Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

10 minutes ago, triple_nippled said:

georgi kavkaz :) super lik. odlicni su mu klipovi. gomila mesa, raznoraznog, obavezno vino na ex :D ima neke bas dobre na nekoj vikendici u planini.

 

https://www.youtube.com/channel/UCHK357UDDmL6EMTb4YPE7ew

 

bice da sam opet poslednji koji saznaje za gregorija. meni otkrice. pri tom sasvim slucajno zalutao do njega i zalepio se. 

 

a super je. i on i deca i macke i sve.

 

pejzaz iz vikendice fenomenalan.

 

samo su mi kolicine neverovatne. 

Link to comment

Hahah, odem da vidim Đorđetov kanal, i naletim na klip o kome mi je kum pričao, al' nije znao da nađe: lik pravi votku od koka-kole :lolol:

3 hours ago, adam said:

ima i ortaka koji izgleda kao onaj ruski mafijas sto jede kavijar kutlacom. on mu ponekad dodje u goste, cuti i smeska se.

Alan the dentist :rolf:

 

Edit: evo repovi za nas ljubitelje

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Ništa mi se ne pravi po njegovim receptima a sve mi se jede. Ono zeleno što piju je tarhun, gruzijska/kavkaska Alpina, Kavkazina™ :)

Edited by fikret selimbašić
Link to comment
1 hour ago, fikret selimbašić said:

Ništa mi se ne pravi po njegovim receptima a sve mi se jede. Ono zeleno što piju je tarhun, gruzijska/kavkaska Alpina, Kavkazina™ :)

Da, dosta nepotrebno piće. 

 

Moj utisak iz Gruzije je da se tamo dosta insistira na autentičnosti lokalne hrane, da se mora na sto izneti svega i mnogo i da valja da ostane nakon obroka, valjda da se pokaže da se ima. 

 

Prva stvar - lokalna hrana jeste generalno ukusna, ali nisam siguran koliko je autentična. Npr, hačapuri jeste njihova lokalna hrana, ali to je u suštini nešto drugačiji način spremanja pite sa eto, nekim lokalnim sirom. Nivo entuzijazma koji lokalci unose u opis ovog jela kao autohtonog i endemskog je baš nesrazmeran stvarnom stanju stvari. 

 

Zapravo, jedino nešto vrlo specifično što sam okusio je kharčo, tako nešto (fenugreek, badem, piletina, itd, uzgred, skroz ukusno jelo). U suštini, u Gruziji se dobro jede ali recimo da imaju prehrambenu isključivost i ponositost kao, khm, neke balkanske zemlje, nesvesti da na tako malom prostoru i naročito sa seobama naroda i pomeranjem granica, srazmerno malo autentičnosti ishrane može biti.  

Link to comment
19 hours ago, adam said:

 

bice da sam opet poslednji koji saznaje za gregorija. meni otkrice. pri tom sasvim slucajno zalutao do njega i zalepio se. 

 

a super je. i on i deca i macke i sve.

 

pejzaz iz vikendice fenomenalan.

 

samo su mi kolicine neverovatne. 

Grigorije sa Kavkaza je slektakl. Kolicine koje kuva su neverovatne. I to posluzi decici, od kojih najmladje jedva lizne one gigantske kebabe ili sta vec. Potpuni hit mi je kad su umakali 7-8 pilica u  istopljeni kamomber i bri. Macke i kucov se, takodje, samo slade i maste brkove.

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Grigorije sa Kavkaza je slektakl. Kolicine koje kuva su neverovatne. I to posluzi decici, od kojih najmladje jedva lizne one gigantske kebabe ili sta vec. Potpuni hit mi je kad su umakali 7-8 pilica u  istopljeni kamomber i bri. Macke i kucov se, takodje, samo slade i maste brkove.

 

ma dobro, taj kajmak i nekako, kapiram da dobija kintu za reklamu. al ostalo! brate mili!

 

sinoc sam gledao kako su on i prika skinuli nogu s pola juneta a sve ostalo strpali u neki pretis kazan (dodali su i povrce moram priznati) da krckaju dok ne pocne da drhturi i spada s koske. rebra su sekli sekirom na panju, kao drva. a zatim su, valjda da slucajno ne ostanu gladni, stavili jedno 20 kobasica na rostilj. kobaje gabarit, u maramici, ne u crevu. ludilo potpuno.

 

a deci kad sipa tek to je za nevericu. svaki decji tanjir moze da podmiri cetvoroclanu porodicu. naravno uz to uvek ima hleb, salata, sir.... i ti soci iz cernobila. 

 

moracu da gledam te pilice, zvuci odlicno. fala. :D

 

ja sam i dalje hipnotisan. cenim da ce me drzati jos nedelju dve pa ce popustiti. bar se nadam.... :blink:

 

 

Link to comment

Dobro, jasno je da ima nameru da izvrne standarde kuhinjskih emisija i dobije lajkove. Umesto u plićaku na Kanarskim ostrvima, on sprema pored dečijeg tobogana, garaže i ostave. Plus igra na kartu nekakve sirovosti, valjda tipične predstave za taj deo sveta.

 

Ali na kraju kada se pogleda sadržaj, on je ubacio par kila mesa i par kila krompira u pekač i zalio sa par litara suncokretovog ulja. Dakle, jebeno je pržio meso i krompir zajedno, i onda sipao neki peršun preko i to je sad neki spektakl, valjda zbog toga što tu količinu, kao, sprema za četvoro,. Glupost. 

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Je l već gledao neko?

Zbunjuje me i ne mogu da svarim koncept videa. Posmatranje devojke koja sve ovo proba, čini da osećam nelagodu, gotovo mučninu.

 

 

I pored svega, probao bih roštilj u Valjevu (od 11. minuta)? Ima li koga da je već  išao tamo?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...