Jump to content
IGNORED

mobitelska™ fotografija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    313

  • mustang

    287

  • Gojko & Stojko

    238

  • Pontijak

    232

:) dobro prekadrirano :thumbsup:  ja bio alav da sacuvam refleksiju obe siluete na tramvajskom staklu :)

 

nego indy... ne bilo ti zapovedjeno, posecuj ovaj topik sa svojim mobitelskim uradcima :)

Edited by Pontijak
Link to comment

Prekadrirana verzija gubi refleksiju a meni ona najzanimljivija na celoj fotki.. A i ja bi u 16:9 sve, kao lud.

Edit: aj dok sam tu, sa bike ture po Rumuniji:
 

IMG_20140702_032437_zpsfyqymsvo.jpg

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

ovo kao kanzas iz filmskog kadra bokte :)

 

edit: indyjevo prekadriranje mnogo vise postuje zakone fotografije nego moj kadar ali ko sto uvek kazem, poznavanje zakona oslobadja od postovanja istih (tu mislim na fotografiju jer da to vazi i u zivotu bio bih bogati korumpirani politicar ili uspesan bogati krimos mada ne volim kriminal, tako da... bogati uspesni politicar :P)

Edited by Pontijak
Link to comment

Prekadrirana verzija gubi refleksiju a meni ona najzanimljivija na celoj fotki..  

 

 

To su 2 fotke, u tom je problem. Ili treba refleksija, ili one figure levo. I jedno i drugo ne radi kako treba, oko šeta levo desno i nema jasan put.

Link to comment

To su 2 fotke, u tom je problem. Ili treba refleksija, ili one figure levo. I jedno i drugo ne radi kako treba, oko šeta levo desno i nema jasan put.

 

+1

 

kazem ja, indy je iskusan poznavalac fotografije a bogme i sjajan fotograf

 

ustvari, ja sam sebi smislio pontijakovu teoriju mobitelske fotografije, samo za sopstvenu upotrebu, tako da ne bih bas da smaram publikum teoretisanjem :D

Edited by Pontijak
Link to comment

Ja sam iskreno protiv bilo kog (slepog) poštovanja bilo kojih pravila u procesu i fotkanja i obrade, tj zanemariću ih ako mi se fotka bez poštovanja istih više dojmi... Dakle, pravila shvatam jako liberalno, takoreći nikako. :) Bitno mi je da meni fotka bude lepa, sve ostalo manje važno. 

Link to comment

Postoji razlog zašto postoje "pravila", to nije neko smislio da bi smarao svecku populaciju. No, ja sam za to da svako radi šta 'oće. Fotografija je demokratska, talent nije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...