Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

utapanje identiteta u masu je jedan od dominantnih motiva u seriji

 

s druge strane stoji kol kao individualac sa serijom svojih anderkaver identiteta

Edited by morgana
Link to comment

Ćerka je, sada sam sve sigurniji, sexually abused. To je jedino što objašnjava i one lutkcie i crteže iz detinjstva, i kasnije ponašanje.

 

možda je zanimljivo da je, kad su je pitali zašto je nacrtala te skaredne crteže, odgovorila nešto u smislu "devojčice iz škole su me izazivale". sad je pitanje da li je to ista ona škola sa travnjakom i antlerima u ovoj poslednjoh epizodi?

 

Link to comment

Ćerka je, sada sam sve sigurniji, sexually abused. To je jedino što objašnjava..., i kasnije ponašanje.

 

 

 

Pa ako se ispostavi da je seksualno zlostavljanje u detinjstvu nešto što "objašnjava" da tinejdžerke budu emo/darkerke i da se prepuštaju seksualnom uživanju, onda je serija užasno đubre iz 19. veka. 

Link to comment

Kako može da bude ista škola, zar nije ta koju smo videli ista ona u koju su ranije svratili detektivi, napuštena godinama, u vlasništvu Tuttlove crkve?

 

Pa u vreme kada se desilo ovo što pominje Evropejac, škola je još uvek radila.

 

Pa ako se ispostavi da je seksualno zlostavljanje u detinjstvu nešto što "objašnjava" da tinejdžerke budu emo/darkerke i da se prepuštaju seksualnom uživanju, onda je serija užasno đubre iz 19. veka. 

 

Pa nisam siguran da se ovde radi o "prepuštanju seksualnom uživanju", posebno u kontekstu tih detalja iz detinjstva. Ovo jeste neko ekscesno ponašanje koje signalizira da nešto nije baš kako valja.

 

Naravno, Martijeva reakcija je užasna i pokazuje da nije prevazišao, već samo potisnuo, svoju mizoginiju.

Link to comment

1. Ne misliš da bi Marti usput pomenuo "Hej, ovo je bivša škola moje ćerke" kad su išli tamo?

 

2. Opet preteruješ sa moraliziranjem. Klinka koja se jebe u parkiranim kolima se ekscesno ponaša i mora da je bila zlostavljana u detinjstvu, a otac koji je ošamari time demonstrira mizoginiju :blink:

Link to comment

 

Pa nisam siguran da se ovde radi o "prepuštanju seksualnom uživanju", posebno u kontekstu tih detalja iz detinjstva. Ovo jeste neko ekscesno ponašanje koje signalizira da nešto nije baš kako valja.

 

Naravno, Martijeva reakcija je užasna i pokazuje da nije prevazišao, već samo potisnuo, svoju mizoginiju.

 

Okej, sad da se ne intimiziramo previše, ali u mom univerzumu tinejdžerka koja se potrpava sa dva tipa u kolima stvarno nije ekscesno ponašanje koje je uzrokovano nekim teškim traumama. Nisu, naravno, sva deca ista, ali osoba tog uzrasta koja se tako ponaša je sasvim regularno ponašanje. Bar u mom univerzumu.

U svakom slučaju nije ekscesno ponašanje, bar krajem 20. i početkom 21. veka.

Link to comment

1. Ne misliš da bi Marti usput pomenuo "Hej, ovo je bivša škola moje ćerke" kad su išli tamo?

 

2. Opet preteruješ sa moraliziranjem. Klinka koja se jebe u parkiranim kolima se ekscesno ponaša i mora da je bila zlostavljana u detinjstvu, a otac koji je ošamari time demonstrira mizoginiju :blink:

 

1. Ne znam, možda bi, možda ne bi.

 

2. A ti stvarno preteruješ sa upotrebom reči "moraliziranje". Oba čina treba sagledati u kontekstu u kojem su nam prikazani: njeno seksualno iskustvo sa dva momka je osenčeno scenom grupnog seksa koju je sastavila od lutaka kada je bila devojčica. U tom kontekstu - to je red flag za childhood abuse.

