Jump to content
IGNORED

Tour de France 2014 pogađalica


malkin

Recommended Posts

ja sam to o dedlajnu stavio u pravila zbog dve stvari: 1. u prednosti je onaj ko prognozira nakon što ima priliku da vidi kako se odvija etapa (jak ili slab beg, koje ekipe vuku peloton, vremenski uslovi, itd.) i 2. u prednosti je onaj ko prognozira  sa znanjem o odustajanjima u toku etape. može i 20km da bude dedlajn za ravne etape, ali da se ne zezamo: nije fer ako neko prognozira na 20km pre kraja a na 50km pre kraja se Kav i Kitel skršili. zato sam mislio da je najlakše da se zaobiđu sve te poteškoće tako što se start etape proglasi za dedlajn. meni to ima smisla i čini mi se da je više fer od bilo kog drugog arbitrarnog roka u kilometrima od cilja. mislim, što 50 ili 20km a ne 2km...

 

 

...ali sa druge strane, ionako nas malo igra i svi se znamo pa je meni poslednjem stalo do toga da izigravam pandura, presuđujem itd. tako da, što se mene tiče nek idu ove prognoze, a mogli bismo da se za ubuduće dogovorimo šta i kako da radimo. dakle, izjasnite se.

 

Zato ti i kažem, ja zaista ne mislim da ovde iko želi da zakasni sa postavljanjem vozača. Postoje pravila koja treba poštovati, ali u ovakvim etapama vredi malo pogledati kroz prste. Zavisi od tebe. Ako neko želi da dobije time što vidi da su Kittel i Sagan se skršili na početku etape, onda... Svestan sam da tvoja logika ima apsolutnu tačnost koja treba biti ispoštovana od strane svih. Od mene nisi video da sam i jednom zakasnio.

 

Recimo, sutrašnja etapa mora da se postavi do početka etape, jer je izvesno da beg može da uspe!

Link to comment
  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    102

  • zoki

    27

  • gervasius twinkleminkleson

    21

  • Čutura

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zamalo da opet stavim Trentina. Goddamnit :D

razbivaš igru ko Nibali Tur i nije ti dosta... i meni je bio na užem spisku ali jbg pomirio sam se već sa tim da ništa ne bi uradio da sam ga ipak stavio u prognozu :D
Link to comment

Ako pričamo o apsolutnoj regularnosti pogađalice, najregularnija bi bila kada bi svako imao sakrivene predikcije pre nego što počne etapa.

 

8. etapa

 

Contador

Rui Costa

Pinot

Valverde

Rodriguez

Link to comment

Ako pričamo o apsolutnoj regularnosti pogađalice, najregularnija bi bila kada bi svako imao sakrivene predikcije pre nego što počne etapa.

 

sad si me zaintrigirao :D

kako bi to mogli da izvedemo? istina je, kad malo poodmakne igra može dosta da se taktizira ponavljanjem protivničkih prognoza...

Link to comment

 

 

sad si me zaintrigirao :D

kako bi to mogli da izvedemo?

Pošaljemo ti PM-ove sa našim prognozama, ti budeš dobar i ne pogledaš ih (niti ih nekome proslediš), nego ih samo pejstuješ na topik pred početak etape :fantom:

Link to comment

Sad se sumnja u regularnost, sad kad prvi put u istoriji sebe vodim u nekoj igri :cry:

 

Tačno tako! :lolol:

 

Ili ovo što je zoki predložio ili da se nađe nešto na internetu gde bi mogli da ostavimo podatke (a da vreme postavljana podataka bude napisano), što bi ti mogao da vidiš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...