Jump to content
IGNORED

FEST 2014


stoka

Recommended Posts

Meni je juce bio najbolji dan, "Sve je tako tiho" i "Papusa" ostavili bas najbolji utisak na mene.

U sustini sve sta sam gledala (nikad vise filmova koji su me zanimali ali nisam mogla vise od 6) je bilo dobro provedeno vreme tako da sam zadovoljna. Resih da u bioskopima pogledam sve one koje su distributeri najavili (Plavo je najtoplija, Grand Budapest, Nulta teorema, Velika lepota + mislim da nisam nigde jos uvek videla novog Vudija ali ne sumnjam da ce i to negde biti) -  te se nisam cimala tokom festivala.

Zao mi je za "Mandarine" i "Leh Valensa" ali desice se i oni u nekom trenutku.

Link to comment

Resih da u bioskopima pogledam sve one koje su distributeri najavili (Plavo je najtoplija, Grand Budapest, Nulta teorema, Velika lepota + mislim da nisam nigde jos uvek videla novog Vudija ali ne sumnjam da ce i to negde biti) -  te se nisam cimala tokom festivala.

Zao mi je za "Mandarine" i "Leh Valensa" ali desice se i oni u nekom trenutku.

 

 

to će biti na redovnom prikazivanju?

kuul,pošto Nultu Teoremu mi treba još jednom da pogledam da bih odredila utisak  :lol:

Link to comment

(Barem kad je Beograd u pitanju) Grand Budapest je vec poceo da se prikazuje, Plavo ce od 13.marta, Velika lepota od 27.marta..Pogledajte za sve filmove na sajtu distributera > http://mcf.rs/category/uskoro/

Nesto sa festivala ide vec i u Subotici pa sam sigurna da ce i u Novom Sadu :)

Link to comment

Usta moja...

 

- Kada se pogleda istorija ovog festivala, ovogodišnje izdanje je jedno od pet najboljih. Pokazali smo kako treba da izgleda Fest i u kom pravcu bi trebalo da se razvija - istakao je Karl.

 

 

Inače, Marija Krtinić se žali:

 

Neprofesionalno prema profesionalcima

 

Senku na inače zaista dobro izdanje festivala, pre svega po izboru filmova, ali i po značajnim gostima, bacio je nemaran odnos prema onima koji profesionalno prate Fest - novinarima. Pres projekcije bile su tehnički loše do negledljivosti (osim nedostatka adekvatnih projektora, agregata, nestanaka struje, pa tona i slike, kašnjenja projekcija, organizatori nisu čak našli za shodno ni da ispeglaju i zategnu filmsko platno). Iz istih, „tehničkih“, razloga projekcija čak dva dana uopšte nije bilo, tako da su upravo oni koji bi o njima pisali, ostali uskraćeni za mnoge autorske, neholivudske filmove prikazivane samo u dvoranama u gradu u koje novinari nisu imali pristup.

 

 

Otkad je novinarima zabranjeno da kupuju karte?

Link to comment

Dubravka Lakic u Politici: "FESTova palata u Beogradu na vodi" i odgovor na tekst

 

 


Hocu i ja: kako se Balabanov igra Stalkera. Fino je sve to ali treba znati milion i jednu podreferencu da bi se moglo uzivati. Cak referira i na samog sebe i na Von Trira.

 

Ne treba apsolutno nista da bi se uzivalo u ovom filmu :)

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

aj sto duda pise, ali sto neko i objavi ovakav tekst.

i "politika" je zrela za selidbu u novu beogradsku kulu.

Edited by Takeshi
Link to comment

Aha, Zorica Kojić - nisam znao da je to Ambrozićeva žena, odn, nisam povezivao lik s delom. Njene tekstove o muzici uopšte ne mogu da svarim, moram da priznam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...