Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

dva pitanja u vezi poslednje epizode:

1. kada se 2002 pojavila sumnja da pravi ubica nikada nije nadjen, ima ona jedna scena gde rust vrsi neku pretragu preko kompa i izlaze mu filed in error. sta to znaci (ne inace, nego ovde)? kapiram da je pokusavao da vidi da li su u medjuvremenu iskrsli slucajevi slicni ubistvu dore lang tj. da ima neke veze sa tim.

2. sta se na kraju dogodilo sa gingerom? znam da ga je rust ostavio vezanog u crvenom dzipu, nakon toga on i marti odlaze da traze kuvara, posle se vracaju za onom decom a konvoj policije ih vec ceka na mestu gde su ostavili automobile. kako su objasnili odkud ginger tu? 

 

edit: za ovo prvo sam nasla moguce objasnjenje da je "made in error" telefonski listing iz zatvora. sad jos manje ima smisla.  :huh:

Edited by Patty Lee
Link to comment

Pa kad naređaš tri detalja koji pojedinačno ne znače apsolutno ništa, onda zajedno... takođe ne znače ništa. Ne znam gde si pročitao da dete koje crta seksualne scene, ili se igra "nevaljalo" sa plastičnim lutkama, da je verovatno bilo seksualno zlostavljano.

 

Na više mesta, ali npr. ovde

 

 
Behavioral Indicators

The range of behavioral indicators of child sexual abuse include:

  • Expressions of age-inappropriate knowledge of sex and sexually “pseudo-mature” behaviors
  • Sexually explicit drawings
  • Highly sexualized play
  • Expressions of unexplained fear of a person or place
  • Avoiding or attempting to avoid a familiar adult
  • Signs of posttraumatic stress disorder
  • Nightmares
  • Sleep interruptions
  • Withdrawal
  • A child’s statement

 

  •  
Link to comment

@Patty Lee: I ja sam pomislio isto, da je našao neke homicide slučajeve koji su namerno bili otpisani da ne bi privlačili pažnju, zavedeni kao greška. Praktično, kult je postao oprezniji posle 1995. i koriste insajdere u policiji da zavara tragove.

 

Za ovo drugo nemam pojma, pretpostavljam da su Gingera pustili pre nego što su pozvali pojačanje.

Link to comment

u pravu si. iskopala sam nekako odgovore: rust je ipak vrsio pretragu nestalih osoba. na istu foru je 1995 nabasao na meri fontenot. i da, deff neko (u policiji?) cini sve da skorija ubistva ostanu ispod radara.

sto se gingera tice, rust je u nekom trenutku rekao da ga je bacio u neki jarak (nadam se i bukvalno tj. nadam se da ga se nije ubio), na putu do martija, ali ja gledam bez titla pa sam taj deo ispustila skroz.

Link to comment

 

I’ve enjoyed reading people theorize about what’s going to happen because it’s a sign that you’re connecting. But I’m also sort of surprised by how far afield they’re getting. Like, why do you think we’re tricking you? It’s because you’ve been abused as an audience for more than 20 years. The show’s not trying to outsmart you. And really if you pay attention… if someone watches the first episode and really listens, it tells you 85 percent of the story of the first six episodes.

Edited by Dionysos
Link to comment

serucka sad malo :D

 

1. Ne misliš da bi Marti usput pomenuo "Hej, ovo je bivša škola moje ćerke" kad su išli tamo?

 

moguće da nije ta škola u pitanju, ali postoji neka povezanost škole, definišimo je tako neodređeno, sa ubistvima i kultom čije se postojanje polako pomalja iznad horizonta. klinka koja se trpa sa dvojicom možda nije nešto nenormalno, ali u kontekstu crteža i lutkica definitivno pokazuje neku poremećenost. kad smo već kod lutkica, možda je long shot, ali zar ne pravi rast veoma sličnu kružnu scenu™ sa limenim čovečuljcima kao što je ona koju je ćerka napravila kao klinka?

Edited by Evropejac
Link to comment

sad cemo da raspravljamo da li se 15godisnja tinejdzerka, koja ima seks sa dvojicom i time reprodukuje scenu iz djetinjstva koja je tada u odnosu na njenu dob gotovo izvjesno bila traumaticna, ekscesno ponasa?

