Jump to content
IGNORED

Uefa Champions League 2014/15


renne

Recommended Posts

Ma OK, ali on je samo tu šlag na tortu, ali mi je nejasno kako isti trener od, u suštini istog tima, pravi ekipu koja igra fenomalan fudbal, a ne onaj dosadni, prošlogodišnji.

Suarez, Rakitić i poboljšani Neymar, a tu je i Ter Stegen. Dosta svježe krvi.

 

Pride, ovih 100+ golova što su ova trojica luďaka u napadu dala bi možda već sad bilo 130+ golova da Suarez nije pauzirao skoro do kraja oktobra.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    294

  • John Coltrane

    290

  • Weenie Pooh

    181

  • Meazza

    167

Kada ste već pomenuli Götzea, da li ste primetili da svi igrači BVB koji su ih napustili u poslednje 3-4 godine, nisu opravdali očekivanja. Ni Sahin, ni Kagawa, ni Götze, ni ove sezone Lewandowski. Ne želim da kažem da nemaju mesta u timovima u kojima igraju (doduše, Sahin i Kagawa su se vratili), ali je interesantno kako ni jedan ne igra dovoljno dobro u novoj sredini niti je približno uticajan kao u BVB. Recimo, daleko veći uticaj na igru Chesea ima Diego Costa, nego Lewandowski na igru Bayerna, što je i dokazano, jer Englezi igraju očajno od kako je povređen. Elem, imam utisak da to samo pokazuje koliko je dobar trener Klopp.

 

+1.

 

 

Borussia D. 2013 = Valencia CF 2000. :fantom:

Link to comment

Uhm, smem li ja da dam jedan komentar na ovo oko igraca Dortmunda?  :D

 

Necu komentarisati Sahina i Kagawu jer niti sam ih gledao dovoljno u Dortmundu, niti mislim da su ista fela kao Lewa ili Gotze. Ova potonja dvojica imaju isti problem koji ima i veci deo Bayerna ove sezone - totalna promena nacina igre. Nije bas neocekivano da ces igrati losije ako odes iz ekipe koja igra najdirektniji moguci fudbal i koja je 1/1 primer danasnje nemacke skole fudbala u ekipu koja (za sada) bezuspesno pokusava da spoji isti taj fudbal i tika-taku (poprilicno nespojivo, al ajde, ne primam ja milione da mislim na tu temu). Ili cak u ekipu koja ima trenera koji obrce kalendar unazad i pokusava da igra na jednom evolutivnom nivou fudbala nize. Lako je Guardioli da se sokoli sa formacijama i glumi Cileanca™ kada za rivala ima Romu (jbg), Shakhtar ili Porto, ali sto se tice utakmica protiv drugih najvecih zveri do sada je pokazao da je poprilicno one trick pony. Jebem ga, imas igrace koji imaju noge i pluca (upravo taj Lewandowski) da pokusaju da gurnu Barcu sto dublje na terenu i pokusaju da preseku vezu izmedju sredine i odbrane sto je moguce vise puta i uhvate ih van pozicije sto je moguce vise puta, a ti umesto toga krcas sredinu igracima i pokusavas da igras fudbal na posed. Ne znam, nema mi neke logike. Kao sto mi nema logike ni izmena Gotze za Mullera, ako vec pokusavas da napravis neku promenu izbaci jednog od 4 veznjaka koji ne rade nista drugo no smrde i raspadaju se na terenu, ne Mullera. To mi je najveci wtf jucerasnje utakmice i momenat kada sam pomislio da je covek odlepio. Gotze je morao da igra umesto jednog takticki beskorisnog veznjaka (Ivanovic™ ili Alonso) od pocetka, jer em bi mu znacio jedan covek napred vise, em bi dobio igraca koji moze da stekne prednost sa loptom, ne samo bez nje (gratis mu ne bi duvalo po bokovima zbog uskog diamanta, Alba i Alves su radili sta su hteli). Evo sta izjavi car posle tekme.

 

 

“If you don’t have possession against Barcelona it is difficult and our plan was to monopolise the ball and make them run, but we were not dominant enough,” said Guardiola. “With four defenders we were more solid than with three. We lost control in the closing stages of the match – we always try to score.”

