Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

 

Taj Bane je stvarno pošten čovek, baš sam se pitao šta je bilo s tim busevima. Nije sad neki intelektualac, nije ni široke ruke, ali skroz na mestu, pošuje dogovoreno, mislim da nikad nikog nije zajebao; plus je pomagao ljudima u prethodnim obrenovačkim poplavama. 

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper lee

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taj Bane je stvarno pošten čovek, baš sam se pitao šta je bilo s tim busevima. Nije sad neki intelektualac, nije ni široke ruke, ali skroz na mestu, pošuje dogovoreno, mislim da nikad nikog nije zajebao; plus je pomagao ljudima u prethodnim obrenovačkim poplavama.

 

nek tuzi drzavu. i on i ostali.

Link to comment

ko želi nek sam povezuje.... pokretač sajta, vlasnik news portala, država.....

glup i loš narod nek sam procenjuje štetu i nek se sam ispomaže, a ova država ima važija posla i projekte na koje će da troši svoje AbuDabi pare....

 

 

OBNOVE.RS: Pokrenut sajt za pomoć ugroženima u poplavama!

- Sajt se ne bavi prikupljanjem novca, robe, ni usluga. Mi smo servis koji omogućava da ljudi koji žele da pomognu, na pravoj adresi tu svoju pomoć i realizuju - rekao je Zoran Torbica iz Centra za razvoj interneta
 
Svi građani koji žele da pomognu ugroženim osobama nakon poplava od danas će to moći da učine preko sajta obnove.rs.

Zoran Torbica iz Centra za razvoj interneta rekao je da taj portal neće prikupljati materijalnu ni bilo kakvu pomoć, već će on povezati one kojima je pomoć potrebna sa onima koji žele da pomognu.

- Obnove.rs se ne bave prikupljanjem ni novca, ni robe, ni usluga. Mi smo servis koji omogućava da ljudi koji žele da pomognu, na pravoj adresi tu svoju pomoć i realizuju – rekao je Torbica Tanjugu.

On je rekao da je cilj sajta da se ugroženima i unesrećenima što pre pomogne da saniraju posledice poplava.

- Pozivamo sve televizije, produkcijske kuće i amatere koji se bave snimanjem i koji imaju kamere, fotoaparate, mobilne koji imaju mogućnost snimanja da obiđu unesrećene, da se jave lokalnim štabovima za vanredne situacije i da snime pojedinačno kuću po kuću – kazao je Torbica.

Na sajtu obnove.rs postoji, kako je dodao, uputstvo šta treba da sadrži snimak, kao i formular koji treba da se popuni, a u kome se navodi šta je potrebno ugroženima.

Obnove.rs je, istakao je, prvi sajt koji je nastao u saradnji sa državom, navodeći da će na njemu i sajtu obnove.gov.rs, Ministarstvo finasija objavljivati podatke o pomoći ugroženima.


- Nadamo se da će tako svaki dinar koji bude stigao, pa i svaka cigla i usluga biti propraćeni i doći do ljudi kojima je to potrebno. U akciju će se uključiti i Novinska agencija Tanjug sa nekoliko ekipa na terenu i time će pomoći foto i video dokumentovanje – rekao je Torbica.

On je dodao i da će svaki snimak biti nakačen i na situacionu mapu na sajtu i ponovio da će na taj način svako ko bude želeo da pomogne moći to i da učini.

(Telegraf.rs / Tanjug)

http://www.telegraf.rs/vesti/1088683-obnove-rs-pokrenut-sajt-za-pomoc-ugrozenima-u-poplavama

 

Link to comment

sto im je trebao torbica da dignu jos jedan ushahidi sajt. osim kao uticajdzija sa tvitera.

Edited by morgana
Link to comment

Idemooo™... Neka snimi neko, meni je sad nešto nepraktično. -_-

 

edit: Siniša Vučinić na proslavi fudbalske titule i ovo, da real utisci nedelje! :s_w:

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Paraziti, turim vas na kiti!

