Jump to content
IGNORED

Удружење Плус Један


MaryPoppins

Recommended Posts

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    74

  • MaryPoppins

    42

  • Valkyrie

    34

  • gospa buba

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

mislim da treba da se spoje teme za fond, ljudi se ne snalaze. nije ni trebalo otvarati novu temu, admini bi okačili obavijest (ko što jesu). ljudi su zbunjeni ne znaju gde čitaju/piššu. 

I Rene spominje neku "obavest" jel to mene "ad block" jebe ili ...šta

ja to ne vidim :(

Link to comment

evo radne verzije Statuta. vičite šta da menjam/dopunjavam itd

http://www.scribd.com/doc/225489853/StatutPPP

Evo mojih komentara :

 

1. Član 11 Zakona o udruženjima kaže da se udruženje osniva usvajanjem osnivačkog akta i statuta i izborom lica ovlašćenog za zastupanje, na osnivačkoj skupštini udruženja. Ne znam da li je

planirano, pa sam negde propustio, ali bez donošenja Osnivačkog akta niti može da se osnuje udruženje, niti može da se kasnije registruje (u postupku registracije se traži primerak Osnivačkog akta).

2. U Statutu nedostaje postupak  usvajanja finansijskih i drugih izveštaja. Zakon ne definiše ovo precizno (kaže samo da se finansijski izveštaji podnose i usvajaju na način predviđen Statutom), ali je zato eksplicitan kada kaže da ovaj postupak mora biti deo Statuta. Iz ovog nacrta se ne vidi jasno ko podnosi ovaj izveštaj (verovatno zastupnik),  do kada se podnosi, kao i do kada bi trebao da bude usvojen. Kako je udruženje dužno da vodi poslovne knjige i podleže eksternoj reviziji, to bi ovo svakako moralo da bude definisano Statutom.

3. Naziv udruženja ne može da bude na engleskom jeziku, već mora da bude na srpskom jeziku i ćirilici. U Registar se može upisati i prevod naziva udruženja na strani jezik, ali ako naziv bude PPP, onda prevoda i nema. Eventualno, naziv može sadržati i reč na stranom jeziku, ali samo ako one čine naziv međunarodne organizacije čije je udruženje član, ako su te reči uobičajene u srpskom jeziku, ako za njih nema odgovarajuće reči u srpskom jeziku, ili ako se radi o rečima na mrtvom jeziku, što ovde nije slučaj.

 

Ako budem imao malo više vremena, uzeću da ovo proučim još detaljnije. Računajte i na mene za članstvo i akcije, koliko mi to bude dozvolio posao i dislociranost.

Link to comment

ja sam za ovo

 

1_ppp_parapsihopatologija_logo_banner.jp

 

sa sve lobanjom, naravno.

ppp skraceno - sta god se izvelo od ta tri slova jos dodatno.

 

 

edit: treba stajati iza svog ™

i ne treba se stideti svoje proslosti, sadasnjosti i buducnosti.

Edited by panta rhei
Link to comment

ja sam za ovo

 

1_ppp_parapsihopatologija_logo_banner.jp

 

sa sve lobanjom, naravno.

ppp skraceno - sta god se izvelo od ta tri slova jos dodatno.

 

 

edit: treba stajati iza svog ™

i ne treba se stideti svoje proslosti, sadasnjosti i buducnosti.

 

 

 

Za pecat bi trebalo da stavimo ovu lobanju sa lutkicom iz zaglavlja, koliko god to nekome bilo glupo ili neozbiljno, ali to smo mi.

Link to comment

1_ppp_parapsihopatologija_logo_banner.jp

 

+1

 

Ako je ovo tema gdje se iznose prijedlozi, predložio bih umetanje nekog člana koji bi se odnosio na tijelo ili grupu tijela (idejom da može biti više Zastupnika) od konkretno 10 lica.

Zašto 10? 10 je cifra participanata koju podržavaju google hangout i skype premium video chat.

Ako je glupo, brišite.  -_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...