Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jeste li sujeverni?

Featured Replies

Baš se obradujem kad vidim odžačara, ne samo zbog sreće (uhvatim se za dugme i poželim želju ), nego i zato što nisu svakodnevna pojava. Još kad idu biciklom!

Najgori vid sujeverja je astrologija, a najodbojniji ljudi koji okolinu tumače i podešavaju ponašanje prema astrološkim psihoprofilima.

Edited by halloween

Voodoo jebote. Crna magija, vlaska magija, Wicani i sl. - zajebancije. Al ovo Haiti sranje... Uvek se najezim.

ja nisam sujeveran, ali verujem u magiju.

Po zebri samo po belim poljima ( dobro to je vise bilo pre nego sada)  hleb nikada naopako, umivanje obavezno iz tri puta a sneveselim se kada prodjem pored bandere koja se upravo ugasila. Mada ovo zadnje verovatno ima vise veze sa time kada se vracam kuci nego li sa sujeverjem.

 

Naravno ponekad kucnem u drvo, mada kako su mi skoro objasnili ima razlike kada se kuca odozgo i odozdo.

Pecaros kad podje ujutru prvu zensku koju sretne mora da ..stipne za blagoslov. Bez zezanja

Pecaros još od '97. oprave vjeruje da mu dvojica komšija određuju pecarošku sreću. Kad pri polasku sretnem komšiju  K. nalovim ribe gdje god da odem, kad sretnem komšiju F. znam da idem džabe i da ću imati par mršenja, pucanje gume u toku vožnje, otjeraće me sa dobrog mjesta granična policija, zaboraviću odličan štap koji nikad više ne nađoh, otkačiće se ribetina (riba života, štuka kapitalka) i pobjeći iz plićaka i sl.

 

Ima toga još ali ovo je najdugovječnije.

nisam sujeveran al' svako jutro operem zube posle dorucka

kad god vidim popa na ulici ja moram da kažem "baksuz". to je jače od mene i verujem da će propasti svet ako to ne uradim.

 

:lolol: da ne dobiješ keca?

 

E, ali ne, to sam pokupio od babe valjda mnogo pre nego što sam pošao u školu, za to sa kecom sam saznao dosta kasnije, ovo je jednostavno "baksuz",

  • 11 years later...

Zašto ne smem rukama da pokažem, kolikog sam pacova video na ulici i koliko sam godina nesreće zaradio sad? sad

Otkad Splinter donosi nesreću? :o

  • 2 weeks later...

Samo kad idem na pecanje. Tad ne volim da vidim nikog. Nije da ću da se vratim kući i ako se desi, ipak je barka suvo zlato makar ništa ne uhvatio, ali istina je - poznata smo mi sorta po sujeverju. Većih ludaka i sujevernih zamlata od ribolovaca nema. vlade

  • Komso, gde ides na pecanje?

  • Sada idem do Tase u prodavnicu po pivo, pizda ti materna baksuzna - svrati posle.

  • Ok, za mene zajecarac.

🤣

Otprilike tako. D

Ne.

  • Author
On 11. 8. 2014. at 23:12, Caligula said:


Nisam religiozan a sujeveran sam umereno, taman toliko da nosim jednu narukvicu od tikovine i žada vec skoro petnaest godina jer sam joj ucitao da mi je srecna. Perle su se od visegodisnjeg trenja smanjile i izlizale, neke su neprimetno otpale. Pre par godina sam uvrteo sebi u glavu da kada se tanka struna koja ih drzi na okupu pokida i kada budu poispadale odjednom, to ce biti pocetak mog potpunog propadanja. 

Isprva sam se iskreno nasmejao toj misli, onako od srca i rekao u bradu ne bez simpatije koju covek moze da oseca samo prema sebi - "idiote"

A onda mi se ta poruka ponovo jasno pojavila u glavi kada sam par meseci kasnije zakacio narukvicu o ogradu. I tu krece neki (zaista) nenametljiv ping-pong izmedju mog racia i poruke iz nepojamnog koja kljuca svako malo.

Na kraju racio zakljucuje "ok, naravno da je sujeverje ali sta ces sa tom potmulom autosugestijom koja ce da te sjebe iako to ne zelis" :D

Ne bih ovo pisao da veceras nisam obnovio svoju srecnu narukvicu - kupio sam jos jednu od tikovog drveta i promesao perlice sa starim petnaestogodisnjim. Ovog puta stavio sam duplu strunu. 


Imate li slicne ritualcice?


btw. ne secam se da postoji ovakva tema, ako postoji gasite ovo.

Само да пријавим да наруквица и даље стоји иако су многе перле поиспадале. Мислим да је нисам обнављао после овог поста, барем колико се сећам.

Нисам религиозан и даље, сујеверан сам умерено и верујем у аутосугестију коју потпаљују симболи које видимо свуда по свом животу.

Edited by Caligula

20 hours ago, mustang said:

Ne.

Lažeš ko konj.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.