 

buahaha

Link to comment

sad cemo da raspravljamo da li se 15godisnja tinejdzerka, koja ima seks sa dvojicom i time reprodukuje scenu iz djetinjstva koja je tada u odnosu na njenu dob gotovo izvjesno bila traumaticna, ekscesno ponasa?

 

buahaha

 

Ocigledniji pokazatelj da tu nesto nije u redu je odnos prema mladjoj sestri.

 

Na stranu sta je pisac hteo da kaze recju 'normalno' (desava se statisticki znacajnom delu zenske populacije tih godina? Pozeljno je? Nije korelisano sa prethodnim traumaticnim iskustvima po relevantnim studijama?).

Edited by CPP
Link to comment

mladja sestra i posredno pati zbog starije

 

'this isn't about you' poslije ovog ekscesa starije i slanje u sobu da bi se sa starijom razgovaralo su indikativni

 

s tom da odnos sa mladjom sestrom nije sam po sebi pokazatelj problema, sto bi potvrdio dobar procenat imalaca brata ili sestre

ali ono bacanje krune na drvo je bitno, makar kao simbol

Link to comment

s tom da odnos sa mladjom sestrom nije sam po sebi pokazatelj problema, sto bi potvrdio dobar procenat imalaca brata ili sestre

ali ono bacanje krune na drvo je bitno, makar kao simbol

 

Nista pojedinacno uzeto ne bi moralo da bude pokazatelj, medjutim sta smo videli o odnosu izmedju sestara? Scena na camcu; bacanje krune.

Mladja sestra je sokirana kad vidi nadrogiranog/pijanog Kola. Starija ga pita da li je pucao iz pistolja i ubio nekog. Sto bi rekli u seriji, this goes way back.

 

Usput, zanimljiv detalj: Kol nosi mrtvo dete, Marti nosi katatonicno. Symbolism much?

Link to comment

Eto sa tog spiska, da devojčica ne može da spava, ima noćne more, da li bi pomislio da je seksualno zlostavljana?

 

 

Vini, ovo nije stvaran život, nego serija. Ovde nema slučajnosti, nego je autor rasporedio ove detalje da bi nam na nešto ukazao. Ja nisam sto posto siguran da je to nešto seksualno zlostavljanje u detinjstvu, ali mi se čini da svi tragovi za sada ukazuju na to. Ako imaš bolje tumačenje - izvoli reci. Ali ako smatraš prosto da su ovo koincidencije, onda sa priličnom sigurnošću mogu da ti kažem da grešiš - postoji konzistencija u prikazivanju male Odri i njenog ekscesnog ponašanja i ona sigurno nešto znači. Ako ne ovo što sam ti rekao, onda šta?

Link to comment

Zar nije negde receno da Yellow King ima onu spiralu istetoviranu na sebi? Takve tetovaze nema na Ledouxu.

Da, to im je rekao onaj tip u zatvoru, čija je bivša žena prvi slučaj.

Link to comment

Vini, ovo nije stvaran život, nego serija. Ovde nema slučajnosti, nego je autor rasporedio ove detalje da bi nam na nešto ukazao. Ja nisam sto posto siguran da je to nešto seksualno zlostavljanje u detinjstvu, ali mi se čini da svi tragovi za sada ukazuju na to. Ako imaš bolje tumačenje - izvoli reci. Ali ako smatraš prosto da su ovo koincidencije, onda sa priličnom sigurnošću mogu da ti kažem da grešiš - postoji konzistencija u prikazivanju male Odri i njenog ekscesnog ponašanja i ona sigurno nešto znači. Ako ne ovo što sam ti rekao, onda šta?

 

Slažem se da je serija, i u tom smislu, ako su autori hteli da prikažu njeno ekscescno ponašanje i prikazali ovo, onda su omašili.

 

Zar nije negde receno da Yellow King ima onu spiralu istetoviranu na sebi? Takve tetovaze nema na Ledouxu.

 

Ja sam odmah primetio da je Ledu spalio nešto što jako liči na tu tetovažu. Evo ga i SS:

 

25jjr83.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...