 

 
Погледи са стране Слободан Владушић Велика очигледност

Сва та набујала вода је у једном тренутку обесмислила све ријалити програме, све вештачке спектакле, све медијске звезде и звездице... Тако је постала џиновски детектор лажи кроз који су прошли и свет и ми као народ, и ми као појединци

slobodan-vladusic.jpg

За оне који су ратовали, Велики рат није био само рат, већ и „велика очигледност” која је разорила и рашчарала илузије у које су веровали у доба мира. Преживели, било на победничкој страни, било на страни поражених, после њега више нису могли да верују у оно што се пре рата чинило тако јасним и очигледним. Сусрет са ратом био је толико интензиван да је предратни свет одједном постао прошли, ,,јучерашњи” свет. О томе сам мислио док сам гледао снимке великих поплава у мојој земљи. То је била, и јесте, наша „велика очигледност”, која је учинила могућим да се први пут од 1999. године суочимо са нама какви заиста јесмо, а не какви нам говоре да јесмо, и са светом какав он збиља јесте, а не каквим нам се представља. Као да је та подивљала вода однела са собом целу скаламерију индустрије свести са мање или више софистицираним облицима паблик рилејшнс, који спинују реалност таман онолико колико је потребно да прикрију оно што је очигледно. Потоп је био, и јесте та „велика очигледност”, јер се у њој човек сусреће или са водом која му долази до колена или са сликама на екрану које је безобразно и дрско тумачити. Сва та набујала вода је у једном тренутку обесмислила све ријалити програме, све вештачке спектакле, све медијске звезде и звездице... Тако је постала џиновски детектор лажи кроз који су прошли и свет и ми као народ, и ми као појединци. У тих неколико дана видели смо ко нам је послао помоћ да би нам помогао, а ко да не испадне како нам није помогао. Видели смо и то да мале земље могу да буду велике државе, видели смо и супротне примере. Сазнали смо да се грађани деле на оне који су пожурили у друге градове да на обалама река граде насипе од џакова, и оне који у тим угроженим градовима седе у баштама у друштву продуженог еспреса и сунчаних наочара, бринући само о томе да ли је њихова кућа сува. Постало нам је очигледно оно што се у сувим временима није тако јасно могло видети: да Срби нису најлењи народ у космосу, да патриотизам није склониште хуља. Видели смо да постоје и они који ће се бацити у воду да би спасили човека, и они који ће скочити у воду да би спасили његов новчаник. Видели смо тзв. мале људе који су заслужили наше поштовање и дивљење и тзв. велике људе који су заслужили оно што су и добили: презир. Видели смо хероје који су страдали, а да нису морали, а видели смо и оне који су желели да живе као да се ништа не догађа. Видели смо да не би било лоше да имамо и по неког војника и хеликоптер више. Најзад, видели смо које су се вредности супротставиле потопу, а које су том потопу симболички или стварно помагале. И не бисмо могли да кажемо да смо у сувим временима оне прве неговали...

Исто онако како је Први светски рат нестајао, лагано, у свести оних који нису ратовали, тако ће и сада, како се земља буде сушила, и поплаве нестајати из нашег сећања. Свет ће постајати, поново, све мање очигледан. Ускоро ћемо заборавити на оне који су се жртвовали за некога кога нису ни познавали, а они које смо с правом презрели, представљаће се као жртве симболичког линча. Неће баш свака помоћ бити помоћ... Биће и кредита који ће се тако звати. И опет ће се подсмевати свакоме ко буде казао ,,ми”. Можда... А можда ћемо успети да запамтимо све што се ових недеља дешавало, упркос свему што ће нам се говорити када се земља осуши и можда ћемо то стање, ту „очигледност”, успети да продужимо и у време када сунце буде сијало, а канали поново буду суви. Била би то једина утеха.

 

slobodanvladusic.net

 

Слободан Владушић
објављено: 26.05.2014.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...