Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

jesi pobrkao slucajno ili sam ja corava? bet sa martijem, ne sa rastom?

 

tajmlajn je ovakav - 2002 se rasturaju marti i megi, marti i rast.

2012. niko nije ni sa kim.

 

a sto se flesbekova tice, jedini koji ne prikazuje istinu, za koji to mozemo sigurno da tvrdimo, jeste raskusuravanje sa ludjacima u mocvari.

 

 

 

Ne, zapravo i tu flešbek kazuje istinu, njihovo svedočenje ne kazuje. Ali ja još uvek nisam siguran da flešbek nije prosto njihovo sećanje - koje nije očigledna laž, ali može biti nepouzdano.

 

To mi je palo na pamet povodom ovog muvanja između Megi i Rasta. Da li se on seća cele stvari na isti način? Ili vidimo scenu kakva je bila po njoj? (Mada ona ni to neće da kaže policajcima)

Link to comment

dobro je, vec sam pomislila da sam nesto propustila i da treba tri puta da se gleda svaka epizoda, ne samo dva :D

 

a sad sam i ja pogresno pisala - jedini flesbek  koji prikazuje istinu.

Link to comment

Okom sveznajuceg vidjena stvarnost. Postoje delovi koji su prikazani kom nisu prisustvovali ni Marti, ni Megi ni Ras. Razgovor klinki u camcu, scena kad skidaju tiaru s drveta...

 

Osim ako u nekom trenutku u sl. dve epizode ne budu svedocenja klinki, highly unlikely...

 

 

 

Da, to je dobar razlog, mada, mada... možda to oslikava način na koji sam Marti vidi ili pamti ćerke. Tim pre što taj flešbek ima taj poetski deo koji iilustruje passage of time, kao rad sećanja.

 

Edit: U stvari, u pravu si za ovo u čamcu, to mora da bude oko sveznajućeg pripovedača.

Edited by Syme
Link to comment

da dodam. mislim da je taj flesbek bio preloman za martija da predje preko svih rastovih govana, sto filozofskih, sto realnih. pokrivanje njegovog hladnokrvnog streljanja onog ludjaka je za martija (govorimo o liku koji postaje zivotinja ali se smiri kada shvati da nije bilo bloudzoba kad ga je najbolje sise na svetu "prevarila", vara zenu da ne bi kuci nosio gadosti sa posla, satro, veruje u boga, ali krsi bar tri zapovesti itd.) verovatno je seal of honour na odnos sa rastijem.

 

zato mislim da je stvarno bilo tako, i da je njihov precutni dil da se o tome nikada ne prica. i tokom svedocenja, marti sve vreme drzi rastovu stranu (uslovno receno) i odlazi kada prica predje na teren optuzivanja rasta. ima i ona super recenica tada, ne mogu tacno sad da je se setim, ali nesto tipa of all things you can say about rust...

 

i sad se setih, jos jedan omaz wire, njihov sef iz 2002 :)

Link to comment

ma bilo bi bas bezveze da se ispostavi da ne mozemo ni najmanje da vjerujemo prici, tj likovima. jeftino. ne vjerujem.

 

Ne verujemo bas uvek prici koju pricaju likovi, ali slika ne laze.

 

Drugo krupno laganje u svedocenju, osim akcije u mocvari, je cela ona epizoda sa Gingerom i bajkerima. Zvanicno, Cohle je bio kod bolesnog oca, a za Harta sam zaboravio sta je radio. U svakom slucaju, nista od toga sto se desavalo nije poznato detektivima iz 2012..

Link to comment

pa znam, kazem, na simetovu pretpostavku, da bi bilo bezveze da apsolutno ne mozemo da vjerujemo prici

mi imamo veoma jasno a ne u nagovjestajima nepoklapanje price i realnosti

 

 

 

hoce li rast poginuti spasavajuci zene i nejac lujzijanskih mocvara?

Edited by morgana
Link to comment

Nece, ako je verovati Pizzolattu, koji ne odbacuje mogucnost da se McC i Woody pojave i u drugoj sezoni (verovatno u nekoj epizodi), ako im obaveze oko snimanja dozvole..

Link to comment

Ja sam sve više sigurna da je Megi umešana u žrtvovanje dece. Je l se sećate kada su u trećoj epizodi pričali sa Odri o crtežima i mrtvi hladni prešli preko toga što im ona nije odgovorila gde je to videla? Martija je to pitanje nastavilo da muči posle razgovora sa detetom, kad su bili sami u spavaćoj sobi, a Megi je na to rekla nešto kao 'Girls just know. They have to know before boys.' Kakav bulšit. Tu se još moglo naslutiti da je Marti samo glup a Megi mutna.

 

Nisam sigurna da li se o ovome već pisalo, ne uspevam da adekvatno ispratim ceo topik, RL mi nedozvoljava.

Edited by sailorman
Link to comment

Ja sam sve više sigurna da je Megi umešana u žrtvovanje dece. Je l se sećate kada su u trećoj epizodi pričali sa Odri o crtežima i mrtvi hladni prešli preko toga što im ona nije odgovorila gde je to videla? Martija je to pitanje nastavilo da muči posle razgovora sa detetom, kad su bili sami u spavaćoj sobi, a Megi je na to rekla nešto kao 'Girls just know. They have to know before boys.' Kakav bulšit. Tu se još moglo naslutiti da je Marti samo glup a Megi mutna.

 

Nisam sigurna da li se o ovome već pisalo, ne uspevam da adekvatno ispratim ceo topik, RL mi nedozvoljava.

 

 

Meni to bila dobra replika, koju sam shvatio kao sažet prikaz života u patrijarhatu (žene moraju prve da znaju o seksu, jer je za njih seks izvor opasnosti, kako po fizički integritet, tako i po social standing), ali moguće je da je nešto više od toga.

 

Mada, priznajem da ne delim slutnje u vezi sa Megi. Mislim da imamo vrlo malo razloga da verujemo da je ona išta više od (pomalo klišetizirane čak) scorned wife. Ne isključujem mogućnost preokreta, ali mislim da nam serija prosto nje dovoljno materijala da pretpostavljamo tako nešto.

Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...