Jump to content
IGNORED

Odnos prema "prevrtačima kontejnera"


J-♣

Recommended Posts

 

Ej, ljudi, ako pročitate pažljivo naslov, videćete da su tema ovog topika oni koji prevrću kontejnere - naopačke, postrance itd. Ja sam videla samo mlade huligane da to rade. Al verujem da ima i drugih bića koja prevrću kontejnere, pogotovo u svetu. Na pamet mi padaju slonovi. Treba o njima da pričamo, zeznuli ste se.

 

 

 

Pomenuh nastanak teme na trećoj strani, ponoviću nešto preciznije:Splitovanjem komentara na jednu fotografiju novog tipa kontejnera za smeće sa teme Beograd, moderator je otvorio temu i dao joj takav naslov. Napisah 'reply' o tim kontejnerima, pomenuh sleng izraz "kantoprevrtači" kao skraćenicu za one ljude koji nešto traže u kontejneru za smeće i dokoni potom odvukoše diskusiju u pravcu koji im odgovara za raspravu, tj. u problem siromaštva koji se da primetiti u gradu.

Za nekoliko njih sa teme koji su quote-ovali:u uvodu posta ('reply') ste dali i odgovor (jedan i etiketu) na pitanje koje je postavili na kraju

 

Pa onda napiši kantoprevrtači. Prevrtači kontejnera i dalje znači oni koji prevrću kontejnere.

Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • J-♣

    10

  • Miralem

    8

  • Leia

    8

:lolol:

 

ali, ovo jesu bukvalno sitni predmeti iz djubreta poredjani na zidu. nista vise od toga. ne da hocu da se izdajem za vrsnog poznavaoca umetnosti, ali mislim da je za bijenale potrebno nesto vise od toga.

Po mojim saznanjima, đubre je odavno steklo status umetničkog dela. Na primer, pre desetak godina u čuvenom londonskom muzeju Tejt bilo je izloženo đubre koje su talentovani, da ne kažem, revnosni, umetnici nekoliko godina vadili iz Temze, čistili i ređali u nekakve fijoke u zavisnosti od boje.

Link to comment

:lolol:

 

ali, ovo jesu bukvalno sitni predmeti iz djubreta poredjani na zidu. nista vise od toga. ne da hocu da se izdajem za vrsnog poznavaoca umetnosti, ali mislim da je za bijenale potrebno nesto vise od toga.

Eee... al' treba to ređati s razumijevanjem, ne mož' to svako

Link to comment

Pa onda napiši kantoprevrtači. Prevrtači kontejnera i dalje znači oni koji prevrću kontejnere.

 

 

 

Pa zar može to da se menja, tj. edituje?  :huh:

 

meni sama pomisao na najobičnije quote-ovanje gde ne vidim nigde code "

" izaziva ovako neko stanje →  :frust:
Link to comment

jedan od izvesnih problema kod "sekundaraca" je to što im malo-malo pa zapadne neki "slučajno bačeni" poklopac šahta, slivnička rešetka, saobraćajni znak, tel. bakarni kabl...itd

 

 

šta je bre ovo?

Link to comment

Ne samo znao, nego video svojim očima bleđe iznijansiranog od sebe kako tovari saobraćajni znak sa sve stubom.

 

 

i na taj način onemogućio pristojnog građanina da na tom znaku ispeče paprike.

Link to comment

pre par godina u starom kraju srela sam komšiju iz zgrade prekoputa kako prebire po kontejneru. bio je mrak, užasno mi je bilo neprijatno, njemu još gore. to je tata jedne osobe koja je išla u istu osnovnu kao ja. ne znam koja je priča, ne znam ni da li je zašao nekome u reon (mislim, ipak je on tu domaći). mene svaki put zapanji odsustvo empatije i tehnički pogled na duboke socijalne probleme. utuljena, zamrla solidarnost, čak među onima koji se kuvaju u istim prekarijatskim govnima. kad sam bebeće stvari složene ostavljala pored kontejnera, upozorila me jedna fina komšinica da će to sve cigani da raznesu pa da prodaju, bolje da dam nekome. pa šta radim nego upravo to - dajem nekome?! wtf?!

Link to comment

i na taj način onemogućio pristojnog građanina da na tom znaku ispeče paprike.

 

... a istim postupkom spasao pristojnog građanina od izlaganja kancerogenim materijama koje se oslobađaju sagorevanjem boje na saobraćajnom znaku pri pečenju paprika.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...