Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ja kad pročitam ovakve stvari uvek pohvalim sebe kako sam pametno odlučio da ne čitam autore kako tumače svoja dela. Tačno da sam pročitao ovu ispraznost pre gledanja serije, ne bih ni počeo. Bravo, kako sam pametan. :)

 

Pa nije to autorsko tumačenje, to je novinar mudro zaključio šta pesnik pokušava da kaže. Jedan život, jedna priča, univerzalne žrtve i kolektivne serijske ubice :isuse:

 

Super mi je bilo ono o brane theory i nelinearnoj prirodi vremena, posebno zato što je moja sestra ispizdela dok smo gledali (kao i uvek kad nešto ne razume), a ranije joj je sav onaj nihilizam bio sasvim OK :D

 

neonom_04_025 copy.jpg

Link to comment

Kako ko? Pa ja okačio pre 10+ strana...

 

 

 

The-King-in-Yellow.jpg

 

 

 

My 2 cents, kultisti su onaj Reverend Tuttle & co., žrtvuju ljude već ko zna koliko dugo, Cohle je pokušao da ih raskrinka 2002., failed miserably (the lesson is never try), i usput imao neki brush with the supernatural koji ga je naterao da se i sam uplete u te kultističke vode, ne isključujem da jeste umešan u ova kasnija ubistva ali nikako nije primarni izvođač od starta.

 

BTW, scena gde Hart overava onog mučenika Brad Pitt-style mi nije bila baš jasna. Zašto ga je skenjao, zato što je držao dvoje dece u šupi? Od kad je zto dovoljan razlog za tako vatrenu reakciju? :unsure: Bio sam ubeđen (a i dalje se nadam) da su i njega spopale neke haludže kad je otvorio vrata, da je video ko zna šta i da ga je to nateralo da ovog ubije.

Link to comment

Ćerka je, sada sam sve sigurniji, sexually abused. To je jedino što objašnjava i one lutkcie i crteže iz detinjstva, i kasnije ponašanje.

 

Pitanje je od strane koga? Čujem da interneti spekulišu - od strane dede. Navodno je bilo i suptilnih znakova u tom smislu u ranijim epizodama, ali priznajem da su meni promakli.

Link to comment

Kako ko? Pa ja okačio pre 10+ strana...

 

 

 

The-King-in-Yellow.jpg

 

 

 

My 2 cents, kultisti su onaj Reverend Tuttle & co., žrtvuju ljude već ko zna koliko dugo, Cohle je pokušao da ih raskrinka 2002., failed miserably (the lesson is never try), i usput imao neki brush with the supernatural koji ga je naterao da se i sam uplete u te kultističke vode, ne isključujem da jeste umešan u ova kasnija ubistva ali nikako nije primarni izvođač od starta.

 

BTW, scena gde Hart overava onog mučenika Brad Pitt-style mi nije bila baš jasna. Zašto ga je skenjao, zato što je držao dvoje dece u šupi? Od kad je zto dovoljan razlog za tako vatrenu reakciju? :unsure: Bio sam ubeđen (a i dalje se nadam) da su i njega spopale neke haludže kad je otvorio vrata, da je video ko zna šta i da ga je to nateralo da ovog ubije.

 

Mislim da Morgana pita ko će u seriji biti Yellow King.

 

A Martijeva reakcija je sasvim u skladu sa njegovim temperamentom i onime što ga izvodi iz takta. Osetljiv je na decu (seti se maloletne prostituke kojoj daje pare da se povuče iz posla!), impulsivan je, itd. (Zapravo je scena slična onoj iz Seven, kao što je i njihov lik sličan Pitovom iz tog filma).

Edited by Syme
Link to comment

Syme, kaže se "+1" -_-

Pitt reaguje na Lemonheads pesmu, ta muzika bi svakog normalnog naterala na homicid. Hart reaguje na prizor dvoje relativno nepovređene dece, nisu ni bili abused ni ništa.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Syme, kaže se "+1" -_-

 

Pitt reaguje na Lemonheads pesmu, ta muzika bi svakog normalnog naterala na homicid. Hart reaguje na prizor dvoje relativno nepovređene dece, nisu ni bili abused ni ništa.

 

Čekaj bre, jel si odgledao ti epizodu? Dečak je bio "dead for less than a day", u trenutku kada su ga našli. A klinka je catatonic.

Edited by Syme
Link to comment

Dead for less than a day? Možda sam ja pogrešno čuo, mislio sam da je rekao nešto u smislu reported missing for less than a day?

 

Ako su bila mrtva deca, onda razumem reakciju. Samo ne razumem šta će im mrtva deca u šupi, zar im ne trebaju živa? :unsure:

 

Edit: U pravu si, boy missing since January dead for a day, girl hadn't been reported missing yet, catatonic.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...