Jump to content
IGNORED

Australian Open 2014 - play by play


Ros

Recommended Posts

Neko je pitao, evo u Maeridianu izbacili kvote za pobednika AO: Nadal 1.80, Federer 3.00, Wawrinka 5.50. Za Bedricha nisu dali kvotu.

Edited by Nesh
Link to comment
  • Replies 795
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    174

  • dùda

    71

  • freakns

    62

  • tsva

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neko je pitao, evo u Maeridianu izbacili kvote za pobednika AO: Nadal 1.80, Federer 3.00, Wawrinka 5.50. Za Bedricha nisu dali kvotu.
Kladionica Berdycha stvarno ceni kao tenisera :isuse:
Link to comment

I meni je cudno. Nek stave 20.00 ako je, prema njima, bas toliki autsajder, ali ne dati uopste kvotu za polufinalistu je malo bez veze. Kod zena: Li Na 1.90, Radwanska 2.70, Bouchard 8.00, Cibulkova 8.00.

Link to comment

Navijaću za Wawu kao za brata. Ne što ga nešto posebno volim mada volim takve i ljude i igrače, ćuti, igra, ne pravi ekscese sl, već zato što ne želim da bilo ko od ostalih uzme.Gledao sam Federera i Mareja, Mareja nije bilo nigde. Mislim da je Edberg uspeo sa Fedom ono što je i Lendl sa Marejem a Beker nije sa Novakom. Fokus i stabilnost kod ključnh poena. Doduše, Feda je samo trebalo malo podsetiti. Delovao je stalno fokusirano, hladno i koncetrisano, sa verom u sebe, baš onako kako Novak ne deluje kada su takvi momenti u meču. Marej nije mogao da ga pomeri. Ni taktika koju je Novak patentirao "daj Fedu na bekend dok ovaj ne prebaci tribine" nije uspela. Navijao sam za Mareja al džabe, praktično je rutinski isprašen.

Link to comment

Da je Federeru onog starog fokusa i samopouzdanja, dobio bi ovo u 3 seta bez TB. Realno, malo je ključnih poena bilo na ovom meču, a njih je po pravilu uzeo Marej. Previše je šansi Federer propustio da bi se govorilo o mentalnoj superiornosti. Jednostavno, izgleda da je u dobroj formi (doduše nisam ga upšte gledao pre ovog meča, ali rezultati na to ukazuju).

Link to comment

ma jes' baš je sad edberg nešto napravio od feda, veterana.pa danas prvi put vidim da ko školarac prve brejk lopte daje u gemu u kome servira za meča ceo meč pre toga stabilanto se ranije nije viđalo kod njegai sad tu kao edberg nešto popravio, ma gde bremogu oni da imaju trenere kakve oće, ličnost ne mogu mnogo da promenemarej je ofanzivan sve dok ga neko ne pritisne, kada se opet prešaltava u svoj stari pušerski mod koji mu je prosto urođen

Link to comment

Ja sam pristalica teorije da Federer nikada i nije bio naročito mentalno jak, nego je u svom prajmu igrački bio za dvije klase jači od konkurencije. Edberg po meni ima značaja na nekom drugom planu. Federer je godinama bio poznat kao neko ko tvrdoglavo tjera po svome i ne sluša savjete sa strane, prije Anakona godinama je bio bez trenera (Luti je ništa drugo do švajcarski Obradović), da bi konačno prošle godine prihvatio da nije više toliko brz i da mora da mijenja način igre. U tom svijetlu, angažovanje Edberga je logičan potez jer je u pitanju najagresivniji igrač generacije a to je ono što Federeru treba u ovom trenutku. Naravno da on neće da krene da igra chip & charge sa Edbergom, napadački majndset je ono što njemu treba više od svega.Što se tiče Đokovićeve saradnje sa Bekerom, ja mislim da je ona došla u pogrešnom trenutku. I ne vidim zašto se o tome ne bi već sada diskutovalo, pa Šarapova je otpustila Džimija Konorsa posle jednog meča.

Link to comment

Ja sam govorio o Federeru sada i skorijem prošlom periodu u 2013 kada ga je prašio kako je ko stigao. Čisto sumnjam da ćemo sada istu priču gledati. Deluje nekako stabilno i ne oscilira previše u igri.

Link to comment

Nije bas da deluje skroz stabilno, bila mu je frka zesca kad je puko treci set posle 5:4 i izgubljenog servisa, u pauzi je imao onu placljivu facu i delovao poplaseno. Imao je Marej zicer za 15:40 odma' u prvom gemu i ko zna sta bi bilo da ga je brejknuo ali nije, i kasnije se ovaj povratio. Zasluzena pobeda ali ne zato sto je igrao ne znam kako sjajno nego zato sto je Marej igrao ko sisa, sto sam pisao i pre par dana.Naravno, navijacemo za Federera protiv spanskog ogavnog dzipsija.

Link to comment

kojom brzinom idu gemoviovde će tb-ovi odlučivatia glede feda i njegovog sampouzdanjanikada on nije bio neka mentalna gromadajeste samo sa igračima koji su bez oružja da ga pritisnu na njegov serviszato sam znala da janko onomad nema šanse da dobije peti protiv njegakada je siguran na svoj servis, fed je kao riba u vodisa dobrim reternerima je skroz druga priča, često se i on tu raspadao kada servira za ostanak u setu, mečuipak, mnogo ređe se raspadao na svom servisu a što se desilo jučea pri tom, marej u tom gemu ništa specijalno nije odigrao, za razliku onog na uso 2011 što je uradio novak

Link to comment
kojom brzinom idu gemoviovde će tb-ovi odlučivati
nista se ne boj. ischokovace Birdshit ovo,,, plus Wawa igra sa ogromnim samopouzdanjem nakon pobede protiv Novaka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...