Jump to content
IGNORED

Madrid & Lisabon


Mil@n

Recommended Posts

 

Zaboravih prosli put, ako ti se jede tipicno madridsko jelo, "Cocido madrileño", odlicno mesto (maltene specijalizovano za to) je neki stari restoran "La Bola", 2min od Opere. Nije bas jeftinoca ali je jelo savrseno (ako volis kuvano jelo). Posecuju i lokalci i turisti. Rekli su mi da ne ocekujem bas ljubaznost osoblja ali ne mogu se pozaliti, sporazumeli smo se nekako. I naravno, kao i kod svih tih ~starinskih restorana, treba voditi racuna na vreme kad se sluze rucak i vecera, jer rade dvokratno. Mi smo otisli na rucak nesto pre 14h i mesto se fino popunilo do 15h, videla sam da neki i cekaju napolje u redu.

 

 

Ne primaju kreditne kartice

Link to comment

Nisam stigao na cocido madrileño, al dobro, drugi put. Zato sam jos jednom otisao u Moulin Chocolat, kao i u cokoladarnicu San Ginés blizu Puerta del Sol. To mesto radi 24 sata i jako je lep lokal, poznat po churrosima sa  cokoladom. E, sad, neizbezno je malo touristy, te da li stoga ili zbog neceg drugog, tek churrosi su bili malo pretvrdi za moj ukus. Cokolada pak odlicna. 

 

Thyssen muzej je topla preporuka. Ja sam pre nekih devet godina tamo samo protrcao, masio celo prizemlje recimo. Sad otisao sa vise vremena i solo, i ono je sjajno jebote. Kreces na drugom spratu sa hriscanskom umetnoscu iz poznog srednjeg veka, onda renesansa, pa sve do ranog impresionizma. Prvi sprat, tu vec Schiele, Kokoschka, prizemlje Mondrian, Roy Liechtenstein. 

 

Poslednje vece, preksinoc, izasao sa nekim lokalcima i zapravo tek tada sam shvatio tu famu o madridskom nocnom ludilu, koju sam do sada samo naslucivao. Mozda je to zbog lokalnog praznika San Isidro, ali ono je impresivno jebote. Malasaña, Chueca, La Latina i Lavapies su jako zanimljive cetvrti sa mnogo barova, a istovremeno walking distance jedno od drugog. Izmedju prve dve i poslednje dve su Gran Via i Puerta del Sol. E, to je sve u petak uvece i po noci bilo krcato. Mi smo krenuli u jednom baru, pivce, onda u drugom nesto lagano, onda u trecem neku asturijsku mesinu zvanu cachopo (fazon Karadjordjeva snicla), onda u cetvrtom opet samo pice. I imas utisak da ceo grad radi upravo to isto. A uspostavljanje komunikacije sa ljudima nikad lakse. Sjajan grad.

 

 

DSC_0316.JPG

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...