Jump to content
IGNORED

The Nemanjićs


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 932
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    84

  • hefaca

    56

  • James Marshall

    51

  • kud u maglu Simoviću

    41

Tja, ne bi bilo bas toliko besmisleno da je gluma iole pristojna. Kostimi i scenografija realni, prica k'o prica, vidjao sam i gore, ima cak i par uverljivih scena makljaze. Ali gluma, majko mila. Meto, Dubravka, Nelevic, uzas i jeza. Decu da i ne komentarisem, deca su pa nema smisla.:lol:

Link to comment

Očajan kasting i besmislene dijaloge ne možeš da središ u montaži. 

Tu je caka. 

A remontiranje prve epizode je dokaz da su i sami svesni kakvo su sranje napravili. 

 

Dubravka Mijatović je u rangu Ivane Mihić. Samo je u mladosti imala sreću da zabode ulogu u Tri palme pa je zato percepirana kao fenomenalna mlada glumica.

Link to comment

sad ja sam se relativno kasno ukljuchila (sad [emoji38]) pa sad zelim da znam jel bilo tu nekih struchnjaka tipa istorichari ovi oni dramski pisci. eksperata za konje je bilo, chitala sam shpicu delimichno. moj jedini utisak je skarabudzivanje nacionalne stvari (jer je to sad hajp josh malo, pa da se zgrabi. dakle vrlo neozbiljno!) za preteranu kintu i onda daj pishi bilo shta, daj chitaj s papira ko ce da primeti. da li ima info kolko dugo su smishljali recimo tekst? :unsure:

 

recimo ona dokumentarna serija koja ide uporedo, sa istoricharima arheolozima i 2-3 glumca, je kudikamo ozbiljnija stvar. ako nishta drugo poshtenije uradjena...

 

ali da. odelo je fino, svidja mi.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

za tekst tj. scenario je bilo konkursa, navodno anonimnog, gde je pobedio gordan mihić, za konje ne znam dal je bilo konsultanta, al za istorijografiju kažu da je bilo

 

 

veći je problem što istih nije bilo za glumu

:(

 

e

konsultant za izvodjenje glumačkih radova zvuči kul

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

za konje je bilo, dokumentovano.

 

za istorichare, nije chak u stvari ni problem ni shta je tu tachno, ja imam utisak da toliko nema nichega, da uopshte nije bitno da li je tachno ili ne. nema drame kojom bi moglo da se pogreshi...

 

recimo tjudori, to sam ispogledala svojevremeno sve. to doba je isto temelj njihove posebnosti, ako hocemo tako da postavimo. ali nije napravljeno bez sadrzaja. imam utisak da su ovi mihici istovremeno umirali od straha da ne nachnu neshto shto nije zgodno, pa tako nije ostalo nishta. ali hajde da je pochetak koji ne obecava i da ja greshim preuranjeno.

 

bjela bi to sve obezglavio. pardon. oslepeo i osmudio :happy:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

nemanjići ili bilo kakav drugi projekattm sličnog kalibra iziskuje da deceniju u nazad producent izbacuje serije i filmove pristojne sadržine. da bi svi ti konsultanti, pa i oni za izvođenje glumačkih radova bili u izvesnom španungutm, tako da je ovo slika i prilika ptc-a ne danas već dosta dugo u nazad. od glavonje do žutog bujketa

 

greota samo što će proći još tridesetak godina da se neko prihvati ovako ozbiljne teme, a možda i nije

Link to comment

 

 

 

 

 

greota samo što će proći još tridesetak godina da se neko prihvati ovako ozbiljne teme, a možda i nije

 

ne mogu da reshim shta mi je bolje. 

i glavi mi je sve vreme dorotej dobrila nenadica, ne mogu da se setim ko je radio film, igra 'popcira'. i zalim shto niko nije uradio divlje zvezde, koje su mi josh bolji roman, pa zamishljam da bi i film bio bolji...

 

1981, zdravkovic. mihiz i nenadic scenario.

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment

Pa krajnje je vreme da promene plocu i da do 2027. izbace seriju tog kalibra. No, cenim da ce se i standardi zahtevne srpske tv publike pojacati bar dvaput toliko.

Ne znam dal tripujem da je neko pohvalio Medicijeve... Pokusah 2 puta po 10 minuta. Nemanjici su za njih Senke nad Balkanom. Pride govore engleski iz kruga dvojke.

Link to comment

smoriste sa sinđelićima. A tek ta teza o vremenu koje mora da potekne™ da bi se neko valjano opet pozabavio temom. Lol. Da li iko može da pretpostavi šta će biti sa filmom za 30 godina?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...