Jump to content
IGNORED

Pogodite autora bez guglanja


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 407
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    140

  • bergasa19

    65

  • boshoku

    59

  • Dr Arslanagić

    27

za mene, ovaj čovek je bio bastion razuma:

Многи догађаји у ових десетак година остају неразговетни, а нове појаве – мутне. Олаке аналогије са фашизмом и нацизмом и начином њиховог уклањања (војни пораз – протекторат – денацификација, па потом демократија) не помажу ни разумевању нити решавању проблема. Томе није од користи ни изузимање властите личности од сваке одговорности, а не само кривице. Можемо се заносити да постоје две или више Србија, и да припадамо »другој Србији«, али се тиме не можемо ослободити одговорности за оно што се догађало и што се збива. Од секташког чистунства једва да имају неку корист сами секташи, опчињени својом сујетом. У историји, у малим и великим променама, учествују веома различити актери; како је то лепо запазио Адам Михњик, историју не стварају само »свеци«, већ и »простаци«.
Link to comment

pa naravno - istroših ovo malo energije (mator sam, sklon zamaranju)al reci kakav baja, uff - oću budem barem promil sklon doslednosti takvog anti-fa (u bilo kojoj varijanti "fa") pregalaštva

Link to comment

babo...

Валери Ларбо писао је пре много година о читању као некажњивом пороку. Што се мене тиче, ја знам да дуги периоди зурења у књигу ометају дневну рутину моје породице – признање човека који је заокупљен истим пороком који описује Ларбо. Мени лично је потребно много сати читања, јер најчешће читам врло дебеле књиге, као и оне које су у великој мери досадне. Дубоко верујем да у срцу сваке тешко разумљиве реченице лежи величанственост сазнања које само чека да буде откривено. И тако остајем веран пре-сократовским филозофима, Мусилу и Лакану.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...