Jump to content
IGNORED

Tour de France 2014 pogađalica


malkin

Recommended Posts

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    102

  • zoki

    27

  • gervasius twinkleminkleson

    21

  • Čutura

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni do sada najzejabanija etapa, mogao sam opušteno još petoricu da stavim... :unsure:

pa da, to ti je kad ima 5 scenarija koji komotno mogu da se dese... Oss i GVA mogu da imaju dobar dan, Kvjatkovski sa Strade Bianche bi ovo pojeo, Gerrans ako se dobro oseća, Kristof iz strogo selektovanog srinta, Trentin i JJ Rojas ne bi trebalo da imaju problema sa ovim brdima, Chava, Slagter, Hausler, Bakelants, Voss... na kraju krajeva, Grajpel je u Omanu zimus sve iznenadio kad je dobio etapu koja je imala pred ciljem brda za koja su svi mislili da ne može brzo da ih prevali. ja sam se na kraju odlučio da kao fenjeraš moram da gađam autsajdere pa ako me usere usere. kako god, bar nek bude dobra trka, podneću i da dobije neko na koga nisam ni pomislio :)

Link to comment

Beg neće opstati. Pusti čoveka.

true dat, mada nije poenta baš u tome, nego gde da povucemo liniju. start etape je zgodan za to, a i Psihodeliju načisto odbih od igre na prvoj etapi.

 

ma, mislim, može, meni je stvarno svejedno, ionako mi glupo da glumim neki žiri, posebno kad i sam učestvujem u igri.

Link to comment

opusteno, nisam ni posle prve stigao da prognoziram niti bas da ispratim etape.

 

kao predlog, mozda bi kod sprinterskih etapa trebalo da se ostavi sat vremena tolerancije za prognoze. 

Link to comment

Generalno, kod ravničarskih treba biti tolerantniji i do 100km do cilja. U 95% slučajeva se završavaju sprintom, a i kada nije sprint, etapa se odlučuje tek u poslednjih 50km, mada bi bilo preciznije bilo 20ak. Ok, ima tu izuzetaka kao ova od pre neki dan po kocki.

Link to comment

nikakav problem, naravno.

ako niko nema ništa protiv ja sam za to da tim prognozama unapred dopustimo dodatak jednog, šestog, imena u zagradi, za slučaj da neko od petorice odabranih ne startuje na dan kad je prognozirano da će biti u prvih pet. sa druge strane, razumem ako nećete da dodajemo pravila u hodu...

 

Neka, bolje da ostane samo pet. Lakse ce mi biti da od pet predlozenih neko odustane, nego da mi rezervista napravi dobar plasman, ali ostane na klupi :D

Link to comment

mislim da treba biti potpuno tolerantan jer polazimo od toga da onaj ko ostavi posle pocetka etape nije je ni do tada pratio pa i ne profitira. ako neko bas hoce (a nece sigurno) tako da profitira, pa neka ga.

Link to comment

Generalno, kod ravničarskih treba biti tolerantniji i do 100km do cilja. U 95% slučajeva se završavaju sprintom, a i kada nije sprint, etapa se odlučuje tek u poslednjih 50km, mada bi bilo preciznije bilo 20ak. Ok, ima tu izuzetaka kao ova od pre neki dan po kocki.

 

ja sam to o dedlajnu stavio u pravila zbog dve stvari: 1. u prednosti je onaj ko prognozira nakon što ima priliku da vidi kako se odvija etapa (jak ili slab beg, koje ekipe vuku peloton, vremenski uslovi, itd.) i 2. u prednosti je onaj ko prognozira  sa znanjem o odustajanjima u toku etape. može i 20km da bude dedlajn za ravne etape, ali da se ne zezamo: nije fer ako neko prognozira na 20km pre kraja a na 50km pre kraja se Kav i Kitel skršili. zato sam mislio da je najlakše da se zaobiđu sve te poteškoće tako što se start etape proglasi za dedlajn. meni to ima smisla i čini mi se da je više fer od bilo kog drugog arbitrarnog roka u kilometrima od cilja. mislim, što 50 ili 20km a ne 2km...

 

mislim da treba biti potpuno tolerantan jer polazimo od toga da onaj ko ostavi posle pocetka etape nije je ni do tada pratio pa i ne profitira. ako neko bas hoce (a nece sigurno) tako da profitira, pa neka ga.

 

...ali sa druge strane, ionako nas malo igra i svi se znamo pa je meni poslednjem stalo do toga da izigravam pandura, presuđujem itd. tako da, što se mene tiče nek idu ove prognoze, a mogli bismo da se za ubuduće dogovorimo šta i kako da radimo. dakle, izjasnite se.

Link to comment

7. etapa

 

1. Trentin

2. Sagan 8+35/10=11.5

3. Gallopin 6+20/4=11

4. Dumoulin

5. Gerrans 1+6/4=2.5

 

1. gervasius 25

1. zoki 25

3. Barsa 22.5

4. Tolaa 14

4. San Epifanio 14

5. Garnirung 11.5

5. Nemanja Posrbica 11.5

5. malkin 11.5

5. Kenny Dalglish 11.5

5. Čutura 11.5

11. pantarhei 11

 

Plasman posle  7. etape

 

1. gervasius twinkleminkleson 236.43

2. Kenny Dalglish 152.54

3. Čutura 152.30

4. zoki 150.59

5. Tolaa 141.40

6. Garnirung 141.35

7. Barsa 138.40

8. San Epifanio 133.72

9. panta rhei 114.55

10. malkin 111.79

11. Nemanja Posrbica 108.22

 

osma etapa počinje u subotu 12.7. u 13:40 CET.

(prvi kategorizovani uspon će da bude između 16:40 i 17)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...