Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

neko napravio plejlistu od svih pesama u seriji do prošle ep, hvala mu

 

 

i ako neko ima linak za Meredith Monk- Core Chant, što je onaj anđeoski hor dok se mučena duša Rast seksa verv prvi i poslednji put, neka baci please

Link to comment

najbolji tvit iz dva dela, @bearsaremean

 

I wish #TrueDetective had more strong female characters. and gay. and Asian. and romulan. and canine. and a bear that wears a top hat.

 

 

the show should be about everything all at once but it's not so I'm gonna go online and complain about it.

Link to comment

ants, ucitavas rastu celibat, a sta je sa doktorkom?

 

sto vodi do bitnijeg pitanja, sto je megi onoliko osjetljiva na pitanje rastove samoce, je li samo dosadna ili ima neke intimne razloge?

Link to comment

A zašto su medvedi na poslednjem mestu? Imaš nešto protiv medveda, lubo? <_< Zahtevam adekvatnu reprezentaciju ursinoamerikanaca na televiziji. Pravda za medveda! Ursine power!

Link to comment

ne znam da li se radi o razmazenoj publici ili o sveprisutnijem patronising* nastupu gledalaca-kriticara da je njihova jedina i apsolutna istina. to jest, da ako autor nije konsultovao okultiste, crkvenjake, feministice cetvrtog talasa, zoofilicare, grasrutovce, biologe i sva ostala zanimanja, ideologije, aktivizmd i sl, onda je mucak proizvod koji objektivise, mizoginuje, ne uzima u obzir itd.

 

jos je zanimljivije sto se to desava sa serijama (u ovom slucaju) koje su, iz najmanje jednog razloga, prelomne i drugacije, a vrlo retko sa onima koje su vrhunski stereotipne, obrade skoro uvek boljih originala ili naravno, mnogo gledanije i popularnije.

 

* mnogo mi glupo sto koristim rec patronising, ali ne mogu da pronadjem odgovarajucu koja bi sazela sva njena znacenja. snishodljivo mi nije dovoljno jako.

Link to comment

da lubo skroz te razumem i slažem se, zato i ne čitam prikaze jer šta znam imam neki svoj filter i ne dam da mi se pokvari doživljaj

 

morgana mislila sam na prikazani seks, a da bilo ga je i sa doktoricom ali nesmo gledali :)

 

i mali edit za prethodni post radi i Core Chant na plejlisti ali mi je iz nekog razloga sa telefona prikazao da ne pušta tu stvar u mojoj zemlji 

Link to comment

Stvarno ne razumem čemu ovaj sophomore anti-PC humor iz šesnaeste ruke. "A što nisu ispoštovali i medvede i foke," haha. gur-gur, muv-muv. Mislim, kome je to smešno, stvarno? Pavlu Ćosiću?

 

Nigde nisam video da se iko žali na to da seriji fali gej likova. Zašto? Upravo zato što serija nije o tome, i ne mora da ima gej likove. Nijedna serija ne mora da bude o svemu. Problem je u sledećem - ova serija u velikoj meri jeste o o tome kako muškarci loše tretiraju žene i svode ih na stereotipe (kurva, majka, svetica, etc.), a istovremeno i sama loše tretira žene i svodi ih na stereotipe. Možda je to namerno i promišljeno, odnosno možda je to deo autorove strategije (verovatno ste videli ovaj tekst, koji tvrdi upravo to), ali nije nimalo patronizing postaviti to pitanje. U izvensom smislu, sama serija ga postavlja.

 

Lubo, naravno da ima mnogo slabijih, a popularnijih serija koje su mnogo stereotipnije, i nije tačno da se niko time ne bavi. Samo mi se čini da su očekivanja s pravom veća, kada se radi o seriji koja je inteligentna i ozbiljno promišljena.

Edited by Syme
Link to comment

A zašto su medvedi na poslednjem mestu? Imaš nešto protiv medveda, lubo? <_< Zahtevam adekvatnu reprezentaciju ursinoamerikanaca na televiziji. Pravda za medveda! Ursine power!

kako zasto? pa medvedi (doduse polarni) su neprijatelji. sve je to isto <_<

 

 

a za muziku, bas smo se nedavno preganjali oko t-bonovog izbora. iako sam u pocetku bila na suprotnoj strani, sad sam mnogo bliza stavu oponenta. jeste sve pet, ali od genija kakav je (bio?) t-bone ocekivalo bi se da ne ide uvek u zicer. mada zbog black angels i grinderman mu i zicerastvo oprastam.

Link to comment

a istovremeno i sama loše tretira žene i svodi ih na stereotipe. Možda je to namerno i promišljeno, odnosno možda je to deo autorove strategije (verovatno ste videli ovaj tekst, koji tvrdi upravo to), ali nije nimalo patronizing postaviti to pitanje. U izvensom smislu, sama serija ga postavlja.

 

па рекао је пицолато зашто је то тако...

 

 

 

The dilemma with the females in the script is that this is an extremely tight point-of-view show. You’re either in Hart’s point of view or Cohle’s point of view. Any character that is not them runs the risk of being peripheral. There were more scenes with both Maggie and Laurie, Rust’s girlfriend, but because we only had 56 minutes to tell a story, we had to cut. But Maggie, for me, is the most emotionally intelligent person in the show.  I think of her as an anchor and reality for each man. I blame Hart for her cumulative action more than her. 
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...