Jump to content
IGNORED

Her


hooyadahoo

Recommended Posts

...osim, naravno, ako je u pitanju savršena simulacija ljudskih neuroza. Ali čemu bi to služilo?

 

Cemu bi sluzila savrsena simulacija drugih ljudskih bica koje bi mogao da iskljucis kad hoces? Ti to mene zajebavas? :D I zasto je toliko tesko zamisliti buducnost, po svoj prilici vrlo blisku, u kojoj tako nesto postoji? Evo, posto znam da volis tvtropes.

 

Mislio sam nesto da repliciram i kobnom, ali sam se pogubio kad sam stigao do statike i dinamike.

Edited by Calavera
Link to comment
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Calavera

    12

  • Weenie Pooh

    11

  • MocaVukotic

    11

  • kobni zelaya

    10

Cemu bi sluzila savrsena simulacija drugih ljudskih bica koje bi mogao da iskljucis kad hoces? Ti to mene zajebavas? :D I zasto je toliko tesko zamisliti buducnost, po svoj prilici vrlo blisku, u kojoj tako nesto postoji? 

 

Ne bi služila ničemu zato što bi bila nefunkcionalna, tj. ne bi ispunjavala svoju osnovnu svrhu. Mehanizme volimo (da koristimo) ne zato što su isti kao mi, nego zato što su suštinski različiti. Veštačka inteligencija koja simulira ljudsko ponašanje do nivoa emotivnog kolapsa (umesto da savršeno poslušno obavlja ono što od nje tražimo na svoj neljudski način) bi bila prosto-naprosto neupotrebljiva.

 

Ali sve je to sporedno, jer kao što rekoh, film prilično jasno zauzima stav da su Sam i Theodor i luuuurve koja cveta između njih potpuno stvarni. Možda inicijalno jeste postojala ideja da on shvati da ona sve simulira u onom trenutku kad mu kaže da je istovremeno u vezi sa milion biliona drugih entiteta, ali se od toga odustalo... pa smo dobili ovu transcendentalnu glupost koju smo dobili.

Link to comment

 

Mislio sam nesto da repliciram i kobnom, ali sam se pogubio kad sam stigao do statike i dinamike.

U stvari shvatio sam kako mogu sve puno jednostavnije da objasnim, nepotrebno sam zakomplikovao. Ovaj film je kao ono u srednjoj školi, možda čak kraj osnovne (tako je bar bilo u moje vreme) kad mladi počnu da se zabavljaju. Onda imaš devojčice, naročito ako su lepuškaste (mada nije ni to obavezno) koje za nekih godinu- dve izmenjaju više nekih finih dečaka koji ostavljeni pate, seku se žiletima, pišu im neka ljubavna pisma i sl. Te devojčice prosto, jer im je vreme došlo kreću, dakle, da izlaze sa vršnjacima i razvijaju se tako ljudski i seksualno, onako kako ih sama njihova priroda vodi. Mnogi dečaci se tu tragično zaljubljuju i zaglave se često u tim vezicama i treba im vremena da se oporave. E to je ovaj film, ta srednja škola, taj nivo, pubiš.

Link to comment

Ne bi služila ničemu zato što bi bila nefunkcionalna, tj. ne bi ispunjavala svoju osnovnu svrhu. Mehanizme volimo (da koristimo) ne zato što su isti kao mi, nego zato što su suštinski različiti. Veštačka inteligencija koja simulira ljudsko ponašanje do nivoa emotivnog kolapsa (umesto da savršeno poslušno obavlja ono što od nje tražimo na svoj neljudski način) bi bila prosto-naprosto neupotrebljiva.

 

Meni nije tesko da zamislim buducnost u kojem bi se ljudi toliko otudjili jedni od drugih usled tog rapidnog™ napretka tehnologije i preteranog boravka u digitalnom svetu da su poceli da stvaraju simulacije drugih ljudskih bica upakovane u zgodan prenosni OS. To jeste zastrasujuca vizija, ali mogu da je zamislim.