 

possession possession possession possession possession 

 

Eto sta se njemu vrti po glavi. Odoh u tesku digresiju, al mislim da je poenta tu. Doveo je polovne igrace koji pimpluju i u stanju su da dodaju u beskraj, a one u prajmu ne koristi na najbolji nacin i polako gura ka klupi. I jeste da bi ovo bilo nesto sasvim drugacije sa Robbenom i Riberyjem, ali opet, to nisu igraci koji su najbolji kada protivnika stisnes u 16 i kruzis oko njega u pokusaju da ga probijes. Robben i Ribery su najbolji za blitzkrieg fudbal (Ned - Spa prva asocijacija, ne mora silovanje Barce od pre dve sezone), greota je terati ih da pimpluju.
 

edit: zapravo, jako je carski sto Barcelona sada igra mnogo direktniji fudbal od Bayerna. Nezamislivo je bilo pod Guardiolom da Pique pokusa da prebaci odbranu i izbaci napadaca, morala je lopta da prodje jos 10 nogu izmedju te dve faze. Ko bi rekao da ce jebeni Luis Enrique (koji je pre koju godinu delovao da ima trenerski skil kokoske na kreku  :dry:) imati herca da razdrma Barcelonu. 

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Potpisujem sve napisano za Bayern. Slicno sam ja reagovao, kada sam po Guardiolinom dolasku, odgledao poluvreme tekme sa Allianz Arene, protiv neke random ekipe, iz donjeg dela tabele. Pola sata igre, uz dva suta na gol i gomilom dodavanja, do 30 metara od protivnickog gola. Bayern je na kraju dobio 2-0, ili tako nesto, u zavrsnih 20 minuta, no moja reakcija je ostala u stilu, sta ja to odgledah. Direktan fudbal, koji je savrseno funkcionisao, zamenjen necim potpuno suprotnim.

Link to comment

E, ne znam kako da kazem ovo a da ne zvuci gej, al instant sam se setio tebe juce kada Neymar dade gol  :lolol: 

Sto se mene tice najveca tezina tog gola je bila u tome sto je gomilu tiketa ucinio prolaznim.

Link to comment

Meni je Gvardiola od starta u Barseloni delovao kao "ideolog", da pojasnim, ideolog u smislu da ima krajnje jasno zacrtanu ideju kako hoće da mu tim igra i da će to po svaku cenu proaktivno pokušati da sprovede u delo na terenu. Uopšte me ne čudi što je Bajern juče izgledao kako je izgledao, on prosto neće pragmatično postaviti taktiku koja bi mu možda donela bolji rezultat nego će da sprovodi plan A po svaku cenu. Doduše, nagađanje kako bi utakmica izgledala u toj drugoj varijanti je samo nagađanje na kraju krajeva. Osakaćeni Bajern je uspeo da posle 5/6 utakmice ima nerešen rezultat, a na kraju ih je Mesi urnisao sa par briljantnih poteza, može svakome da se desi...

Link to comment

E, ne znam kako da kazem ovo a da ne zvuci gej, al instant sam se setio tebe juce kada Neymar dade gol  :lolol:

Sto se mene tice najveca tezina tog gola je bila u tome sto je gomilu tiketa ucinio prolaznim.

 

Prokletstvo pasioniranih kockara. Gledam samo meceve koje igram(Cileanci i MLB su izuzetak), a i tada biram one gde su mi golovi bili izbor. Sinoc se vec pomirih sa sudbinom, tamo negde oko 60. minuta. :lolol: Verovatno su me culi do pola ulice, kada ga je Neymar zabio.

 

Guardiola je u Barsi razvio perfektan sistem i za to mu "skidam kapu". Dominirali su na nacin, koji je bio skoro nezamisliv do tada. Sezona ili dve, to se desavalo i ranije, no ovo je duze trajalo. Primeniti ovakav stil kod Nemaca je hrabar potez; vreme ce pokazati koliko uspesan. Nemacka reprezentacija je pocela da igra isti dosadan fudbal, no osvojise SP, pa je nemoguce kritikovati takav rezultat.  Bayern, sta znam, domaca liga bas i nije neko merilo.

