Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Pa mogla je stranca u baru, ali to ne bi imalo isti efekat na muža, zato je izabrala kolegu. Nije se sigurno nameračila na njega tek kad je videla dokaze na stolu. (Meni nije bilo jasno šta radi Cohle sa tim rogovima i baterijskom lampom, projektuje senku na mapu? :unsure: )

 

Tokom seksa je shvatio da ona nije stvarno into it, verovatno su mu zvuci delovali pre kao posledica bola nego zadovoljstva, pa je posumnjao da manipuliše njim. S tim što je to trebalo da mu padne na pamet i pre nego što je umočio.

Link to comment

muskarci, pih.

 

kontrolisao se osam godina. nije poklekao nijednom, koliko god da je bilo blizu. sjebali su ga na poslu, marti mu je zabio noz u ledja, opsednut je. dosla je, imala inicijativu (valjda se tako feministicki korektno kaze), prihvatio. osvestio se, oterao je. nista neobicno.

Link to comment

Lubo, znači ti ipak misliš da su završili rabotu, pa mu se tek onda posle orgazma raščistilo u glavi?

 

I meni je inicijalno delovalo tako, ali kad sam posle slučajno naišao na scenu na TV-u, učinilo mi se da on sve naglo prekine i odmah krene da je ispituje. Nemam ništa protiv koitusa od 20 sekundi (naprotiv, that's where I'm a viking!) ali njegova reakcija je ipak previše nagla da bi čin ispao kompletan.

Link to comment

megi je sklonila njegovu rukus a sebe, brzinski, i to mu je bilo sumnjivo

 

 

edit, pa megi je svoje motive otvoreno saopstila, zasto ih dovodimo u pitanje?

Edited by morgana
Link to comment

Ih Syme, nije ti valjda trebao inside the episode da bi ukopcao njenu motivaciju, pa jasno je bilo kao dan sta hoce i zasto je dosla. Meni je ta scena odlicna, ona je dosla da i fizicki obavi preljubu (tj. u ovom slucaju osvetu/kaznu/stagod) koja se vec desila u glavi, prosto samo da udari pecat, dobije uverenje napismeno. Dovoljno je bilo samo da ga gurne i odmah izvadi, ma i peting je bio dovoljan, samo da dodje do fizickog kontakta, njoj je bilo potrebno fizicko varanje muza. Mogla je ona i da laze da ga je prevarila (sa bilo kim, mada je dobro zakljucila da sa Rastom Martiju zadaje najjaci udarac), ali ovako je validno i po propisu, a i naravno dovodi i Rasta u nezgodan polozaj i pojacava konflikt medju njima dvojicom. 

 

Rastovo ponasanje, s obzirom da je bio ljut na Martija, mozda je u prvom trenutku i on hteo neku vrstu osvete, pa je shvatio da se zajebao ili mozda tek nakon obavljenog posla ukapirao da je iskoriscen od strane Megi. Muskarci ne vole da ih zene iskoriscavaju kao seksualne objekte :P

Link to comment

Ih Syme, nije ti valjda trebao inside the episode da bi ukopcao njenu motivaciju, pa jasno je bilo kao dan sta hoce i zasto je dosla. Meni je ta scena odlicna, ona je dosla da i fizicki obavi preljubu (tj. u ovom slucaju osvetu/kaznu/stagod) koja se vec desila u glavi, prosto samo da udari pecat, dobije uverenje napismeno. Dovoljno je bilo samo da ga gurne i odmah izvadi, ma i peting je bio dovoljan, samo da dodje do fizickog kontakta, njoj je bilo potrebno fizicko varanje muza. Mogla je ona i da laze da ga je prevarila (sa bilo kim, mada je dobro zakljucila da sa Rastom Martiju zadaje najjaci udarac), ali ovako je validno i po propisu, a i naravno dovodi i Rasta u nezgodan polozaj i pojacava konflikt medju njima dvojicom. 