 

U stvari shvatio sam kako mogu sve puno jednostavnije da objasnim, nepotrebno sam zakomplikovao. Ovaj film je kao ono u srednjoj školi, možda čak kraj osnovne (tako je bar bilo u moje vreme) kad mladi počnu da se zabavljaju. Onda imaš devojčice, naročito ako su lepuškaste (mada nije ni to obavezno) koje za nekih godinu- dve izmenjaju više nekih finih dečaka koji ostavljeni pate, seku se žiletima, pišu im neka ljubavna pisma i sl. Te devojčice prosto, jer im je vreme došlo kreću, dakle, da izlaze sa vršnjacima i razvijaju se tako ljudski i seksualno, onako kako ih sama njihova priroda vodi. Mnogi dečaci se tu tragično zaljubljuju i zaglave se često u tim vezicama i treba im vremena da se oporave. E to je ovaj film, ta srednja škola, taj nivo, pubiš.

 

Ma skapirao sam te i prvi put (khm), nego se pravim duhovit. Meni film prosto nije delovao toliko naivno.

Link to comment
Onda imaš devojčice, naročito ako su lepuškaste (mada nije ni to obavezno) koje za nekih godinu- dve izmenjaju više nekih finih dečaka koji ostavljeni pate, seku se žiletima, pišu im neka ljubavna pisma i sl. Te devojčice prosto, jer im je vreme došlo kreću, dakle, da izlaze sa vršnjacima i razvijaju se tako ljudski i seksualno, onako kako ih sama njihova priroda vodi. Mnogi dečaci se tu tragično zaljubljuju

Joj, sad kad ti naleti Syme vrišteći MIZOGINIJAAAAAAA

invasionBS78_sutherland.jpg

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

jeste sf ajde ne cepidlacite

 

nego, ono sto se meni svidja jeste sto je univerzalna prica...ljubav izmedju muskarca i zene i pitanja koja ce se kroz vekove provlaciti....zasto volimo? zasto prestajemo da volimo? 

 

her je ljubav. ono kada kaze lesser version of what I already felt...sjajna recenica ....a ona odgovara nesto tipa I don't think so...i kako god da okrenes, ma koliko ti mislio/la da si preziveo nesto..opet moze da se desi da budes pogodjen. kao i on pred sam kraj kada ga Sam ostavlja...on se tako pre nikada nije osecao. 

svidja mi se i taj pozitivan stav prema buducnosti i radost istom. 

 

inace je dosta hipsterskog iz LA pokupljeno u filmu...od mumlanja i izgleda ovih kvazi hipsterskih picaka i tipova pa do sterilnog odnosa prema ljudima. 

 

drugo pitanje je da li je odnos izmedju coveka i OS ili na primer surogata/androida nesto sto ce u vrlo bliskoj buducnosti biti normalno. verujem da mnogi jesu sposobni da se zaljube u OS, surogate i sve te moguce cistije kopije coveka. 

 

klavir u filmu dobar. poseban plus na taj fade instant colorit slike. sanjalacki ali hladan. divne mise-en-scenes i montage scenes (doduse podseca na instangram fazon)

Link to comment

:Hail:

 

Mislim da Her nema tu SF komponentu - ne bavi se budućim tehnologijama i njihovim odnosom sa čovekom. Samanta je pre svega žena, ista kao i sve žene sa kojima Tiodor ima odnose, dakle ista kao njegova žena ili Ejmi - nesigurna, nedorečena, stetgnuta žena koja hoće da ga "postigne" i kada to uspe, onda ga ostavlja. Ovo je pre svega film o muškoj frustraciji u susretu sa materijalnošću žene. Film nam kaže - nije bitno da li imaš ženu -živo biće, ili robota kome možeš da naređuješ - ako se zaljubiš svejedno će boleti. Tiodoru je ljubav "till death tear us appart", a Samanta pokušava da se materijalizuje, da se promeni, razvije kroz odnos sa njim. Tu je sukob muškarčeve statike koji bi kroz ženu da doživi večno i ženske dinamike koja bi da evoluira kroz muškarca. Ali sve je to neka štreberska problematika, zato i film ne valja.

ahahahhahahahah

 

 

U stvari shvatio sam kako mogu sve puno jednostavnije da objasnim, nepotrebno sam zakomplikovao. Ovaj film je kao ono u srednjoj školi, možda čak kraj osnovne (tako je bar bilo u moje vreme) kad mladi počnu da se zabavljaju. Onda imaš devojčice, naročito ako su lepuškaste (mada nije ni to obavezno) koje za nekih godinu- dve izmenjaju više nekih finih dečaka koji ostavljeni pate, seku se žiletima, pišu im neka ljubavna pisma i sl. Te devojčice prosto, jer im je vreme došlo kreću, dakle, da izlaze sa vršnjacima i razvijaju se tako ljudski i seksualno, onako kako ih sama njihova priroda vodi. Mnogi dečaci se tu tragično zaljubljuju i zaglave se često u tim vezicama i treba im vremena da se oporave. E to je ovaj film, ta srednja škola, taj nivo, pubiš.

trebalo je transdzender ime filmu dati zbog decaka koji evoluiraju dinamicki na ustrb polomljenih srcasca jecajucih devojcica.

