Jump to content
IGNORED

mobitelska™ fotografija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    313

  • mustang

    287

  • Gojko & Stojko

    238

  • Pontijak

    232

meni smeta što mu je horizont na nekoj promašenoj sredini. pogotovu kada ima refleks. nit je sredina, nit je trećina, nego tako nešto. a plus je u korist sada neba koje nema nikakve detalje. 

 

moj kenjk od pet para. 

Link to comment

kadriranje je next level koje se može nadomestiti promišljenim kropovanjem. ono što ovu fotografiju izdvaja su atmosfera i svetlo. ja generalno nemam ništa protiv ramova, verovatno što sam navikao na njih u c/b fotografiji. po 5mm gore, levo, desno, a dole 25mm.

Link to comment

A kako radite atmosferu mobitelom. Skidas appove za blendu, shuter..ili eto kako ispadne. Pada mi na pamet da je takvim kadriranjem i trazio pravu blendu. Ja imam iso da podesavam na telu i to je to.

Link to comment

A kako radite atmosferu mobitelom

  mil@n je recimo prepoznao trenutak. ja malo pod(pre)eksponiran snimak u zavisnosti od potrebe i to je to.

Idealno bi bilo da kadriranje ide prvo (pre okidanja), a ne na kraju.

naravno da bi, ali bilo kakva upotreba zuma na mobilnom toliko razvali fotku da ga ja nikada ne koristim. vidim krop dok fotografišem.
Link to comment

Zoom na telefonu je bukvalno neupotrebljiv.

 

Ovo je fotka sa instagrama, kao što rekoh jako malo tvikovana. Inače, ne praktikujem kocka format, za razliku od instagrama koji na to tera. Kadar je naravno bio širi. Odatle i ram, ovo je btw maximum na koji sam spreman po tom osnovu, jedva je primetan ali daje neki osećaj fotki koji mi se sviđa.

 

Ovu konkretno sam podesio u telefonu, dodao 1 na saturaciju i stavio cloudy wb. To je sve. I to zbog atipičnih uslova slikanja direkt u sunce, mislim da mi je to prvi put i da sam koristio manuelna podešavanja na fonu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...