Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

Već duže idem na neki penzionerski basket i slučajno pričao s jednim posle, reče ide u penziju uskoro, ispostavilo se da je jedan od rukovodećih ljudi za Lenovo prodaju u Nemačkoj. Kaže od 1990 je u IBM-u kad je IBM došao u Istočnu Nemačku i kad je Lenovo otkupio PC proizvodnju, mislio je gotovo, to je to, uskoro će proizvoditi bofl i gledati da što više saseku troškove. Ali kaže ispostavilo se da su po svemu nadmašili IBM, ambicijama, ulaganjima, egzekuciji, kako su tretirali zaposlene itd. U poređenju s njima je poslednjih godina IBM uglavnom samo sve više smanjivao ceo posao.

 

Još jedna crtica za tired vs wired.

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment

Dozens and thousands, nesumnjiv znak o dwindling ekonomiji Šangaja, seoceta od 30ak miliona stanovnika.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 hours ago, zorglub said:

Dozens and thousands, nesumnjiv znak o dwindling ekonomiji Šangaja, seoceta od 30ak miliona stanovnika.

Sa druge strane, cisto anegdotsko zapazanje, al Srbi u Pekingu su mi rekli da je od korone (i posledicne finansijske krize) znacajno porasao antiimigrantski sentiment u Kini. To mi nekako deluje kao dobra indikacija da se ipak ekonomija trenutno muci. 

  • +1 1
Link to comment
On 14. 7. 2024. at 8:37, Shan Jan said:

Sa druge strane, cisto anegdotsko zapazanje, al Srbi u Pekingu su mi rekli da je od korone (i posledicne finansijske krize) znacajno porasao antiimigrantski sentiment u Kini. To mi nekako deluje kao dobra indikacija da se ipak ekonomija trenutno muci. 

 

to vise ima veze sa politikom nego ekonomijom.  stranaca je sve manje, to jeste istina i to ima veze sa ekonomijom. 

 

svakakvih budala ima na twitteru, ne znam koja je poenta ovde ih kaciti. u onom trznom centru ocigledno ima neko desavanje. statistika o 2500 ljudi na kv.km nam govori o cemu tacno? mozda. o tome da je mnogo u Gz komotnije od nego u NYC npr: "The population density in New York City is 29,302.66 people per square mile (11,313.81 people per square kilometer)

 

ekonomija znacajno stuca, ali kinezi su dobijaju energente iz rusije po mnogonizoj ceni nego sto bi da nije sranje u ukr. ne bi se ja previse brinuo za njih i njihovu konkurentnost. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

da dodam vezano za tzv antiimigrantski sentiment u kini. ja sam prvi put doleteo u kinu 2004, od 2006 zivim u pekingu. ponasanje znacajnog procenta stranaca prema lokalcima je bilo ispod svake kritike. kao da su niza rasa. meni je mnogo puta bilo veoma neprijatno. kako moc kine raste, tako raste i nacionalni ponos i kinezi su poceli cesce da reaguju na provokacije. naravno, povecava se procenat kineza koji se bez povoda ponasa kao nacionalisticka bagra, ali sigurno u mnogo manjoj meri od vecine drugih nacija. 

 

sada kada krenu twitter linkovi da rade :isuse::D

Edited by banecare1
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

kad sam ovde evo i policijskog automobilcica sa kamerama, koji kruzi po kraju ge cesto sednem na pice posle posla. mislim da je self-driving. mali je kao igracka. 

 

WechatIMG503.jpg

 

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Pa kad se kolektivno zapad sastavi zajedno, nemaju za ašove da krenu na Kineze, ne za nešto ozbiljnije.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...