Jump to content
IGNORED

Tesla u raljama politike


Takeshi

Recommended Posts

Možeš to da ponavljaš dok ne poplaviš u licu, ne ide nekima u glavu da je inženjer-izumitelj, pogotovo tog kalibra, kud i kamo ređa pojava od naučnika (što je danas svako ko to hoće da bude).

Tesla je bio - veliki inzenjer.

U zlatnom dobu velikih inzenjera koji su, vise nego i jedna aj da kazem grupa ljudi u istoriji covecanstva promenili lice Planete.

Od zeleznica koje su premrezile Planetu, preko poduhvata kakav je bio Suecki kanal, na primer.

Ostale sitnice oko celika, hemije itd, itd, da ne pominjem.

Doba velikih inzenjera kao sto su Ajfel ili Isambard Kingdom Brunel; Tesla je mozda bio poslednji.

Ljudi koji su radili u jedno doba kada je vera u Progres i mogucnosti tehnike i tehnologije da olaksaju zivot coveka i da sprece bolesti, ratove pa cak i prirodne kataklizme bila skoro pa religija.

Doduse i doba kada naucnicima glavni papir u zivotu nije bio CV...

Link to comment
  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    51

  • Indy

    45

  • Аврам Гојић

    37

  • Caligula

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

Besmislena je rasprava o tome da je bio naučnik. Valjda možemo svi da se složimo da je bio čovek nauke. To je dovoljno.

Link to comment

Pa da, pošto je samo premeštanje besmisleno.

 

Ovo drugo je onako usput. (Btw. ja držim kvalitetno inženjerstvo veoma, veoma visoko u mojoj hijerarhiji).

Link to comment

rekoh, pozdravio te otac Stojadin, jebala te restitucija. prvo da razgovaramo o otimanju koje se desava sada, a onda cemo mozda o onom od pre 70 godina, a koje u ogromnom broju slucajeva i nije bilo otimanje nego sasvim pravedno uzimanje imovine kvislinga.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

A onda u savamalu, u zgradu geozavoda ili mikser hangar, to je trenutno najkulije mesto. Tamo neobradjenu camovu dasku mozes da kupis za 200E, odlicna polica za knjige btw. Tesla bi podigao promet garant, strani hipsteri bi odlepili bas kao i domaci, svaki ersrbija avion imao bi poseban prostor za daska-suvenire.

 

Ne znam gde bi jos moglo, ispucao sam sva mesta za sa'ranu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...