Jump to content
IGNORED

Ligue 1


keksi krem

Recommended Posts

@ WFC i tangodelta

 

Vidi se da niste gledali tekmu (i procitali moj post :fantom: ) inace ne bi "ludovali" za gomilom debila spremnih da lincuju fudbalere protivnickog tima.
100% tolerancija za huligane.

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    320

  • borris_

    306

  • MiddleClass

    154

  • levi

    119

Ok, preneo si poruku ekstremne desnice, ali zašto ovde?

 

Jel ne izlazi više Ćao Tifo?

Koju poruku ekstremne desnice? Ne pratis situaciju o nemoj lupati. KOP BB jeste ekstremna desnica ali ova poruka je bila samo glupa i nikakva politicka poruka - jednostavno prepucavanke navijaca. Ne bi se nista desilo da se nije desilo 'a finalu kupa fr pred Sarkozy-em.

 

Nisam siguran da je KOP BB tada raspusten ali si mozda u pravu. Kasnije su raspitili sve grupe kada se desilo ono ubistvo.

Link to comment

@ WFC i tangodelta

 

Vidi se da niste gledali tekmu (i procitali moj post :fantom: ) inace ne bi "ludovali" za gomilom debila spremnih da lincuju fudbalere protivnickog tima.

100% tolerancija za huligane.

 

Gledao sam utakmicu i mislim da preteruješ - ne mislim da je moguće linčovati nekoga praznom plastičnom flašom, koja ima ne više od 20 grama.

 

Jeste bila užarena atmosfera, jeste bilo puno mrzitelja na tribinama i imaš prava da ti se ne sviđa, ali to je Marseille, takav je oduvek bio - ne mora baš svuda da zavlada prawn sandwich brigada, ima nas koji imamo i drugačije afinitete.

 

Verovatno, ali vas par koji vlažite na navijačku scenu, a stvarno nema razloga da to ovde  radite

 

Imate Ćao Tifo, imate ceo internet i sve ostale medije: Ne morate i ovde

 

Muda, ispaša.

Link to comment

Gledao sam utakmicu i mislim da preteruješ - ne mislim da je moguće linčovati nekoga praznom plastičnom flašom, koja ima ne više od 20 grama.

 

Jeste bila užarena atmosfera, jeste bilo puno mrzitelja na tribinama i imaš prava da ti se ne sviđa, ali to je Marseille, takav je oduvek bio - ne mora baš svuda da zavlada prawn sandwich brigada, ima nas koji imamo i drugačije afinitete.

 

 

Pa, to i jeste problem sto se takvi mandrili tolerisu decenijama, zarad nekog kvazi socijalnog mira ili kako bi to vec nazvali.

Link to comment

Pa, to i jeste problem sto se takvi mandrili tolerisu decenijama, zarad nekog kvazi socijalnog mira ili kako bi to vec nazvali.

 

Mislim da je ovde problem predrasuda prema navijačima koji postoji u društvu.

To je naročito izraženo kod nas u ex-YU, što je razumljivo za Srbiju, gde zaista ne postoji primer navijačke grupe koja je zapravo to - navijačka grupa, a ne kriminalna organizacija, koja obavlja prljave poslove za državu/policiju, druge kriminalne grupe ili druge stejkholdere.

 

Ali nisu ni druge države imune na to (primer za ovo je npr. onaj nedavni protest navijača u Londonu, gde su pitali novinara BBC kako će da izveštava o skupu, na šta je on, nakon nekog vremena priznao da će skup da oceni kao skup ekstremne desnice, jer su zahtevi sa skupa upućeni državi išli u pravcu striktnije kontrole granica i veće sigurnosti građana/uspešnijeg obračuna sa domaćim terorizmom). Mediji su ti koji kreiraju sliku kako su svi navijači huligani, a average Joe to guta.

 

Što se tiče navijača OM, mnogo si u krivu :)

To je tribina na kojoj je izraženo levičarsko opredeljenje, gde dominira multi-kulturalizam i anti-rasizam - kada bi ti neko predočio neke njihove stavove ili akcije (npr. narandžasta boja jedne grupe je boja protesta protiv fašizma iz 1989. koju su organizovali Ultrasi ili poruke osude/sećanja na genocid nad Armenima), a da ti neko ne kaže da se radi o navijačima, garantujem da ti (kao i pola ovog foruma) momentalno mogao da staneš iza njih.

Link to comment

Potpuno je relevantno, treba objasniti o kome se govori, imajući u vidu da si ih dva posta iznad nazvao mandrilima.

 

Interesantno je kako si u dva posta prešao put od linčovanja protivničkih igrača do izgreda - ako nastavimo ovako, možda stignemo do toga da ćeš nazvati stvari pravim imenom - bacanjem praznih plastičnih čaša, težine 20 grama, na igrače.

Krajnje vreme da se nešto preduzme, ja glasam za model Margaret Thatcher, zabrana prilaza stadionima, oduzimanje pasoša, a dobro bi došla i neka zatvorska kaznica.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...