Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

Samo kukajte i kritikujte moju generaciju i mladje, a nama ćete, Manc, da padnete na rame.

 

Ja sam napisao sta mislim o tebi i svojim drugarima koji su mladji a koje je sve interesovalo. Vi niste stvari naucili po difoltu, nego usled karakteristika licnosti, sto je zapravo vise za postovanje, na licnom nivou. Ali ovde pricamo o genracijama. 

Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

PA da, ne znači ništa, svestan sam ja toga, da enciklopedijsko znanje u modernom svetu nikom ne treba, jer je Google tu. I to me rastužuje. :(

 

Google jeste tu. Ali ako hoces da ga pogledas. I sta da gledas. 

Edited by MancMellow
Link to comment

bold 1 - definitivno su manje znali u proseku nego, ovi malo stariji. Skolstvo je prvo krenulo da totalno trokira 1992/3 (kao isve ostalo) da bi se tokom skolske 1996/7 definitivno raspalo tako da je trebalo 10 godina da se malo sastavi. Postojale su skole u kojima nije pao toliko standard (ne samo u Beogradu i NS), postojali su profesori koji su i dalje drzali nivo, postojala su deca koja su htela i zelela, kao i roditelji koji su ih terali. Ali pricamo o proseku

 

bold 2 - ?

ja spadam u ove malo mladje, pa ne znam ni kako da izmerim prosek kod ovih koje sam slusala svaki dan, a pogotovo nisam toliko samouverena da znam tacno i kakav je prosek drugim generacijama :D

 

ali bi mi def bilo zanimljivo kada bi neko podelio test tipa pisa i tim starijim generacijama, da vidimo sta bi dobili. mislim, ja za razliku od tebe ne znam unapred.

Link to comment

Zašto te rastužuje? :unsure:

Zato što se kroz sticanje enciklopedijskog znanja podstiče i istraživački duh, i proširuju vidici, otkrivaju se neke nove stvari u sebi i neka nova interesovanja. Bar iz mog ugla gledano.

 

Google nije zamena za učenje, a sticanje znanja, jeste proces učenja.

Link to comment

na zalost testove tog tipa je nemoguce uraditi na ovom forumu, zato sto se ovde u principu nalaze pametni i obrazovani ljudi bilo koje generacije

Edited by MancMellow
Link to comment

Ja sam napisao sta mislim o tebi i svojim drugarima koji su mladji a koje je sve interesovalo. Vi niste stvari naucili po difoltu, nego usled karakteristika licnosti, sto je zapravo vise za postovanje, na licnom nivou. Ali ovde pricamo o genracijama.

Uopšte ne umem da uprem prstom u čemu je tačno razlika, ali moj utisak je da su najbolji djaci vaše generacije odlučili da budu neki renesansni ljudi, filozofi, sveznalice i seratori, dok su kod mene odlučili da se specijalizuju i da, generalno, mnogo više grizemo.
Link to comment

Uopšte ne umem da uprem prstom u čemu je tačno razlika, ali moj utisak je da su najbolji djaci vaše generacije odlučili da budu neki renesansni ljudi, filozofi, sveznalice i seratori, dok su kod mene odlučili da se specijalizuju i da, generalno, mnogo više grizemo.

pa to je ono drugacije znanje. ja gledam razne mooc's i stalno nalecem na dosta mladih ljudi (19-22 recimo)iz srbije. cak bi rekla iznadprosecno u odnosu na populaciju srbije i uvek me oduseve. i daleko vise mladih ljudi u odnosu na starije, iako je odnos u celini na mooc-ovima obrnut. cak mi deluje da se stariji (>35-40) daleko manje samoobrazuju nego mladji ljudi u srbiji, ili vrsnjaci u us, recimo.

Edited by rajka
Link to comment

Uopšte ne umem da uprem prstom u čemu je tačno razlika, ali moj utisak je da su najbolji djaci vaše generacije odlučili da budu neki renesansni ljudi, filozofi, sveznalice i seratori, dok su kod mene odlučili da se specijalizuju i da, generalno, mnogo više grizemo.

Na, već ste daleko samouvereniji, što ostavlja, u trenutnom korporativnom svetu daleko bolji ustisak nego kad dođe neko pomalo nesiguran u sebe. I mislim da zato izgleda da vi više grizete, a u stvari ste se samo bolje prilagodili sstemu, kao generacija.

 

Ja sam se nagledao na pozicijama middle i high mangementa ljudi kojima je jedina osobina da su besmisleno samouvereni i ništa drugo, sa vrlo oskudnim znanjem, a koji su malađi od mene 5-10 godina. Caka je što većina ljudi koje poznajem iz moje generacije nikada ne bi mogla da bude takva. Počinjem da mislim da je znanje precenjeno, a da je nastup jedino bitan. Poslove ionako rade neki miševi.

Link to comment

Uopšte ne umem da uprem prstom u čemu je tačno razlika, ali moj utisak je da su najbolji djaci vaše generacije odlučili da budu neki renesansni ljudi, filozofi, sveznalice i seratori, dok su kod mene odlučili da se specijalizuju i da, generalno, mnogo više grizemo.

 

Nisu odlucili, tako je ispalo. 

Link to comment

Počinjem da mislim da je znanje precenjeno, a da je nastup jedino bitan. 

 

Znanje nije precenjeno i dodje do izrazaja pre ili kasnije, ali nastup jeste bitan. 

Link to comment

pa to je ono drugacije znanje.

veze nema sa istinom.

moja školska generacija 71. je visokospecijalizovana (prosto, takav mi je faks bio) i kompletno raseljena po severnoj americi i zapadnoj evropi. nikoga nema u srbiji više (govorim o desetinama ljudi koje sam znala iz srednje škole).

tojest, nema odavno, od 1995. do najkasnije 2000. su svi otišli.

Edited by pt 2.0
Link to comment

@rajka :thumbsup:

 

@radiša A što to ne bi moglo u vašoj generaciji da se desi? Pa sadašnje jagnjeće brigade iz politike i menadžmenta jp-a sve vaša generacija.

Link to comment

@pt

 

ne razumem kako je ono sto si ti napisala povezano sa onim sto sam ja napisala.

 

 

edit. a zapravo odgovaras mau, ok. mislim, pod drugacije nisam mislila na visokospecijalizovano vs opste, nego drugaciji skillset.

Edited by rajka
Link to comment

@rajka :thumbsup:

 

@radiša A što to ne bi moglo u vašoj generaciji da se desi? Pa sadašnje jagnjeće brigade iz politike i menadžmenta jp-a sve vaša generacija.

 

politika - da. to jeste nasa™ sansa, da tako kazem. Mislim, kad kazem politika, mislim razne sfere javnog delovanja. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...