Jump to content
IGNORED

Orange is the New Black


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Calavera

    25

  • Mil@n

    14

  • Lrd

    14

  • Weenie Pooh

    12

Top Posters In This Topic

Ako vec imas takvo misljenje o drugoj, tesko da ce te treca preterano zanimati. Mada je meni ostalo jos 5 epizoda do kraja, svasta se tu moze izdesavati jos...

Link to comment

Ima vec takvih torenta, pogledaj malo bolje.

 

Zanimljiva teorija ^_^ Sad malo pogledaj ratinge, kritike i druge forume i provali da serija nikad nije bila popularnija. Na temi ne postujem jer je talas hejta™ presao sve granice dobrog ukusa, a Mau tek nema smisla prozivati jer je bukvalno oterana s foruma, tako da...

 

Verujem da ima, nije bilo kad sam tražio dan-dva posle izlaska. Skinuću svakako.

 

Čekaj čekaj, znači ti u stvari ni ne priznaješ da je ova sezona GOT sunovrat? :o Mau temu čita pa posle komentariše na PP, Syme-style, kod nje se za razliku od tebe bar vidi kakvo-takvo suočavanje™. Stvarno bih voleo da svratiš kad smogneš snage, da nam objasniš da li ti se više sviđa Cock Merchants podzaplet ili dornjanska Bad Pussy akcija, ili pak upad maskiranih džedaja u arenu na Geonosisu :)

 

Što se rejtinga tiče, navukli ljude u očekivanju spektakla devete tj. desete epizode. Pre toga su bili niži nego cele prethodne sezone, što je prvi put od početka serije da idu na dole na godišnjem nivou. Behold!

 

 

 

 

f68cd1e124c99254ce53320f4a0f4594.png

 

Takođe, vidi koliko su gledaoci bili impresionirani tragikomičnom devetom epizodom:

6fe9ba8201309ba8dbf5a76cfd709518.png

 

 

 

Link to comment

Kao i prethodne dve sezone, kako se ova blizila kraju postajala je sve bolja.

 

 

Dve glavne zamerke i dalje vrede, Nicky je totalno otpisana posle trece epizode (samo se nadam da je bilo zbog drugih obaveza, nije ovo GoT pa da se ubijaju voljeni likovi) i falila je neka prica koja bi povezala ceo zatvor. Uz to primecujem da Jenji prosto ne zna kako da ubaci romansu zbog koje gledaoci nece pozeleti da se ubiju, sad smo pored onih ustaljenih dobili jos i Red & Healyja :(

 

Sve ostalo je bilo dobro do odlicno, gomila malih story arcova je zavrseno kako dolikuje, licno su mi se najvise svideli oni s Crnom Cindy, Soso i Suzanne u glavnim ulogama. Daya je prosto procvetala otkako su se resili Bennetta, nadam se da ovaj i dalje jezdi negde ka istoku. Takodje mi je drago sto i dalje insistiraju na flesbekovima koji pokazuju da se niko nije tek tako nasao iza resetaka, iza svake stoji manji ili veci razlog.

 

Malo mi je bezveze sto je citava prica oko Alex ove sezone bila vezana za tog njenog ubicu u zatvoru, samo da bi se cela stvar zavrsila cliffhangerom. Pennsatuckyna prica je previse otisla na tamnu stranu na kraju one jedne epizode, ali lepo su se ispravili sa scenom kad Boo i Penn na licu mesta smisljaju kako da siluju onog nesretnika. Zapravo, to njihovo prijateljstvo je bilo jedno od najboljih delova ove sezone.

 

 

Kad se sve sabere, ja sam zadovoljen™ ovim sto smo dobili ^_^ Gledajte, vredi.

Edited by Calavera
Link to comment

Pa i nije, ja sam isao laganim tempom od 2 epizode dnevno. Mada, cini mi se da sam tako radio i za prethodne 2 sezone, ipak epizode traju 1 sat, nema se vremena...

Edited by Calavera
Link to comment

i ja sam gledala dve epizode dnevno. prethodne sam gledala po jednu, jer mi je više od toga bilo mučno. ili su ovu sezonu zašećerili i nasapunjali ili sam ja u međuvremenu postala balvan.

Link to comment

Šta je ovo sa prevodima jbt? Na prevodionline nemaju čak ni drugu polovinu druge sezone, a treća je posebna priča. Uspeo sam da nađem za prve dve epizode na titlovi.com i to je to....

Link to comment

Treća sezona se u RL zove Sušana Sušić i dolazi iz sela Sušova. Počinje dosadno, ali se zato posle ponavlja i postaje bezveznjikava. 

 

Mislim, dovoljno su serija i likovi i dalje dragi da se pogleda, ali je stvarno drastičan pad u odnosu na prve dve. Sve je isto, manje-više, ali na loš način. 

 

I na kraju se završi tako što dođe gomila novih likova, tako da ćemo u četvrtoj da gledamo njihove flešbekove i...bezveze.

Link to comment

Sta ti mislis, da ce ostaviti ove koje su pobegle kao kolateralnu stetu? :D Nema od toga nista, gledacemo ih i u cetvrtoj sezoni. Ionako nema nikakvog smisla da castuju citavu galeriju novih likova za poslednji minut sezone i onda im reci da cekaju sledecu, novi likovi se castuju u pauzama izmedju sezona.

Link to comment
  • 2 weeks later...

U pravu je Lrd više nego Calavera. Jeste smešnjikavo tu i tamo, jeste mi držalo pažnju dovoljno da zbindžujem za tri-četiri dana svih trinaest epizoda, ali... jedno veliko mnjah.

 

Sve je više formulaic, realno i teško je naći inspiracije za treću godinu priča u istom okruženju sa istim likovima. Par zabavnih podzapleta su sjebali tako što su ih razvukli preko svake mere - npr. ono sa Norminim kultom je moglo da bude interesantno da se završilo u dve-tri epizode, ali oni su to razvukli na 10+ i smorili žestoko. Pajperkin pantie business bi bio smešan kao short-term parodija zatvorskog gangsteraja, ali i to su razvukli i tretirali ga ozbiljno. Čak nisu odoleli da zatvorenicama gurnu u usta neke žestoke klišee tipa "Ovo mesto je kavez koji iz nas izvlači ono najgore" :isuse:

 

Edit: Da ne zaboravim dva pet peeves

 

1) Dve sezone nam utucavaju u glavu kako u ženskom zatvoru postoje cliques uglavnom po rasnim osnovama, da bi u trećoj sve pretvorili u bajkovitu multi-kulti zajednicu gde takvih podela praktično da nema.

 

2) Jebali ih flešbekovi u kojima glumica od 37 godina treba da glumi klinku od 17, užasno ih je gledati. Kao da je velika nauka castovati neku mladu nepoznatu za jednu epizodu! To su uspešno radili sa decom, a mala Daya je čak neverovatno podsećala na odraslu verziju.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...