Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Što se mora pojavljivati na listi, zar nisu Dejana Mihajlova onomad kad se nalupetao samo prebacili na neku savetničku funkciju?

Чучковић је из УРС. Иначе, закон о ванредним ситуацијама каже:

 

Gradski štab za vanredne situacije, pored poslova iz stava 1. ovog člana:

1) koordinira akcijama i operacijama zaštite i spasavanja na području grada;

2) naređuje štabovima za vanredne situacije gradskih opština preduzimanje mera i aktivnosti na zaštiti i spasavanju.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

@

Gradonačelnik Šapca koji je podneo ostavku - radi svaki dan na nasipima. Toliko.

— rispekt mi (@rstkpet) 

 

 

jbg, ne umem da prenesem twitter :/

skapirali ste

Edited by Valkyrie
Link to comment

Naravno, to se na lokalnoj televiziji ne moze videti. Prate se samo Dikovic i SNS-ovac Birmancevic. Jbt, SNS nije ni preuzeo vlast a TV se vec presaltala

Link to comment

Jebiga, vi bar imate šansu da vaši gradski odbornici ostanu pri toj većini koju su imali i da ili ponovo izaberu Miloša ili nekog drugog iz tog tabora.

Ako se bude išlo čak na izbore, imate priliku za prvi šamar SNS-u. E sad, koji % Šapčana zapravo gleda oko sebe a ne u tv - to je druga tema.

Link to comment

u cemu je fora sa srBski obraz? to neka zezancija modernog doba? kao sr@ski ili sta. ako hoce da naglase da su veliki srbi valjda prvo treba da koriste svoj jezik kako treba?!

Link to comment

u cemu je fora sa srBski obraz? to neka zezancija modernog doba? kao sr@ski ili sta. ako hoce da naglase da su veliki srbi valjda prvo treba da koriste svoj jezik kako treba?!

 

Pa oni smatraju da je srBski ispravno a ne srPski.

Link to comment

u cemu je fora sa srBski obraz? to neka zezancija modernog doba? kao sr@ski ili sta. ako hoce da naglase da su veliki srbi valjda prvo treba da koriste svoj jezik kako treba?!

 

Koliko ja znam, volela bih da me ispravite ako grešim, 'srbski' je iz slavjanoserbskog, jezika koji je bio u dominantnoj upotrebi pre Vukove reforme i koji više liči na današnji ruski nego na srpski. Obrazovci i ostali fašisti misle da je Vuk pokvario jezik i simbolički udaljio Srbiju od Rusije. Drugim rečima, za fašistički šljam svaka modernizacija je propadanje, oni ustvari žele da se vrate u vreme pre Vuka.

Link to comment

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

Обавештавам јавност да се одричем месечне посланичке плате а ради уплаћивања исте за помоћ жртвама поплава у Србији и Обреновцу са којима делим исту судбину.
Позивам све своје колеге народне посланике да учине исто те да се одрекну своје једномесечне зараде и исту уплате као помоћ настрадалом становништву.
На овај начин 250 народних посланика може скупити сигурних 200 хиљада евра што је довољно за изградњу кућа за четири породице у Крупњу, или за решавање проблема 10 до 15 породица у Обреновцу.
Колеге посланици одрекнимо се плата, будимо људи и помозимо онима због којих и постојимо.
Наше мало, њима значи пуно!
Будимо пример и другима у тренутку када је Србији солидарност најпотребнија. Наш поплавама угрожени народ може брзо наставити своје животе само ако цела држава на челу са нама као народним представницима пружи допринос једнак својим могућностима.
Немојмо се заваравати да последице ове поплаве неће дотаћи сваког од нас и сваког грађанина ове земље, било кроз пад економије, било кроз буџетска социјална давања, и да  једини начин да до тога не дође јесте хитно реаговање на принципима хришћанске солидарности.
Коначно је време да схватимо да се људска величина неисказује функцијама него стварима и делима које чинимо за друге.

У Београду 21.05.2014.                                                                                   Народни посланик и
                                                                                                                                   Председник
                                                                                                              Демохришћанске странке Србије

                                                                                                                                 Олгица Батић

 

 

kako bre batić da napravi ovako lepo dete? :unsure:

Link to comment

e, vidis. u hn pomoc za srbiju, bosnu i hrvatsku prikuplja demokratski front, desna srpska stranka. bez ikakvog obiljezja, skinuli su zastavu sa svoje kancelarije, nigdje se ne oglasavaju kao stranka vec samo daju adresu svojih prostorija. 

svaka cast, nisam se tome nadala od njih.

naravno da im nosim pomoc, jebe mi se sad bas za strancarenje.

Link to comment

Znam da će vas mrzeti da čitate ali ovde se postavljaju suštinska pitanja.