 

 

Ne bi služila ničemu zato što bi bila nefunkcionalna, tj. ne bi ispunjavala svoju osnovnu svrhu. Mehanizme volimo (da koristimo) ne zato što su isti kao mi, nego zato što su suštinski različiti. Veštačka inteligencija koja simulira ljudsko ponašanje do nivoa emotivnog kolapsa (umesto da savršeno poslušno obavlja ono što od nje tražimo na svoj neljudski način) bi bila prosto-naprosto neupotrebljiva.

 

Ali sve je to sporedno, jer kao što rekoh, film prilično jasno zauzima stav da su Sam i Theodor i luuuurve koja cveta između njih potpuno stvarni. Možda inicijalno jeste postojala ideja da on shvati da ona sve simulira u onom trenutku kad mu kaže da je istovremeno u vezi sa milion biliona drugih entiteta, ali se od toga odustalo... pa smo dobili ovu transcendentalnu glupost koju smo dobili.

 

sa jedne strane postoji ta utilitarna funkcija ali sa druge, covek ucitava i projektuje ljudske karakteristike u artefakte i svet oko sebe jos od doba pecine.

 
 

Pf, zasto se onda film nije zvao Ljubav? E? E?  ^_^

 

SF tesko da je nebitan u prici o vezi coveka i masine. Uostalom, film upravo uspeva kao moderan i krajnje suptilan prikaz te buducnosti koje nas ceka.

koja je vec tu!

 

s tim u vezi, pitanje vlasnistva nad programom i onim sto isti o korisniku nauci uopce nije dotaknuto a vrlo je vrelo u postojecem sf informatickom dobu.

 

 

 

odnos sa živim čovekom, odnos u stvarnosti, podrazumeva užasan trud, aktivno učestvovanje u životu onog drugog, i obratno. imamo slobodnu volju (dve slobodne volje čak  :)), neke zadate osobine, i šansu da od toga napravimo dobar odnos i dođemo do te ljubavi. ili ne. 

ne postoji odnos sa mašinom, nikada i neće postojati. tzv. zaljubljenost u virtuelne likove je jedan vid samoljublja i težak kukavičluk. apsolutna nerealnost.

pa ne znam za ovo, ljudi se zaljubljuju i u obicne upotrebne predmete (koji nemaju softver ili AI) pa im pripisuju dusu i razvijaju razne emotivne odnose. hocu da kazem - postoji, a ne mora da znaci kukavicluk.

 

 

Brka je emotivno zakrzljao zbog besmislenog posla koji ga ubija u pojam. Da sam Marksista ovo bi nazvao politickim trilerom

e a posao je: ljudi posalju size pisma/osnovni info pa "brka" sve to pretoci u poeziju koju odsapuce kompjuteru?

 

prvo mi je super retro hard kor koverta i pisma. takve usluge vec postoje kod zapadnjackih posti, posaljes mail a oni ga odstampaju pisanim fontom i posalju umesto tebe. sve bi to savrseno mogla da radi i samanta.

Link to comment

 trebalo je transdzender ime filmu dati zbog decaka koji evoluiraju dinamicki na ustrb polomljenih srcasca jecajucih devojcica.

Misliš da se film zove Him/Her?

Link to comment

најбољи Ђонзи до сад, фала богу да се мануо ретардираних помо иживљавања типа бити Џ. Малкович и Адаптација.

Link to comment

odgledala Her najzad i ja!

huh, tokom filma se osetila 'nako nelagodno jer me neprekidno prozimao osecaj usamljenosti i izolovanosti, najozbiljnije. pa da jebe jeza, samanta je samo glas, jebozovan doduse, premda meni ne toliko pronicljiva niti duhovita ko sto vele, ali to sam samo ja. isuvise je meni, valjda, sve to virtuelno i odbijam da poverujem da bi nam buducnost mogla slicnom biti iako ne verujem ni u ljubav od pedes leta ko s pocetka filma.

krasna ideja, fakat i meni bas leg'o.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...