Jump to content
IGNORED

UK


Dr Arslanagić

Recommended Posts

Ako bi iz Srbije izlazio sa CRO pasosem (u kojoj mi stoji CRO adresa), pitao bi me neko kada i kako sam usao u Srbiju?

A da odes do Batrovaca/Bajakova i udjes u Srbiju? Jeftinije nego dides™ do Budimpeste.

Link to comment
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dr Arslanagić

    35

  • MancMellow

    21

  • jms_uk

    14

  • ordi

    4

  • 2 months later...
  • 1 year later...

da malo ozivim temu...

 

bicu u UK 2-3 nedelje u maju, bicu stacioniran u birmingemu....plan je da pravimo jednodnevne izlete do jorka, cestera, bata i vorvika....osim toga je u planu i nekoliko dana u skotskoj, zasad je ideja da odletimo u invernes, uzmemo rentakar, i vozimo se ka zapadu do obale, malo prodjemo obalu, obavezna destinacija je ajlin dojl zamak (ili kako se vec kaze) i onda jugoistocno do edinburga, pa nazad vozom ili avionom do birmingema....

voleo bih jos neke predloge, sta bi vredelo da se obidje iz birmingema na dan, eventualno dva... takodje sta ne bi trebalo propustiti u skotskoj, sto je priblizno na planiranoj ruti... prvenstveno sam zainteresovan za arhitekturu/ambijente, stari gradovi, zamkovi i sl, kao i neki lepi pejzazi, sto ocekujem da ce biti na ovoj turi kroz skotsku....

hvala unapred

Link to comment

Kembridž. Oksford možeš i da zaobiđeš, suviše je velik dok ovde jezgro grada možeš da prepešačiš za par sati. Preporuka je da iznajmiš čamac i motku i napraviš turu po reci Kem. 

Link to comment

S tim sto je Oksford znacajno blizi. Do Kembridza se iz Birmingema treba iscimati.

 

Koventri i Vorik (ako mislis na univerzitet) zaobidji. U Lemington Spa nisam bio, tamo zive studenti i profani sa Vorika.

 

Ako vam je do prirode, ja jako volim Wye Valley i Wye River, sednete da veslata na dva sata, picnic, pivo, lepa setnja. Cini mi se da je JMS u okolini Hereforda. On verovatno jos bolje poznaje taj kraj.

 

Snodonia i taj deo Velsa je takodje super.

Link to comment

Kembridž. Oksford možeš i da zaobiđeš, suviše je velik dok ovde jezgro grada možeš da prepešačiš za par sati. Preporuka je da iznajmiš čamac i motku i napraviš turu po reci Kem. 

 

Pa koliko se sećam i u Oksfordu može da se prepešači stari deo grada za par sati. Plus je baš lep

Link to comment

Pa koliko se sećam i u Oksfordu može da se prepešači stari deo grada za par sati. Plus je baš lep

 

Stvar ukusa, meni se nije svideo zbog saobraćaja i buke dok je u Kembridžu glavno prevozno sredstvo bicikl. Jedino lepo po čemu pamtim Oksford je botanička bašta i bazeni/jezerca sa ogromnim zlatnim ribicama. 

Link to comment

Ako vam je do prirode, ja jako volim Wye Valley i Wye River, sednete da veslata na dva sata, picnic, pivo, lepa setnja. Cini mi se da je JMS u okolini Hereforda. On verovatno jos bolje poznaje taj kraj.

 
+1 za Wye Valley
 
Hereford ima direktan voz iz Bhama [sat i po]. Usput imas i Worcester [tacno na pola puta]. Iz Hereforda mozes vozom i za Cardiff, a ako ste motorizovani, nisu daleko ni Brecon Beacons ili Hay on Wye. Takodje za preporuku je i Elan Valley [rezervoari odakle se vodom snabdeva Bham].
Link to comment

da malo ozivim temu...

 

bicu u UK 2-3 nedelje u maju, bicu stacioniran u birmingemu....plan je da pravimo jednodnevne izlete do jorka, cestera, bata i vorvika....osim toga je u planu i nekoliko dana u skotskoj, zasad je ideja da odletimo u invernes, uzmemo rentakar, i vozimo se ka zapadu do obale, malo prodjemo obalu, obavezna destinacija je ajlin dojl zamak (ili kako se vec kaze) i onda jugoistocno do edinburga, pa nazad vozom ili avionom do birmingema....

voleo bih jos neke predloge, sta bi vredelo da se obidje iz birmingema na dan, eventualno dva... takodje sta ne bi trebalo propustiti u skotskoj, sto je priblizno na planiranoj ruti... prvenstveno sam zainteresovan za arhitekturu/ambijente, stari gradovi, zamkovi i sl, kao i neki lepi pejzazi, sto ocekujem da ce biti na ovoj turi kroz skotsku....

hvala unapred

 

York pod obavezno (i naravno York Minster kada si tamo).

 

Ako si ljubitelj zamkova dodaj Bamburgh na listu. To je Northumberland, odmah uz Škotsku (70-ak km od Edinburgha) pa možda možeš da ih spojiš. Zamak zakiva, a samo par kilometara dalje je Holy Island sa još jednim zamkom (Lindisfarne), doduše ostacima istog ali vredi se iscimati. Meni je generalno Northumbria ultra gotivno i mistično mesto, na tom potezu uz obalu ima nekih sela i manora u kojima sam se ozbiljno istripovao.

Edited by beowl
Link to comment

hajde da dodam ako nekom zatreba - northampton ima sjajan muzej cipela koga interesuje. najveca svetska kolekcija ukljucujuci i one ogromne cizme iz tommy-ja, bekamove kopacke i jos kojesta. mene nateralo mada nisam bio zainteresovan i moram reci da je bilo jako interesantno. a u jorku je national railway museum - ko voli vozove kao ja, raj! 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...