"I tako smo, eto, čuli da će EBRD dati pomoć (kredit?), ali pod uslovom da Srbija nastavi sa reformama i napravi povoljni investicioni ambijent. Vučić je rekao da neki funkcioneri iz unutrašnjosti nisu ni pomagali a traže pare, dok su neke opštine, iako više pogođene, tražile malo i da je to za pohvalu. Drugim rečima, u najavi je još veće neoliberalno povlačenje države pod argumentom katastrofe koja traži hitni odgovor (kao posle Katrina uragana), a sa krajnje moralističkim predznakom spontane filantropije i žrtve van države. Naime, kada ljudi na socijalnim mrežama masovno šeruju raspored potreba po prihvatilišnim centrima i impliciraju da je to odgovornost sviju nas, oni to rade iz autentičnog saosećanja za poplavljene. Ali istovremeno oni učestvuju u jednom kolektivnom brisanju pitanja kakvu politiku raspodele kao društvo želimo: Ko treba da da, i na koji način? Šta znači kada solidarnost postane spontana inicijativa, a ne predmet državnog budžeta i socijalne politike? Šta je sa ugroženima mimo poplava? I da li će najavljene radne akcije imati isti predznak ako se ne gradi zajednička imovina (kao za vreme socijalizma), već državna i privatna?

Takođe, zaboravlja se da Vlada ima dugu istoriju propagandnog poistovećivanja sa najsiromašnijima u reformama. Još je Tadić razlikovao "folirante" od onih kojima "stvarno" treba pomoć države (http://goo.gl/tXodSg). I još je u izbornom programu Vučić najavio da ne treba da pitamo šta država može da nam da, nego šta možemo da mi za nju učinimo. Za tu priču o parazitima je npr. Stefan Aleksić pisao da funkcioniše tako što konstantno izmešta "parazita": za glasača je on uvek "neko drugi", dok i sam ne bude tako okarakterisan i izbačen iz to malo sugurnosti koju ima (http://goo.gl/mdhUa4). Poplava je, tvrdim, došla kao kec na deset ovoj ideologiji. Posle nje, tvrdim, biće izuzetno teško tražiti bilo kakvu socijalnu pravdu van diskursa katastrofe. Imaćemo 1) idiom države pod krizom 2) "najugroženije" = izložene poplavi; a van te dve sfere 3) širok raspon nijansi "parazita" ("običnih" socijalnih ugroženih, zaostalih opština, penzionera, nezaposlenih itd.) koje će sve lakše biti odbaciti kao lenje, razmažene i samom životu nezahvalne, čim traže nešto a nisu među plavljenicima. I biće odbačeni, pod težinom spoljnog duga. I svako preispitivanje državne politike preraspodele će biti sve teže, jer će imati tu moralističku notu: ako kritikujete spontanu solidarnost, biće kao da kritikujete plavljenike, "one kojima je to najpotrebnije" kako kaže voditeljka Pinka. I onda vas treba linčovati kao što bi pola zemlje htelo da linčuje one prodavce što su podigli cene (kao da pola te iste zemlje nije napravljeno, ili uništeno, kroz ratni profit).

Da se razuemo, ja mislim da je fascinantna hrabrost i žrtva hiljade volontera, kao i humanost svih ljudi koji su izdvojili pomoć za ljude. Ali mi je jako sumnjivo da u toj solidarnosti, generalna pitanja raspodele niko ne pokreće, a svima su puna usta kritike neorganizovanosti države i toga da je spontana inicijativa organizovanija. Država upravo želi takve kritike: ona bi i sama da se povuče i ostavi pitanje finansiranja socijalne pravde privatnim rukama. Da je Vučića, državu bi činili on kao personifikacija institicije i masa entuzijasta-patriota, ujedinjeni u plemenitom zadatku žrtve za domovinu koja grca. I ovo nije jedinstveno: Italija je na primer, brigu o starima i ugroženima privatizovala na taj način što je učinila da se ogroman deo radno "pasivne" populacije oseti krivom poput parazita, te da se angažuju na humanitarnom radu u svojim penzijama ili nezaposleniosti ne bi li se i dalje osetili društveno korisnim. Umesto novcem, država plaća njihov rad tim osećanjem korisnosti (http://goo.gl/jsz8TU). Sličnu krivicu već sada i mi osećamo kad posmatramo intervjue sa plavljenicima i mislimo da nam je život povlašćen jer i dalje nešto imamo. Mislim da je ključno uvideti političke implikacije te vrste kolektivnog osećanja i impulsa solidarnosti u formi u kojoj se on razvija, shvatiti da je on upravo kompatibilan sa vladajućom politikom, i konačno postaviti šire pitanje kakvu vrstu zajednice resursa želimo, pre nego što odemo u potpuni anti-politički moralizam."

 

 

 

 

https://www.facebook.com/marija.mitrovic/posts/10152423734971147

Link to comment

e, vidis. u hn pomoc za srbiju, bosnu i hrvatsku prikuplja demokratski front, desna srpska stranka. bez ikakvog obiljezja, skinuli su zastavu sa svoje kancelarije, nigdje se ne oglasavaju kao stranka vec samo daju adresu svojih prostorija. 

svaka cast, nisam se tome nadala od njih.

naravno da im nosim pomoc, jebe mi se sad bas za strancarenje.

 

e pa vidis, meni se ne jebe. fasisti su uvek fasisti. moze se naci nacin da se pomogne i bez kontakta sa sljamom. i nije tesko. 

 

sa djubradima necu da imam posla ni u jednoj nesreci ili sreci. 

Edited by Aće
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...