Jump to content
IGNORED

Odnos prema "prevrtačima kontejnera"


J-♣

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • J-♣

    10

  • Miralem

    8

  • Leia

    8

kako kurir kaze :fantom:

 

Polusatno prisustvo ministarke čišćenju deponije pretvorilo se i u kratki susret s nogu sa Romima, s obzirom da je deponija naslonjena da divlje romsko naselje, ali i razbacana među improvizacijama od kućica. Brzo su se okupili oko nje i požalili uglas da "nemaju vodu, struju i da spavaju pod najlonom", kako je rekao jedan od njih.

Ako mi veruješ, jedva preživljavam. Jesmo Cigani, ali hoćemo kulturno da se ponašamo - da se kupamo i drugo, požalio se jedan mlađi Rom, objašnjavajući da je bez posla i da mu je žena teško bolesna. Očito je da su ovi Romi upoznati, koliko toliko, sa politikom, jer je jedan od njih posle pitanja: "Jesi ti ministarka", impresioniran što je došla među njih, na potvrdan odgovor obećao: "Tebe ima da glasamo".

 

Link to comment

Kod mene u kraju su ravno godinu dana postavljali podzemni kontejner. Počeli aprila 2012. završili na proleće 2013, kada su konačno betonirali površinu oko iskopine, stavili žuto-crne stubiće da se neko ne parkira oko kontejnera, i uklonili šut. 

 

I dobar je kontejnara, radi posao. Ne viđam đubre okolo. 

 

E sad, problem je što su ostavili tri kontejnera samo 20 metara dalje. Naravno, ti kontejneri su toliko štrokavi da nikome ne pada na pamet da ih golim rukama dodiruje (i da nakon toga nastavi svojim poslom). Tako se dešava da pričurine kopaju po kontejneru i raznose celofan, vreće. Ne pomaže to što ljudi u kontejner ubacuju prazne kese koje se razlete s blagim vetrom. Nemam treće objašnjenje što kraj izgleda toliko prljavo, sa vrećama koje vise o granama.

 

Reciklatori dođu, izvide, i odu ako nema ničeg interesantnog. Ne ostavljaju đubre za sobom, to je mit.

Link to comment

ovde kod mene, kod broja 8a ulaz III, gde se skupljaju potpisi, ima jedan podzemni. pre 4 meseca je otpao rukohvat na poklopcu. jedno 4 puta sam zamolio ove što skupljaju da prijave da se popravi. svi ostavljaju okolo (kako to ide već je napisano), one male vozilice prolaze ulicom bar dva puta dnevno, kažem vozaču. on mi objasni da je prijavljeno, nemaju rezervni deo. posle praznika, u januaru sam prijavio momku u infocentru, ništa. sada dolaze skupljači. mi uredno ostavljamo kabastluk.

 

pre neki dan, pored kontejnera, skuter. sa sve tablicom i nalepnicom važećom do juna. stajao je tu 5 - 6 dana. sad ga nema. il' je policija našla vlasnika ili su ga skupljači pokupili.

 

sada nema prevrtanja kontejnera. ranije, oni nadzemni su stalno šetali ulicom. niko ih nije hteo pod svojim prozorom.

 

e, još nešto. izvinte što sam odužio. stoji auto iz smedereva parkiran,  familija oko njega. čovek obilazi kontejner, gleda u njega. priđem, pitam, ponudim pomoć. čovek kaže da je bacio kesu s đubretom, s njom i ključ od kola. nema rezervni, prvi autobus koji bi mu iz smedereva doturio ključeve dolazi za 6 sati. tu mu ne mogu pomoći.

 

posle sat vremena vidim ga. došla dvojica iz "čistoće" pomerili poklopac, ušli unutra i vade kese. našli su ključeve jer, oko ponoći kola nije bilo.

 

laku noć

Link to comment

Kod mene ispred zgrade ukopani kontejneri. Kontejneri su dobri, problem su korisnici: higijena prigrađana iz Mirijeva je na tom nivou da će da pipnu ona vratanca za ubacivanje smeća, ali neće da pipnu da ih zatvore i to đubre proslede u taj jebeni ukopani kontejner. A sledeći higijenski osvešćeni korisnik takođe neće da pipne vratanca nego će samo da doda svoje smeće u njih. Jasno vam je šta sledeći korisnik radi: samo ostavi svoje smeće pored kontejnera i ode kukajući na nizak nivo higijene njegovih komšija. Inače, prevrtači su koliko sam video uspeli da otvore ove podzemne. Kapiram da je teže nego pre, ali nije nemoguće.

