, da skratimo priču, jel' imaš problem sa tim?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...