Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Kako ide ono - "novac je kao voda na pločniku, uvek nađe neku pukotinu"
 

Russia Just Bypassed A Big Part Of EU Sanctions
AUG. 6, 2014, 9:31 AM

Russian state oil company Rosneft has concluded agreements with Norwegian and Swiss companies that circumvent EU sanctions prohibiting the supply of technologies and equipment for deep-sea oil production, including on the Arctic shelf.
 
In early August 2014, Rosneft bought a stake in one of the world’s largest oilfield contractor companies – Swiss Weatherford, RBTH learned from the press service of Rosneft.

According to the agreement, the Russian side will receive eight subdivisions engaged in drilling and well repairs in Russia and Venezuela.

The parties have also agreed on long-term cooperation in the field of oilfield services. The amount of the transaction was not disclosed, but it was learned from the decision of the board of directors of the Russian company on July 28 that Rosneft paid no more than $398.3 million for the Swiss assets.

Rosneft has also signed a long-term agreement on offshore drilling with the Norwegian company North Atlantic Drilling Ltd. The transaction involves the purchase, up to the year 2022, from the Norwegian side, of six offshore rigs for offshore production, including for work in Arctic conditions.

Last week, the European Union banned the supply of technologies for deep-sea oil drilling to Russia, because of which large-scale projects of Rosneft on the shelf became threatened.

However, contracts with the Norwegian and Swiss companies will enable Russia to bypass these restrictions, as Norway and Switzerland are not EU members and are not required to implement sanctions.


Kupili su know-how i sklopili dugoročni ugovor, a ako Norveška primeni ovu turu sankcija one ne deluju retroaktivno.

Link to comment

To za prelet je verovatno BS vest, tj. ta originalna najava sa ruske strane. 

 

Vedomosti quoted unnamed sources as saying the foreign and transport ministries were discussing the action, which would put European carriers at a disadvantage to Asian rivals but would also cost Russia money it collects in overflight fees.

To je čist gubitak za Ruse ako krenu sa tom merom.

Link to comment

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2014&mm=08&dd=06&nav_id=885438&fs=1

 

 

A sankcije ne traju ni koliko prosecan godisnji u Budvi...

Istini za volju, kritikovao je nešto oko državnog penzionog fonda, nema veze sa sankcijama i širom ekonomskom politikom:

 

Заместитель министра в своем аккаунте в Facebook публично извинился за объявленное во вторник решение правительства о продлении моратория на формирование пенсионных накоплений на 2015 год, объявив его нарушением предварительно данных обещаний правительства.

 

1003339_630214283733147_1734404117_n.jpg

Профиль

Сергей Беляков

Поскольку я работаю в Минэкономразвития и должен отвечать вместе с другими коллегами за принимаемые решения сообщаю:

1.мне стыдно за решение о продлении моратория на инвестирование средств НПФ

2.стыдно по следующим причинам:

- оно вредное для экономики (если это вообще аргумент)

- озвученное объяснение означает по сути отказ от использования этих денег в экономике в принципе, а не только в 2015 году

- мы всем обещали, что заморозка распространится только на 2014 год

Я прошу у всех прощения за глупости, которые мы делаем и за то, что мы не дорожим своим словом

 

 

Možda je smenjen "na pravdi boga", možda je u pravu, nemam pojma, samo nije vezano za pitanje sankcija.

Link to comment

http://www.pobjeda.me/2014/08/06/analiza-le-monde-u-rusiji-najvece-emigracije-od-pada-sssr/#.U-LVJvmSzfI

 

 

 

 

Počeo je i novi talas emigriranja, najmasovniji od pada SSSR-a. Riječ je o najboljima koji odlaze, onima koji su vjerovali da gradimo evropsku Rusiju u kojoj su željeli da žive. U slučajevima kada oni sami ne odlaze, svakako šalju svoju djecu van zemlje. Takođe, postaje sve više uobičajeno u Moskvi u bolnicama sresti tadžikistanske nastavnike ili u bolnicama uzbekistanske ljekare. Ruski nastavnici i doktori su napustili zemlju
 „Moj otac je anti-zapadno nastrojen, rekao mi je da trenutno jedino izdajnici napuštaju Rusiju“, opisuje jedan Moskovljanin. „Ali ja mrzim ovu najveću zemlju na svijetu, mrzim ove ljude robove, koji idu u crkvu, krste se, a onda idu da kradu i ubijaju. Napisao sam na svojem Facebook profilu da sam bio uz Majdan. Ne mogu vam opisati bujicu blaćenja i mržnje koja je prosuta na mene. Za sada se to dešava samo na Facebooku, ali ubrzo će se proširiti i na ulicu. Bojim se izbijanja građanskog rata…“

Umjesto mira, mi biramo rat. Umjesto budućnosti, biramo prošlost. Dok sam privodila kraju ovaj tekst zazvonio mi je telefon. „Čitao sam tvoje knjige. Tvoje članke. Vidio sam kako su vukla Rusiju kroz blato. Vi ste „peta kolona“. Vrsta izdajnika! Zapamtićemo svakoga od vas! Vaše će vrijeme uskoro odzvoniti!“

Spustila sam slušalicu i otišla do prozora. Osjećala sam da je sve počelo…

 

Edited by stena
Link to comment

Ja mislio kapitalisti.

Oce zena da poboljsa svoje pozicije pred sledecu dodelu.

Jos ako bi palo nego pendrekanje Putinove milicije...

 

Ma naravno sve je namestaljka i ko god da kritikuje vlast i diktatora u pokusaju je placenik sa zapada. Uostalom to smo vec imali prilike da cujemo.

Link to comment

Tebe vidim bas razneslila potresna prica o Mihailu, Rusu do koske koji u zatamnjenom sobichku sa suzama u ochima gleda pobedu na Majdanu.

Otac ga mrzi, zemlja ga mrzi pa on i stotine hiljada isto tako mladih i pametnih beze iz Ruskog kazamata u daleku slobodu.

Link to comment

Sve su to strani placenici i domaci izdajnici.

Јесу. Како неко ког плаћа америчка држава није плаћеник него независни интелектуалац?

Link to comment

Јесу. Како неко ког плаћа америчка држава није плаћеник него независни интелектуалац?

A ko "placa" doticnu gospodju?

Link to comment
×
×
  • Create New...