Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

I kakve to veze ima sa tvojom recenicom koju sam ja ismejao, koja glasi, citiram "polako ce se prelaziti na kvantne racunare"?

 

Kad ce se prelaziti? Ko ce prelaziti? Odgovori su ne zna se, tj. ne zna da lice u uopste, i u dogledno vreme (sledecih bar 20-25 godina, a i to je vrlo optimisticno), niko.

 

Ima veze sa onim sto si kasnije napisao i pokusao me diskreditovati:

 

Ja se na tvom mestu ne bih prepucavao clancima iz Popular Science-a (vrhunski tehnicki izvor :lol: )

 

Ja ti kazem da je izvor zvanicno saopstenje IBM.

Prelazice se polako, kao sto sam napisao, jer dalja minijaturizacija na silicijumu dostize limite. Kao sto se vidi iz raznih izvora, na tome se vec radi.

Link to comment

Hazarde, šta si se koji klinac navrzao Zaziju na glavu...to što si nekad davno nacrtao tri tranzistora u Spice-u na laboratorijskim vežbama u podrumu ETF-a ne čini te stručnjakom za kvantne kompjutere. Da si bio dobar ne bi te šutnuli ovi preko bare, tj još bi se bavio projektovanjem integrisanih kola i ne bi se sada mlatio glupavom Javom. Ako te baš zanima Rusi će napraviti prvi kvantni kompjuter, a najverovatnije ga već i imaju. To je vrhunska tajna i za sada je nemoguće dati više podataka.

 

:lolol:

 

Dobar.

 

Mislim da bi takodje trebalo dodati da Rusi sigurno imaju u steku potpuno zavrsen i isplativ fuzioni reaktor ali da nece da ga otkriju svetu sve dok ne izmuzu dovoljno para iz nafte i gasa.

Edited by hazard
Link to comment

Hazarde, šta si se koji klinac navrzao Zaziju na glavu...to što si nekad davno nacrtao tri tranzistora u Spice-u na laboratorijskim vežbama u podrumu ETF-a ne čini te stručnjakom za kvantne kompjutere. Da si bio dobar ne bi te šutnuli ovi preko bare, tj još bi se bavio projektovanjem integrisanih kola i ne bi se sada mlatio glupavom Javom. Ako te baš zanima Rusi će napraviti prvi kvantni kompjuter, a najverovatnije ga već i imaju. To je vrhunska tajna i za sada je nemoguće dati više podataka.

 

 

Cak si uspeo i da nesto pogodis. Sovjeti jesu prvi radili sa npr. ternarom-logikom na racunarima, cak su napravili takav racunar, sto je vazno za razvoj kvantnih racunara. Takodje su medju prvima radili teorijske radove na temu kvantinh racunara na npr. cuvenom Matematickom institutu "Steklov".

Edited by Zaz_pi
Link to comment

:lolol:

 

Dobar.

 

Mislim da bi takodje trebalo dodati da Rusi sigurno imaju u steku potpuno zavrsen i isplativ fuzioni reaktor ali da nece da ga otkriju svetu sve dok ne izmuzu dovoljno para iz nafte i gasa.

 

U stvari, Rusi jesu napravili prvi fuzioni reaktor-Tokamak, na kojoj se osnovi izvode danasnji pokusaji razvoja kontrolisane fuzije popiut ITERa. Cinjenica, nije isplativo.

Link to comment

Da napomenem sve sto je konkretno uradjeno kvantnim racunarima danas je...faktorizacija celih brojeva. 

Ako je ovo istina onda cine odlicno orudje za razbijanje RSA koji su valjda najrasprostranjeniji vid enkriptovanja danas. Koliki celi brojevi su u pitanju?

 

edit: evo naso za sada dakle samo prica ali ovo moze imati zanimljive implikacije. Do skora je bilo prakticno nemoguce razbiti dovoljno velik RSA, sada izgleda je i ovo postalo otvoreno pitanje :)

Edited by Shan Jan
Link to comment

Vezano za kvantne kompjutere, ima start-up mislim u Vankuveru koji prodaje kvantne kompjutere. Medjutim to je neka dobro izmarketovana sarena laza koliko sam citao po Internetu, mada su uspeli dobre $$ da zarade i navodno rade R&D u kvantnom kompjutingu

 

http://www.dwavesys.com/

 

ps. bas sam mislio da uzmem jedan da zamenim ovo govno od lap topa

Edited by odmor
Link to comment
×
×
  • Create New...