Jump to content
IGNORED

mobitelska™ fotografija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    313

  • mustang

    287

  • Gojko & Stojko

    238

  • Pontijak

    232

sve osnovne alatke, a jako korisne, koje mogu da se koriste u procesu obrade: saturacija, highlights, contrast i sl, ima li neki mali progy za android koji obavlja te osnovne radnje

snapseed рецимо

Link to comment

ambiance би требало да ради сличну ствар, не знам јеси пробао то да подешаваш

 

Samo sam prešaltao sve opcije na brzinu... 

Link to comment

Meni se u principu sviđaju tvoje stepenice/ulazi/kapije i tome sl. Sad, neki profi fotograf bi na to stepenište nabio golu žensku, ali meni se na neki način baš sviđa ovo tvoje, valjda što mi smiruje duh. Onako, kao budistički prazan burek. (Zvuči kao da zezam, ali to je zato što sam blesav, ne zato što zajebavam).

Link to comment

eh, smejem se u sebi sada (ne mogu glasno jer sam na poslu) i zamisljam kako bi reagovala neka devojka da joj predlozim golo poziranje u nekom hodniku a ja se spremam da fotkam mobilnim telefonom a bakute sa viklerima u cicanim kucnim haljinama otvaraju vrata da vide sta se desava :) uh, pa i nije smesno, reakcija svake devojke bi u najboljem slucaju bip prezriv pogled :lolol:

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

hehehh pa, svako je bio n00by. tvoji motivi nista nisu bolji-gori od mojih na pocetku. nekome treba manje, nekome vise vremena da udje u svet fotografije. a taj ulazak nije misteriozan, nema tu neke filozofije koja nije razumljiva kako prostom, tako i onom koji ima vise znanja.

 

evo kako ja to vidim [ulazak u svet fotografije]:

 

ono sto treba da se desi jeste da progledas, tj. da si svestan geometrijskih oblika koji ce sacinjavati jednu kompoziciju. sto si vise svestan detalja, tj. onogo sto treba da stavis u kadar, tvoje znanje ce biti vece, a time i mudrost da to znanje primenis u svakodnevnom sljkocanju. vremenom ce isplivati na povrsinu tvoja licna estetika celog procesa i to se naziva licni pecat, nesto po cemu ce tvoja fotka biti drugacija od drugih.

 

Link to comment

Lajk.

+1

 

eto, to je motiv na kome moze da se vezba. pogotovo sto je svetlo u takvim prostorijama na kasicicu, a ono zapravo igra najvecu ulogu za jednu ovakvu kompoziciju -  sta ce biti skroz osvetljeno. sta ce biti senka, a sta u mraku. ovo pisem renegadeu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...