Edited by Miljenko
Link to comment

Javi Martinez se oporavio pre skoro mesec dana, zasto njega Gvardiola uopste ne ubacuje u igru? Jel prati neko njihov B tim, mozda ga tamo polako "oporavlja". Pogotovu protiv Barse bez Svajnija.

I jos jedna stvar ide u "zaslugu" Pepu, a to je totalno unistavanje Fice Lama.

Link to comment

Meni glupo zvuči "osakaćeni Bayern je 5/6 utakmice imao povoljan rezultat", pa jebemu to je isključivo zbog sretnih okolnosti a ne briljantne Bayernove igre.

Sjeća li se neko utakmice od prije dosta godina Arsenal - Šahtjor 3:2.

Ne znam jesam li kad vidio takvo razbijanje igrom i šansama poput Arsenalovog te večeri, a opet nakon pola sata je bilo 0:2 i tek u zadnjih 5 minuta je Arsenal okrenuo s dva gola na konačan rezultat.

I tad je dakle do 85.min Šahjtor imao odličan rezultat ali isključivo uz sreću.

Bayern je do odmora lako mogao popiti bar 3 komada.

Link to comment

Probacu ja nesto na temu FCB na osnovu gore navedenog, neko moje vidjenje stvari kao neko ko ih gleda dugo.

- Gece je los ove sezone i smatram da mu nije bilo mesto u prvih 11 to sam negde i napisao.

- Martinez je 1x bio starter vs Elita i igrao je 62', ne verujem da je spreman da parira Barsi, mozda je mogao umesto Svajnija, koji takodje nije najspremniji videlo se to par puta kad ne moze da izdrzi duel, posle 60' da udje ali...

- Sta ocekivati od Lewe u sredu, covek prakticno nije trenirao a doziveo je tesku povredu samo 5-6 dana ranije

- Sredina sa Lamom, Alonsom i Svajnijem je posle prvih 15' sasvim dobro funkcionisala,  ne vidim da je tu imao neko bolje resenje (ja samo ocekivao da Rode upadne kao neko ko ce da markira nekog od 3 napadaca ali i on je povredjen)

- Prvih 15' katastrofa trebalo je tada da prime 3 a ne u zavrsnih 15', tada je Rafinha bio zalepljen za Mesija, igrali su sa 3 pa se posle vratio na 4 pozadi u liniji

- Nemam kad da pogledam snimak da vidim sta je trebalo Tijago da igra to mi nije  jasno

- Bernat je odigrao najlosiju utakmicu kako je clan FCB, ne samo zbog izgubljene lopte kod 1 gola vec uopste

- Zao mi je Boatenga koji je do drugog gola bio odlican, jurio Mesija visoko po terenu..Sigurno kad su spremali utakmicu poslednja stvar koju su zeleli jeste da im neko od stopera ostane 1/1 sa Mesijem a da mu iza ledja ostane samo golman

 

Da je moglo bolje jeste i igra a narocito rezultat. Povrede ne uzimam kao opravdanje, ali ovaj tim bez Robena i Alabe (Bilal u poslednje vreme sve cesce odsutan) neku jacu utakmicu tesko moze da dobije.

 

Ne svidja mi se poredjenje Barse i Bajerna. Ne svidja mi se ni tekst koji je neko postavio, citao sam to stava kad pise kako svi znaju da je Nojeru slaba tacka sut sa distance u nj ugao. Ma vazi, to u petlicima naucis da ne smes da primis... To znaci da ne prati igru, da ne zna gde se nalazi, da lose cita igru sto nije tacno.

 

Ne volim da pisem o FCB i da komentarisem kad neko pise o njima, sad nisam mogo da odollim a da ne nabacam neka svoja razmisljanja :)

 

Vezano za Lama,protiv Porta ih je razbio kao desno krilo, kod Juppa bio desni bek-krilo i to mu savrseno odgovara, tu je bio najubojitiji. Kod Pepa igra sve, ovaj je odusevljen njime. Meni se ne svidja ideja da igra u veznom redu.

To bi bilo moje vidjenje stvari, ukratko.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...