 

 

Pa ukratko taj problem se resava nogom. Mislim ja ga tako i otvorim i zatvorim. 

Link to comment

Naravno, nije da je problem nerešiv, ali "gospoda" to ne rade, oni su fini, ne koriste donje ekstremitete za takve stvari. Posebna sorta, do skora si stoku lako prepoznavao, sada i oni imaju tu površinsku finoću. Uz to, ubeđeni su da su jako fini i pristojni ljudi.

Link to comment

Ej, ljudi, ako pročitate pažljivo naslov, videćete da su tema ovog topika oni koji prevrću kontejnere - naopačke, postrance itd. Ja sam videla samo mlade huligane da to rade. Al verujem da ima i drugih bića koja prevrću kontejnere, pogotovo u svetu. Na pamet mi padaju slonovi. Treba o njima da pričamo, zeznuli ste se.

 

 

 

Pomenuh nastanak teme na trećoj strani, ponoviću nešto preciznije:Splitovanjem komentara na jednu fotografiju novog tipa kontejnera za smeće sa teme Beograd, moderator je otvorio temu i dao joj takav naslov. Napisah 'reply' o tim kontejnerima, pomenuh sleng izraz "kantoprevrtači" kao skraćenicu za one ljude koji nešto traže u kontejneru za smeće i dokoni potom odvukoše diskusiju u pravcu koji im odgovara za raspravu, tj. u problem siromaštva koji se da primetiti u gradu.

Za nekoliko njih sa teme koji su quote-ovali:u uvodu posta ('reply') ste dali i odgovor (jedan i etiketu) na pitanje koje je postavili na kraju

Link to comment

Pa ukratko taj problem se resava nogom. Mislim ja ga tako i otvorim i zatvorim.

Postoje i nadzemni kontejneri sa polugom za nozno otvaranje, bar u bulevaru ih ima, naravno sada su vec potpuno razvaljeni pa mehanizam ne funkcionise.
Link to comment

Itekako. 

U Sarajavskoj, pre neku godinu, naletim pored kontejnera na slozenu gomilu starih knjiga, kao svaki pravi kontejnerdzija sednem da pregledam, odvojim nekoliko komada, kad me zaskocise dvojica vicuci na mene da to ne moze tako, da je to njihovo, bezecovano.

OK, kazem, koliko, nadjemo se na 200, ja imam 500, sta cemo sad, dam im novcanicu da odu do obliznjeg kioska da razmene.

Odu i zamaknu za kiosk kao da ih nikad nije ni bilo. 

Sve im je oprosteno kad sam video da se zamicuci upisavaju od smeha.  :0.6:

:lolol: spor si i neiskusan

ja sam im jednom maznula policu za knjige i jednu stolicu, al sam dejstvovala promišljeno i munjevito :D

 

al postoji jedan fenomenalan slučaj na dorćolu, ne znam kako ga tretira 'organizacija'... naime, na raskrsnici strhinjića bana i rige od fere, dijagonalno od nekog fensi kafića opolo, živi jedna dementna osoba, polu baba polu deda. ona razvrstava bačene stvari po principu enterijera. npr, ako je ostavljena fotelja pored kontejnera, onda ona postavi pored fotelje kutiju, prekrije je tkaninom, stavi na nju vaznu, ubaci cvet. odeću posloži, knjige, štampu takođe. jednom je na improvizovani sto stavila i dvesta dinara. moja majka baš tad prolazila, zastala, malo posmatrala i uzela pare. nije bilo ljutnje. očigledno je to bio deo plana. pokušavali su da je uklone odatle, gazde kafića zvale policiju, ludnicu, žalili se na ruglo, rasteruje im goste... ali nije vrijedelo. ona tu živi i uređuje. obratite pažnju kad prolazite tuda :lol:

Link to comment

a ima i neko sto slaze uredno sitno djubre na zidic, negde ispod politike. i to redovno menja postavku, uvek vidim nove egzemplare.

 

bila je i luda tetka sa psima u vojvode stepe... jednom sam video da je sredila bastu, tj iznela satrule komade namestaja pred kucu, da moze lepo da se sedi.

Link to comment

:) što samo drugi da idu u kafiće, i baba hoće da sedi u silikonskoj dolini.

:lol: nije ona nikad sedela u tim instalacijama. to su više estetski dizanerski poduhvati, izložbeni :lol:

Link to comment

a ima i neko sto slaze uredno sitno djubre na zidic, negde ispod politike. i to redovno menja postavku, uvek vidim nove egzemplare.i.

mislim da to nije djubre nego umetnost.kacila fotke jedna studentkinja s mog faksa na fejs, neko od njih to izgleda i donosi i redja tamo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...