Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

20 minutes ago, porucnik vasic said:

Ја сам слушао гомилу професора који се баве евроазијским студијама који баш то причају по конференцијама, а све се бојим да они то не би радили без благослова Стејт департмнта и Ленглија. Чекај колико  ја тебе сад разумем, ти тврдиш да Русија не може да има легитимне интересе на територији која је била део њене државе, где има културне, економске и демографрске везе? Да Москва треба да прихвати као свршен чин резултате тоталитарне комунистичке владавине од 70 година која је свуда ишла против руског утицаја? То је та класична замена теза која се стално потура у јавном дискурсу на Западу гледе Русије, да она треба да прихвати резултате и одлуке совјетских комесара као нешто легитимно и легално.  Да Британија и Америка имају легитимне интересе у Азарбејџану и Таџикистану и Украјини, док је потпуно логично да Русија нема исте такве у Велсу, Шкотској или Порторику? Мени оно што није јасно је следеће, да ли заступаш тезу да је право у моћи или да постоје неке норме које се примењују на све? 

Naravno da ne. Gde sam napisao tako nesto? Na kraju krajeva ja ne tvrdim nista, tumacim sta drugi o trecima misle da bi bilo poželjno (za te druge, da ti treći imaju) na osnovu onoga sto je javna politika: sirenje NATO s jedne strane, poziv Rusiji u G7 i WTO s druge. 

Link to comment

Čekajte, majka mu stara, glede svodjenja Rusije na Moskovski pašaluk, zar nije ona zla baba (prije ove nedavno poražene zlobabe) negdje u javnom prostoru iznosila tezu kako nije fer da jedna država kontroliše tolike resurse? I to u periodu kad je ta rečena nefer država pretežno pucala po svim šavovima, a ona (zla baba) zauzimala treću po značaju poziciju u državi koja je do juče i zvanično bila neprijatelj u hladnom ratu, a sad blago račeno sa simpatijama gleda taj totalni raspad koji je kod neferovaca™ nastupio?

 

Ne znam, čini mi se da bih i ja bio nekako sumnjičav prema dobrim namjerama takvih partnera, pa pozivali me oni u Gej-7 ili ne...

Edited by Pantelija jr
Link to comment
3 minutes ago, Pantelija jr said:

Čekajte, majka mu stara, glede svodjenja Rusije na Moskovski pašaluk, zar nije ona zla baba (prije ove nedavno poražene zlobabe) negdje u javnom prostoru iznosila tezu kako nije fer da jedna država kontroliše tolike resurse? I to u periodu kad je ta rečena nefer država pretežno pucala po svim šavovima, a ona (zla baba) zauzimala treću po značaju poziciju u državi koja je do juče i zvanično bila neprijatelj u hladnom ratu, a sad blago račeno sa simpatijama gleda taj totalni raspad koji je kod neferovaca™ nastupio?

 

Ne znam, čini mi se da bih i ja bio nekako sumnjičav prema dobrim namjerama takvih partnera, pa pozivali me oni u Gej-7 ili ne...

To je nebitno. Na primer, šef centranog odeljenja Forin ofisa 192...6-te mislim napiše kako je tragedija za evropsku civilizaciju da cela Transilvanija ode od Mađara Rumuniji i - ništa. Nula efekta na državnu politiku. To je jedan od razloga zašto recimo wikileaks služi eventualno  da se pokrenu pitanja, ali ni u ludilu ne može da pruži odgovore. Za odgovore je potrebno pregledati SVE (ili bar skoro sve) dokumente/memoare i svedočenja State Dept i ostalih departmenta koji imaju nekakve veze sa politikom prema Rusiji 1990-2000 (na primer). Putin priča da su Rusi i Ukrainci jedan narod. Jel bi sad trebalo zaključiti da postoji plan za ujedinjenje Rusije i Ukrajine? Inače, biti sumnjičav je dobro. 

Link to comment

Svaka čas' za brzinu reakcije, vidi se jedan prilježan radnik za... odbranu istine, ili čime se već baviš.

 

inače, ne da mi se da istražujem o ovom sajtu koji si linkovao ovdje - nemam pojma o njegovoj vjerodostojnosti, a iskreno, ne sjećam se ni gdje sam pročitao o laprdanju zle babe o fer odnosu prema Sibiru. Može bit da je stvarno u pitanju bila propagandna priča koja se primila i namnožila po za to pogodnim medijima. Nešto kao ovo rusko hakovanje izbora...

 

Nego, da se povrnemo na temu - dobre namjere hladnoratovskog pobjednika prema poraženom, i posljedice istih - deder mi reci je li i ono što je Džefri Saks pisao (u svojoj autobiografiji, ako me sjećanje ne laže) o uspješnim mjerama koje je predložio i sprovodio na oporavku privrede u Poljskoj (gdje je bio dio nekog visoko stručnog tima upućenog da li od SAD ili od neke od medjunarodnih finansijskih organizacija, opet malo rupa u sjećanju, jbg)... I o reakciji čika u sivim odijelima kad je krenuo da istu (uspješnu) formulu primijeni u Rusiji - parafraziram: pusti to, Džefri, imamo druge planove tu...

 

Je li i to bila kremaljska propaganda?

 

ed - manč uskočio, ovo je bilo za erasa

Edited by Pantelija jr
Link to comment
On 1/2/2018 at 7:39 PM, djeneralche said:

+1

Sustinsko pitanje je kolika ce biti Moskovija i ko ce da pobedi, Zemljani, Vulkanci, Klingonci, Romulanci ili Borgovi.

Kao i u svakom ratu, Ferengiji. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 1/19/2018 at 9:07 PM, Sludge Factory said:

DT5wS8XXcAUQn0X.jpg

 

Liči na početak niskobudžetnog sf filma. Gospodar ulazi u bazen i predaje se nečastivom  dok nevidljivi pomoćnik koordinira popove koji održavaju polje sila oko bazena. 

Link to comment

Citam prije neki dan u Le Figaro-u da su rusi smanjili konzumiranje alkohola za 80% i da sada manje piju od francuza. Drzava je prije nekoliko godina uvela vise mjera, jedna od njih je i vece bavljenje sportom. Ove Putinove priredbe su dio te politike. 

Edited by borris_
Link to comment
48 minutes ago, namenski said:

Ne diraj u svetinju, 1 rusku ikonu: nisu to cizmice, to su valjenke, валенки... :fantom:

 

Ma ako su tople i nepromocive ne pravim pitanje

Link to comment
×
×
  • Create New...