Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

ja sam skoro pa uveren da je ona na neki način povezana sa tim ritualnim gadostima, i to nekako preko škole: "devojčice su me začikavale da to nacrtam" + za priču očigledno važno da je verovatno bolesnik tatl bio pokrovitelj škole (možda ne te škole, ali detalj nije nasumično ubačen, pogotovo što je do sada to potpuno besmislena informacija, a takvih nema) + rast je pronašao one zamke na kraju poslednje epizode upravo u školi. jedna ili dve slučajnosti u ovoj seriji mogu da se omaknu, ali pet komada teško

Edited by Evropejac
Link to comment

Zato što jedinice u školi i neposlušnost na času ne slikaju dobro eerie atmosferu, a i nisu nešto čime bi otac bio lako potrešen kao što je bio njenom budding sexuality i klasičnim teen angstom. Opet kažem, jedino bitno u tim porodičnim odnosima je kako oni sjebavaju Martijev pogled na svet, isto je važilo i za aferu ranije. Šanse nema da će oni sad posvetiti jednu od samo osam epizoda razrešavanju neke porodične misterije zlostavljanja potpuno sporednog lika...

 

U ostalom, potpis na sve što Lrd piše na tu temu.

 

Edit: @AnaDilajt

 

 

Vini, pa stvar je u tome da, ako zaista jeste u pitanju zlostavljanje, ono skoro sigurno neće biti sporedno za priču. To i jeste smisao Martijeve primedbe da mu je rešenje sve vreme bilo pred nosom.

Link to comment

Videćemo da li ste u pravu, ali prilično sam siguran da bezrazložno insistirate na povezivanju apsolutno svakog detalja u celinu direktno upletenu u radnju.

 

Nema ništa loše u detaljima nabačenim radi građenja atmosfere, ne mora baš sve da bude od A do B do C i tako do kraja. Toga ima samo za detektivske priče tipa Poirot ili Sherlock Holmes, gde će na kraju glavni lik da sedne i izloži nam sve redom kako se desilo i šta povezuje stvari. Nema šanse da je TD takva serija.

Link to comment

A zašto je Martin napustio policiju, to nigde ne kaže. Samo ima u prvoj epizodi da se bavi privatnim obezbeđenjem.

Možda njih dvojica organizovano, već 10 godina privatno istražuju slučaj.," ispod radara", da ne budu upadljivi.

 

I mislim, da se Martin ne bi tek tako u svom iskazu setio incidenta sa ćerkom, da nije nekako povezan. 

Edited by Arkadija
Link to comment

To i jeste smisao Martijeve primedbe da mu je rešenje sve vreme bilo pred nosom.

 

Okej, ako već tako nagađamo, zar ne bi onda to rekao sa nekim ogorčenjem i besom, a ne onako šeretski sa osmejkom? Kad već idemo do u sitna crevca.

Link to comment

a sva dekoracija u kuci mu je bas prirodoslovna

 

Ne samo njegova. U kancelariji serifa gde su isli da se raspituju za malu Fontenotovu nema mesta na zidovima ni za jos jedno poprsje.

Link to comment

Ako smem da psihologizujem iz pozicije potpune neznalice kad je ta oblast u pitanju, mozda devojcica samo pokusava da privuce paznju svoga oca, koji je u periodu njenog najranijeg detinjstva bio prilicno odsutan (mentalno, sto je sam priznao). Za stolom, kad razgovaraju o njenoj emo fazi ona mu kaze kako ne moze da mu objasnajva svoje ponasanje, jer on to ne moze i ne treba da razume, na sta se on nasmeje i svoju paznju u potpunosti usmeri na drugo dete koje ispunjava neke njegove standardne "normalnog" ponasanja, dok ona ostaje sa izrazom lica koje govori da joj je krivo sto je prestalo da se prica o njoj i da joj je zao sto otac vise ne poklanja paznju njenom "problemu". Klasicno ponasanje buntovonog tinejdzera koje privlaci paznju, a ono crtanje skrnavih slika i namestanje lutkica u lascivne poze je po meni odraz nedovoljnog prisustva oca. 

 

Drugim recima, prica Martijeve cerke koju nam prikazuju ima veze sa njim, tj. zbog njeg nam je prikazuju. 

Link to comment

deda u 2. epizodi rezignirano kaze: 'danas se klinke satiru  danasnja djeca se oblace u crno i sminkaju. a klinton...' (vjerovatnoga pominje zbog monike)

 

mozda se mala inati dedi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...