Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

5 hours ago, Mil@n said:


Ja sam dugo balavio na 5, ali ipak mi je bilo preskupo, za skoro duplo manje para sam uzeo pixel 7 pro.

 

5 je u nekom momentu bio na ananasu tipa 60.000 brdo ljudi ga je kupilo.

 

6 /oba pro naravno/ je isto bio na nekoj ludoj ceni pre tipa mesec dana valjda isto na ananasu za tipa 66000. Ne znam da li je bila greška ili ne. 

6 je i meni i više nego privlačan. Ako se ponovo neka takva priča, uzimam ga na keca.

 

Imao je A1 par dana neku vrlo razumnu cenu za Huawei Pura 70 Ultra, dok sam bio na moru i onda je nestalo, a nigde nije pisalo da je to neka akcija ili nešto, već kao sve regularno. To se poklopilo sa onim trgovinskim sporazumom sa Kinezima, pa sam mislio da će te smanjene cene da ostanu, ali kita.

 

Ima i ona opcija da uzmeš star nekoliko meseci preko KP, mi smo tako za ženu uzeli P60 Pro koji je bukvalno bio kao nov, na 60% cene novog. Ne daje mi se četvorocifrena suma za telefon, osim ako uz to ne poklanjaju nešto stvarno dobro, kao što sam uz pomenuti Mi 12 Pro dobio i sat Xiaomi S1, ali i to bi moralo da bude nešto stvarno top ovaj put.

Link to comment

500e mi je granica za telefon......više od toga ne dam, pa taman da budem imao 100 miliona evra na računu. ok, ako bi bilo nešto malo preko. isto kao što u životu ne bih kupio auto za 50.000 ili 100.000 evrra, pa taman da imam milijarde. iz mog iskustva to je neka granica/cifra za koju mogu da imam mob koji radi sve što mi treba. sve iznad toga je bacanje para. ista priča i za auto. ako za max. 20.000 mogu da imam onaj koji mi savršeno radi sve radnje koje  mi trebaju, sve ostalo je grandiozno bacanje para

 

trenutno imam neki Realme, mislim da je 9pro ili tako nešto. kod mts je bio 96.000 ( ili 86.000 ne sećam se tačno, pre dve godine mislim) u prodavnicama oko 500e

 

pre toga sam imao Realme 7 (mislim). ćerka ga rabi sada i radi još uvek bez problema

 

oba su mi radila posao savršeno, za ono što meni treba. rade brzo, ne koče, mogu da instaliram milion stvari, odlična je slika i zvuk kad gledam streming servise, fotke u dobre, nema problema sa gubitkom mreže, ni sa mikrofonom. igrice nikakve ne igram pa me to ne interesuje

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment

Meni je isto tako bilo dugo, ali onda mi je kamera postala važna, pa sam prvo uzeo Mi8 koji je stvarno imao dobru kameru tada, a onda i Mi 12 Pro čijim sam fotkama bio baš zadovoljan. A onda vidim fotke sa Huaweija i kontam da moje ne mogu da se porede (iako su i dalje stvarno dobre).

 

A za vrhunsku kameru moraš prosto da platiš određenu cenu i to je to. Postao sam malo popustljiviji i zbog toga što je telefon nešto što svakodnevno obilato koristim, pa mi ima logike da sve bude perfektno.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

da, ako ti je neka funkcija od presudnog značaja i mora da bude na top nivou, onda naravno nije bacanje para. obično je to nešto što ti treba za posao ili neku aktivnost od koje živiš/zarađuješ kintu

Edited by Ted
Link to comment

Ima li uopste smisla potrositi preko 500 evra danas na mobilni ako ne igras igrice i nisi profi fotograf?

 

Meni se raspada ovaj 5-6 godina star Honor 10, pucaju neke osnovne aplikacije. Iste one koje su do pre godinu dana radile. Steta jer su fotografije i dalje sasvim dobre za moje potrebe (zbog cega sam ga i pazario). Sad sam kupio bateriju i celu opremu za zamenu iste pa ako to ne popravi situaciju moracu neki novi. Kevi sam kupio skoro Redmi Note 13 Pro (njen Note 6 Pro je isto postao neupotrebljiv) za 250 evra i ako budem morao verovatno cu gledati nesto u slicnom rangu i za sebe. 

Link to comment

@copkillah ako budem uzimao morace neka ok kamera ali nista fensi, verovatno i dobar veci ekran za citanje knjiga i surfovanje, mozda i nesto za gledanje Youtube mada to nije must i na kraju sve bitnije - baterija koja se brzo puni i puuuno traje.

Link to comment

Ja nedavno uzeo Infinix Note 40 PRO 12GB/256GB. Tražio tel koji ima Qi bežično punjenje, a da nije preskup. I svideo mi se ovaj za 260eur. Glupo mi je da dajem nešto mnogo više od toga, kad će se verovatno razbiti ...

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Gledam sad, ovaj Redmi Note 13 Pro+ ima punjenje od 120W i chipset od 4nm plus neke nabudzene kamere. Cekam da izbave 14icu, trebalo bi uskoro. Najavili su jos jacu bateriju a kapiram da ce verovatno i charging da bude u skladu sa tim. I naravno improved kameru i chipset.

Link to comment
4 hours ago, copkillah said:

 

Imao je A1 par dana neku vrlo razumnu cenu za Huawei Pura 70 Ultra, dok sam bio na moru i onda je nestalo, a nigde nije pisalo da je to neka akcija ili nešto, već kao sve regularno. To se poklopilo sa onim trgovinskim sporazumom sa Kinezima, pa sam mislio da će te smanjene cene da ostanu, ali kita.

 

Ima i ona opcija da uzmeš star nekoliko meseci preko KP, mi smo tako za ženu uzeli P60 Pro koji je bukvalno bio kao nov, na 60% cene novog. Ne daje mi se četvorocifrena suma za telefon, osim ako uz to ne poklanjaju nešto stvarno dobro, kao što sam uz pomenuti Mi 12 Pro dobio i sat Xiaomi S1, ali i to bi moralo da bude nešto stvarno top ovaj put.

 

Da, ali honor magic 5 pro je flagship koji je tada bio tipa 130k a cena koju rekoh je bila tipa 60% ispod što je komedija i realno, nikad se ne dešava. 

Pa se desilo i posle sa 6 pro sa tipa 50%.

 

Ne postoje teoretske šanse da se uzme bolji fon za te pare, a magic X pro je izuzetno kompletan ako ne i najkompletniji uređaj u smislu da bukvalno nema mana ili su kozmetičke prirode, sve je top noč.

 

Inače, honor=huawei, ako ima neko da ne zna, to je bio huawei podbrand ali su se "ocepili" kako bi se izbegla google zabrana.

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Mil@n said:

Inače, honor=huawei, ako ima neko da ne zna, to je bio huawei podbrand ali su se "ocepili" kako bi se izbegla google zabrana.

 

a i stavljaju jači hardver u Honor, minus kamera gde je najbolje ipak sačuvano za Huawei

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...