Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

uzmi tantum verde

 

ova me serija okupira skoro kao lost, poslije svake epizode, koju pogledam 2x, moram da se zavucem i u najudaljeniju rupu interneta da vidim sta kaze glas naroda

Link to comment

nadam se da ce njuejdzarije poput ciklicnosti, zena arijevki sa i bez rogova i sl da budu upregnute u triler.

 

jedini bas bas bezvezan momenat mi je kad rast kaze 'necu da zivim u istoriji'. ali se sve nesto nadam da je on zapravo anderkaver i da glupeta da bi ostavio dojam. ionako se zgrozio na citiranje nicea.

Link to comment

ali se sve nesto nadam da je on zapravo anderkaver i da glupeta da bi ostavio dojam. ionako se zgrozio na citiranje nicea.

 

Svi ovo pominju. Anderkaver za šta? Kad? Gde? Od početka? U intervjuu Muzonu i kolegi? 

 

Meni se čini da je njegov nastup svesno odabran da bi izašao na kraj sa porodičnom situacijom i životom kao takvim, što se slaže sa drogiranjem i napijanjem.

 

 

edit: :Hail: :hail: Za pin

Edited by Lrd
Link to comment

Pa kao, te 2002. se spanđao sa tom ekipom koja žrtvuje decu Cthulhuu ili šta već rade da bi otkrio... štagod... i tako ostao undercover 10 godina. 

 

Moguće da će to biti ponuđeno kao dilema, da li je stvarno postao deo kulta ili se samo pravi, videćemo.

Link to comment

pa naravno da mu je ubistvo/zaginuce cerke najvjerovatniji motiv, inace ne bi bio onoliko uporan da rijesi ubistva djevojaka. koja imaju veze sa narko klanovima. na kojima je vec radio anderkaver.

 

u intervjuu camugama pogled mu apsolutno ne odgovara gestikulaciji, prenaglaseno, osim u momentu kad pomene bivsu curu. sumnjam da je u pitanju losa gluma, posto metju m, koga inace ne podnosim, glumi izvanredno.

 

okosnica serije su identitetska pitanja, utapanje identiteta u masi s jedne i serijski samonametnuti identiteti sa druge strane, tako da se slazem sa vinijem.

Edited by morgana
Link to comment

dosta dobro je uradjeno prenosenje motiva iz prirode, bilo kroz spiritualnost ili svakodnevnu dekoraciju, u zivot one industrijske pripizdine. potpuno redundantno, u 2. epizodi baba prica o patkama koje se cuju (dok je ras i kol ispituju) i u tom momentu iza nje vidimo figuru patke. sve je na toj liniji priroda-civilizacija. u logici ovakog mita bilo bi i da imamo zenu negativca. no, ne bih voljela da dobijemo takvu dosadnu dosadnost od price i doslovni spirituelni noar.

Edited by morgana
Link to comment

 

u intervjuu camugama pogled mu apsolutno ne odgovara gestikulaciji

 

Id' u kurac! :Hail: Ne uklapa se pogled sa gestikulacijom! :Hail: Pa to nema, ti si kralj :wub: Da živim 1000 godina ne bih primetio da se u seriji pogled i gestikulacija ne uklapaju.

 

Zahvali se pomalo i meni, luba me pomalo mrzi na taj način...

 

Luba te ne mrzi. Što bi rekli Amerikanci, odnesi to u banku. Ali, hvala u svakom slučaju.

Link to comment

Id' u kurac! :Hail: Ne uklapa se pogled sa gestikulacijom! :Hail: Pa to nema, ti si kralj :wub: Da živim 1000 godina ne bih primetio da se u seriji pogled i gestikulacija ne uklapaju.

 

 

 

pogledaj, bas je izrazito. sad, mozda je do glume, naravno, ali vjerovatnije da je do price.

Link to comment

pogledaj, bas je izrazito. sad, mozda je do glume, naravno, ali vjerovatnije da je do price.

 

Moguće, moguće. Nego samo sam se čudio jer ja nikad do takvih detalja ne bih gledao. :)

Link to comment

Moguće, moguće. Nego samo sam se čudio jer ja nikad do takvih detalja ne bih gledao. :)

 

kad smo već kod detalja i nalaženja skrivenih značenja, pitam se

 

da li scena iz treće epizode, kada marti mrtav pijan ide kod švalerke i ispred njrne kuće pregazi kolima roze bicikl, nagoveštava kako je stradala rastova ćerkica?

 

Link to comment

kad smo već kod detalja i nalaženja skrivenih značenja, pitam se

 

da li scena iz treće epizode, kada marti mrtav pijan ide kod švalerke i ispred njrne kuće pregazi kolima roze bicikl, nagoveštava kako je stradala rastova ćerkica?

 

Dobar! Slično se i sam upitah.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...