Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

do kad se u egiptu moze ici namore? u smislu da moz da se kupa udobno, da nije preladno.

 

Kupanje moze do, aj da kazemo, kraja novembra na Sinaju, nece temperatura ici ispod 25-26 stepeni, a more je toplo pa je toplo.

 

I to za guzve zaista zavisi od toga gde ides i sta smatras pod prevelikom guzvom. Oktobar je, pre svega zbog vremena, odlican mesec za Egipat.

 

Imas li neko konkretno mesto u vidu?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

pa cuj, meni to zvuci korektno, vise volim 25 nego 35.

 

kad ti kazem 25, to znaci da moze da bude toliko, a da ce verovatno biti nesto toplije. no, tamo je jako suv vazduh i toplota se ne oseca nesto posebno. gadno je kada te u Kairu stignu omorina iz delte i temperatura od 35 stepeni, pozelis da si mrtav. na Sinaju neprestano duva rashladjujuci vetar i na temperaturi od 30 plus moze se ceo dan biti na plazi.

Link to comment

Kupanje moze do, aj da kazemo, kraja novembra na Sinaju, nece temperatura ici ispod 25-26 stepeni, a more je toplo pa je toplo.

 

I to za guzve zaista zavisi od toga gde ides i sta smatras pod prevelikom guzvom. Oktobar je, pre svega zbog vremena, odlican mesec za Egipat.

 

Imas li neko konkretno mesto u vidu?

 

ma jok, nemam apsolutno pojma o egiptu sem da su tamo piramide, tako da nista konkretno nemam na umu.

Link to comment

ma jok, nemam apsolutno pojma o egiptu sem da su tamo piramide, tako da nista konkretno nemam na umu.

 

aha, taj fazon. pa aj smisli, ili ako vec znas napisi, sta zelis od odmora (lezanje na plazi, aktivan odmor sa skitanjem i bogatim sightseeingom) pa da vidimo. Egipat ima sveeee

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ma lezanje na plazi for sure.

sto manje ljudi u vidokrugu, ali to je kapiram previse za traziti od ipak turistickog egipta.

bas odmor, u fazonu odmaranja :)

 

 

edit: ne mora nuzno egipat, bitno da je ok u oktobru.

Edited by ToniAdams
Link to comment

ma lezanje na plazi for sure.

sto manje ljudi u vidokrugu, ali to je kapiram previse za traziti od ipak turistickog egipta.

bas odmor, u fazonu odmaranja :)

 

Ja ti za resorte ne mogu pomoci ako te to zanima, ali javice se drugi za to. Ako hoces neku nezavisnu varijantu, prouci mesto koje se zove Dahab.

Link to comment

Prijatelj koji zivi tamo godinama se kune u Siwu. Naravno sto se dnevno-dvodnevnih izleta tice :)

 

Mislim da se nece mnogo usreciti sa plazama u Siwi, koja je 500 km od mora, i to mediteranskog, dakle nikakvog :P

A Siwa nije za dvodnevni izlet, jer nije uopste lako stici tamo. 

 

Rekavsi sve to, oaza Siwa je mesto koje treba obici jednom u zivotu, videti hram Amon-Ra, tvrdjavu Shali, kulirati sa Berberima, voziti se po pustinji, spavati na vrhu dine.

 

Autobus za Siwu:

 

14566240295_7d0895fbbd_h.jpg[/url]

 

Tvrdjava Shali:

 

14562845561_5db8142806_h.jpg

 

Pogled na nepregledna polja urmi:

 

14562838691_ff5bdbe068_h.jpg

 

Sedenje sa lokalcima dok cekamo da se ispece patkica:

 

14562785341_46209eb128_h.jpg

Ostaci hrama Amona Ra:

 

14379765097_ab550ec797_h.jpg

 

joj gde me na Siwu podseti, tamo sam srce ostavio.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ja jos nisam bio u Egiptu (ako bude srece uhvaticu nesto pocetkom sledece godine) ali mislim da mi je Siwu ishvalio vise nego Luxor, sa sve spavanjem pod satorima, vodom i celim ambijentom :)

Link to comment

Ja jos nisam bio u Egiptu (ako bude srece uhvaticu nesto pocetkom sledece godine) ali mislim da mi je Siwu ishvalio vise nego Luxor, sa sve spavanjem pod satorima, vodom i celim ambijentom :)

 

To je kao da ti je ishvalio mercedesa vise nego pokvarenog juga.

 

Luksor ima predivne spomenike, nema zbora. Ali taj grad zivi iskljucivo od turista, nema nikakve druge prihode, i to je izuzetno iskvarilo ljude. Deru te kao Musa jarca, i sve zajedno drago mi je da sam video spomenike u Luksoru ali tamo ne bih nikada isao ponovo, osim kao turista u najvisoj mogucoj klasi.

 

Sivanci su potpuno druga prica, sa njima znas na cemu si, cene su vise-manje fiksne i uvek razumne, izuzetno se posteno ophode prema gostima i pokusavaju, na jako lep nacin, da probiju barijeru turista-domacin. To je zato sto je Siwa bogato mesto (zive od vrhunskih urmi i maslina) koje ne zivi od turista, i stanovnici se aktivno protive tome da oaza postane turisticko mesto.

Link to comment

Kada smo isli, ima tome sedam-osam godina vec, nije postojao direktan autobus Kairo-Siva.

 

Sada ima, i polazi oko osam uvece. Put traje deset sati.

 

Mi smo isli vozom Kairo-Aleksandrija. Tu smo presedali za Mersu Matruh, odakle polaze seljobusi za Sivu. Put traje oko 12 sati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...