Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Počeo je i novi talas emigriranja, najmasovniji od pada SSSR-a. Riječ je o najboljima koji odlaze, onima koji su vjerovali da gradimo evropsku Rusiju u kojoj su željeli da žive. U slučajevima kada oni sami ne odlaze, svakako šalju svoju djecu van zemlje. Takođe, postaje sve više uobičajeno u Moskvi u bolnicama sresti tadžikistanske nastavnike ili u bolnicama uzbekistanske ljekare. Ruski nastavnici i doktori su napustili zemlju

 

 

Užas jedan, nema više evropske Rusije, sad ih leče prljavi Tadžici, Uzbeci i ostali azijski polusvet, a i javnost je, kako u nastavku kaže, okrenuta jebenoj Kini i Kinezima.

 

Nema više sreće za evropskog belog čoveka u Rusiji.

Edited by dillinger
Link to comment

Užas jedan, nema više evropske Rusije, sad ih leče prljavi Tadžici, Uzbeci i ostali azijski polusvet, a i javnost je, kako u nastavku kaže, okrenuta jebenoj Kini i Kinezima.

 

Nema više sreće za evropskog belog čoveka u Rusiji.

Ма какав расизам где то.

Link to comment

 

Ne znam sta to tacno dokazuje. Da joj objavljuju radove?

 

Mislim mene je malo sramota da uopste pricamo o tome nakon sto smo videli kako se u Srbiji baratalo tim terminima i kako su se ljudi proglasavali izdajnicima samo zato sto su bili protiv jednog bolesnog sistema. Sada se to vidim prebacuje na Rusiju. Kad na zapadu neko kritikuje vlast onda je slobodni mislilac, kad se to dogodi u Rusiji onda je u pitanju zapadni placenik. Potpuno sumanut i izopacen nacin razmisljanja.

 

Užas jedan, nema više evropske Rusije, sad ih leče prljavi Tadžici, Uzbeci i ostali azijski polusvet, a i javnost je, kako u nastavku kaže, okrenuta jebenoj Kini i Kinezima.

 

Nema više sreće za evropskog belog čoveka u Rusiji.

 

 

Kakva fantasticna zamena teza.

Link to comment

Ne znam sta to tacno dokazuje. Da joj objavljuju radove?

 

Mislim mene je malo sramota da uopste pricamo o tome nakon sto smo videli kako se u Srbiji baratalo tim terminima i kako su se ljudi proglasavali izdajnicima samo zato sto su bili protiv jednog bolesnog sistema. Sada se to vidim prebacuje na Rusiju. Kad na zapadu neko kritikuje vlast onda je slobodni mislilac, kad se to dogodi u Rusiji onda je u pitanju zapadni placenik. Potpuno sumanut i izopacen nacin razmisljanja.

 

 

Kakva fantasticna zamena teza.

Не пази ја овде не уносим вредносне судове. Само примењујем просту логику, онај ко је плаћен од организација које се неким лудилом зову невладине а које се финансирају од пореских обвезника неке друге земље су страни плаћеници. То би важило и за оне на Западу које би финансирала Русија. Надам се да имаш неки извор за то. Ако је плаћају Немци, Амери она је страни плаћеник, то је просто.

Link to comment

Не пази ја овде не уносим вредносне судове. Само примењујем просту логику, онај ко је плаћен од организација које се неким лудилом зову невладине а које се финансирају од пореских обвезника неке друге земље су страни плаћеници. То би важило и за оне на Западу које би финансирала Русија. Надам се да имаш неки извор за то. Ако је плаћају Немци, Амери она је страни плаћеник, то је просто.

 

 

1) Odakle ti ubedjenje da je ona placena od neke nevladine organizacije

2) Teza da nevladine organizacije zato sto primaju pare iz medjunarodnih fondova rade protiv interesa drzave je jedna autokratska teza koju forsiraju rezimi poput Putinovog ili Milosevicevog koji poistovecuju sebe, drzavu i nacionalni interes

3) Sam termin "strani placenik" je vrednosni sud a ne opisni. On podrazumeva ovo pod 2

Link to comment

1) Odakle ti ubedjenje da je ona placena od neke nevladine organizacije

2) Teza da nevladine organizacije zato sto primaju pare iz medjunarodnih fondova rade protiv interesa drzave je jedna autokratska teza koju forsiraju rezimi poput Putinovog ili Milosevicevog koji poistovecuju sebe, drzavu i nacionalni interes

3) Sam termin "strani placenik" je vrednosni sud a ne opisni. On podrazumeva ovo pod 2

Уопште ниси у праву. Онај који те плаћа тај одређује агенду. То ти је једноставно јер да би испунио услове за финансирање мораш да задовољиш одређене критеријуме које прописује организација тј. послодавац. То никако није аутократска теза, термин који си потпуно произвољно убацио у овај покушај одговора. Оно што сам ја написао није везано за неку специфичну земљу, израз мека моћ је као што знаш и измишљен овде, само говорим о принципу. Шта мислиш да ли је могуће направити НВО у САД која пропагира растураље Уније, а да су извори финансирања рецимо у Русији? Да ли уопште знаш колико је рестриктиван амерички закон што се тиче финансирања НВО страним новцем? Успут, одакле ти је идеја да САД и њени сателити имају најбољи интерес целог света у виду? Ко их је овластио?

Link to comment

 

 

Kakva fantasticna zamena teza.

 

Pa i nije kad pobrojiš šta je sve navela kao negativnosti. To je taj nama znani profil koji nominalno pripadna naprednim liberalnim opcijama ali se u biti grozi izbeglica, Roma i teheranske muzike

Link to comment

Ajd da pitam ovde.Koliko Rusija podmiruje iz sopstvene proizvodnje kad su u pitanju prehrambeni proizvodi?

Valjda je 40% uvozno, ali to nije uvoz samo iz EU, i pritom je Rusija sama veliki izvoznik.

 

Najvise uvozi voce.

Link to comment

Да ли уопште знаш колико је рестриктиван амерички закон што се тиче финансирања НВО страним новцем? 

 

Mene ovo zanima, npr. 

Link to comment

Да ли уопште знаш колико је рестриктиван амерички закон што се тиче финансирања НВО страним новцем? 

 

Evo mene zanima. koliko je restriktivan?

Link to comment
×
×
  • Create New...