Njegovo šamaranje ćerke uz komentar da je ona "captain of the varsity slut team" (ili već tako nešto) treba sagledati u kontekstu njegovih ranijih ispada prema ljubavnici, a bogami i prema ženi. Sve ove odnose oblikuju posesivnost i paranoja.

 

 

Okej, sad da se ne intimiziramo previše, ali u mom univerzumu tinejdžerka koja se potrpava sa dva tipa u kolima stvarno nije ekscesno ponašanje koje je uzrokovano nekim teškim traumama. Nisu, naravno, sva deca ista, ali osoba tog uzrasta koja se tako ponaša je sasvim regularno ponašanje. Bar u mom univerzumu.

U svakom slučaju nije ekscesno ponašanje, bar krajem 20. i početkom 21. veka.

 

 

Odgovorih Viniju. To nije nešto što nam je prikazano van ikakvog konteksta. U kontekstu, to je jasan znak.

Edited by Syme
Link to comment

Kao što rekoh, ako je to što se tinejdžerka trpa sa dvojicom 20-godišnjaka u kolima znak seksualnog zlostavljanja dece - onda je serija đubre iz 19. veka. Valjda bi trebalo da posledica toga bude neka njena automutilacija ili da davi mačke ili da ima neki poremećaj percepcije realnosti, ali nam je ona prikazana kao sasvim normalno dete, jedino što je "čudno" je da se ona povatava sa dvojicom starijih tipova. Pre će biti da ta scena pokazuje Martijevu posesivnu stranu, i da ima veze sa njim, a ne sa ćerkom.

Link to comment

Primeti da je u citatu koji si naveo "risky sexual behaviour" tačno poslednji od mogućih simptoma posle niza drugih koji su indikativni.

Mislim, ćerka™ u seriji apsolutno nema nastup zlostavljane i istraumirane osobe koja radi to iz neke kompulsije izazvane traumom. 

Mislim, nema potrebe sada da tupimo previše. Ako je stvarno pisac serije hteo da nam pokaže da je njeno ponašanje posledica seksualnog zlostavljanja kad je bila dete, onda stvarno da ga upoznamo sa njemu srodnim Milivojevićem. Ćerka™ u seriji odiše samopouzdanjem, drčnošću, ne prikazuje nam se da ima apsolutno bilo kakve probleme osim onih figurica poslaganih na početku. Njeno spavanje sa nekim tipovima u kolima je previše lejm simptom tako velike traume ako je to i samo to simptom.

Link to comment

Pa rekoh ti, nije samo to, već i činjenica da je klinka još kao mala crtala one seksualne crteže i pravila one uznemirujuće scene sa lutkama. Mislim, nije ovo prava stvarnost, ne postavljam ja neku proverljivu hipotezu o ponašanju neke prave osobe, nego razgovaramo o narativu u kojem nam je dato par sugestivnih tragova. I sad ti možeš da smatraš da su oni slučajno posejani, ili da nemaju veze jedan sa drugim, ali u seriji ovog tipa to je prosto vrlo malo verovatno. O toj ćerki nam je do sada rečeno i pokazano vrlo malo, i u tom vrlo malom se nalaze i ove tri stvari, pa sad ti vidi da li to nešto znači, i šta bi moglo da znači, ali stvarno je teško poverovati da ne znači baš ništa.

Link to comment

Pa kad naređaš tri detalja koji pojedinačno ne znače apsolutno ništa, onda zajedno... takođe ne znače ništa. Ne znam gde si pročitao da dete koje crta seksualne scene, ili se igra "nevaljalo" sa plastičnim lutkama, da je verovatno bilo seksualno zlostavljano. To je ogroman leap of logic, a kad je TV u pitanju, te super-suptilne sugestije koje gledaoci primete se u 99.9% slučajeva ispostave da su throwaway detalji.

Kad je True Detective krenuo, u jednom od prvih članaka je neko pokušavao da dešifruje šta piše na šolji koju Cohle ima ispred sebe za vreme saslušavanja, valjda "Big Hug Mug" ali pošto stoji tako da se vide samo po prva dva slova onda je Bi-Hu-Mu što naravno očigledno ukazuje na... ne sećam se više šta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...