 

Rastovo ponasanje, s obzirom da je bio ljut na Martija, mozda je u prvom trenutku i on hteo neku vrstu osvete, pa je shvatio da se zajebao ili mozda tek nakon obavljenog posla ukapirao da je iskoriscen od strane Megi. Muskarci ne vole da ih zene iskoriscavaju kao seksualne objekte :P

 

Ne razumemo se. I ja sam prvo mislio da je u pitanju kazna/osveta Martiju, ali nije - u pitanju je strategija da ga zauvek otera iz svog života.

Link to comment

Ne razumemo se. I ja sam prvo mislio da je u pitanju kazna/osveta Martiju, ali nije - u pitanju je strategija da ga zauvek otera iz svog života.

 

Naravno, to je glavni motiv sto to cini, mislio sam da to podrazumevamo. :)

 

Edit: slow sam, kapiram sta si mislio. Pa meni je to bilo jasno jos od trenutka kad je otkrila da je Marti ponovo vara, jos tad se videlo da je resena da s njim raskrsti i da ce pokusati da seks iskoristi za to (sto se pokazalo kao ispravan put, jer je Marti klasican tip posesivnog muskarca, ja mogu da svrljam i radim sta hocu, ali ti si samo moja zena, smerna i fina domacica).

Edited by Sludge Factory
Link to comment

njena motivacija i jeste razumljiva, ali njegova reakcija meni baš i nije tako normalna, sa sve onim urlikanjem na kraju, a obe scene - martija kako opet umače u klinku i megi kako mu se konačno sveti za sve do sada - su nepotrebne u seriji, posebno posle ranije preljube i opraštanja, osim ukoliko završetak serije kao glavne teme ne nudi razaranje porodice i poziciju žene kao (seksualnog) objekta.

 

mislim da je uloga megi mnogo značajnija u samom zapletu radnje, i to kroz sveprisutne nagoveštaje žrtvovanja (sopstvene) dece. bumo videli.

Link to comment

mi u jednoj epizodi imamo manipulativnu zenu i majku djecoubicu, i bivsu prostitutku koju nemamo razlog da gledamo kao negativca

 

 

edit, logika mita kakav nam je dat u seriji podrazumijeva zenu negativca

Edited by morgana
Link to comment

sigmund-freud-271x320.jpg

 

da, da. mozgala sam kako da formulisem recenicu :lol:

 

njena motivacija i jeste razumljiva, ali njegova reakcija meni baš i nije tako normalna, sa sve onim urlikanjem na kraju, a obe scene - martija kako opet umače u klinku i megi kako mu se konačno sveti za sve do sada - su nepotrebne u seriji, posebno posle ranije preljube i opraštanja, osim ukoliko završetak serije kao glavne teme ne nudi razaranje porodice i poziciju žene kao (seksualnog) objekta.

 

mislim da je uloga megi mnogo značajnija u samom zapletu radnje, i to kroz sveprisutne nagoveštaje žrtvovanja (sopstvene) dece. bumo videli.

 

ovaj... ni megi, ni bet, pa ni najbolje sise na svetu nisu nimalo seksualni objekat, vrlo je ocita njihova svesnost sopstvene seksualnosti.

Link to comment

naravno da su svjesne sopstvene seksualnosti, i ne samo to. imamo, u nizu, prvu martijevu ljubavnicu koja hoce da ga ostavi jer on nece da ostavi megi, mozda cak i namjerno koketira sa novim momkom pred martijem, za osvetu a mozda i sa dodatnim motivom odlazi kod megi i isprica joj pred cerkama o sebi i martiju; vlasnicu sumskog bordela koja je ejva krauder prije transformacije, bet koja, onoliko koliko znamo, svoju seksualnost koristi kontrolisano i kako hoce; megi koja je hladnokrvna zmija u svom odnosu sa rastom, i to po drugi put (sjetimo se scene u kafani, gdje ga je porazila dosljedno primjenjujuci njegov stav) - a sad vise nisam sigurna niti da je ono nepominjanje tragedije rastove cerke martiju slucajnost, prije da je rani znak nekakve kuckosti ili racuna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...