Jump to content
IGNORED

Silikonska nelagodnost


svashtabezneshto

Recommended Posts

da, ali bi to uradio neko drugi, one same, ne verujem@indy, shvatam tvoju poentu, ali mislim da nismo još dotle stigli, tj, da se ekipa kojoj i ove dve pripadaju, klasifikuje kao plemeosim toga, ne sviđa mi se sve to skupa, iskaču mi iz novina, tevea i frižidera svaki dantj. ne govorim o fizičkom izgledu kao takvom, već o insistiranju da uspešnatm devojka može biti samo odlivena prema prototipu big nacionalne ceceupravo se radi o tome da se poništava različititost, individualnost etco tome da nigde nema ni govora o intelektualnim i moralnim vrednostima mladih, kao puta ka životnoj sreći, tek da i ne govorimi šta, sad treba da klimnem na taj trend i kažem, ma to je različitost, treba je tolerisati i poštovatito upravo nije različitost, tako ja to razumemediptj, jeste ovo raličitost, ali samo u toliko što su se devojke (ili hirurg) malo zaigraletmedip 2i ovde se samo radi o drastično neuspelim kopijamae, ako to neko vidi kao različitost, onda ništa
U boldovanom i jeste poenta, u njihovom univerzumu one su lepe. Pritom, lepota je idalje glavni adut zene.Bas neki dan u prodavnici decije opreme gledam cestitke/kartice koje kazu: "Za najpametnijeg decaka" i "Za najlepsu devojcicu". Zato mislim da je odgovornost ipak opsta jer drustvo diktira "normalnost" a vecina ipak zeli samo da se uklopi i bude prihvacena, pa neko na tom putu malo i pretera. Imam primer drugarice koja je ugradila grudi 3, pre toga je bila potpuno ravna. Zelela je manje grudi jer je sportski tip i smetale bi joj vece a i ne voli preterivanje. Veci deo okruzenja joj se podsmevao da je dzaba bacala pare kad i dalje nema sise?! Ok, nije se upecala ali joj nije bilo ni svejedno u pocetku.
Link to comment
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    50

  • Aineko

    46

  • Indy

    39

  • Dagmar

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

U boldovanom i jeste poenta, u njihovom univerzumu one su lepe. Pritom, lepota je idalje glavni adut zene.Bas neki dan u prodavnici decije opreme gledam cestitke/kartice koje kazu: "Za najpametnijeg decaka" i "Za najlepsu devojcicu". Zato mislim da je odgovornost ipak opsta jer drustvo diktira "normalnost" a vecina ipak zeli samo da se uklopi i bude prihvacena, pa neko na tom putu malo i pretera. Imam primer drugarice koja je ugradila grudi 3, pre toga je bila potpuno ravna. Zelela je manje grudi jer je sportski tip i smetale bi joj vece a i ne voli preterivanje. Veci deo okruzenja joj se podsmevao da je dzaba bacala pare kad i dalje nema sise?! Ok, nije se upecala ali joj nije bilo ni svejedno u pocetku.
cek, imas ortakinju sa 3 sise? aj daj telefon, moze i na pm
Link to comment
pa tu je negde nesporazum, mislim. psihijatar ne bi trebalo da ih leči od lošeg ukusa. već rekoh da nije problematičan željeni rezultat, nego da je rezultat koji žele indicija da nešto možda nije ok.želja za ekstremnim zahvatom može da bude deo lanca intervencija u neutaživom nezadovoljstvu. ove žene nisu zadovoljne, koliko kapiram one su bukirale sledeću operaciju na putu ka savršenstvu. a cilj se pomera. to je jedno od obeležja bdd.čoveče, pa pre gastric bypass-a ideš kod psihijatra da se vidi da li je stanje koje će se stvoriti operacijom održivo - možeš li ti in fact da kontrolišeš situaciju, hoćeš li se ubiti obilnim obrokom. tako i ovde - ako je reč o stream-u, o voziću operacija u najavi, onda je to prima facie signal i ne treba da bude lekar onaj ko ne čita te signale.jasno mi je da granica između bdd i adikcije na plastičnu hirurgiju i puke ekscentričnosti nije u kamenu ucrtana. ali jebote, zar zaista želiš svet u kojem neko nema obavezu prema bližnjem, a kamoli svom pacijentu, da zastane i konsultuje se sa kolegom odgovarajuće specijalizacije? ili je rizik pojedinca da nešto nije u redu s njim (a to nije loš ukus, da se razumemo) samo njegov i ko ga jebe.
Postoji mogucnost da sa njima nesto sa njima nije ok i trebalo bi da konsultuju psihijatra pre operacije - pa slazem se. Ja ih samo ne bi unapred otpisao kao poremecene i unapred zakljucio da bi psihijatar morao da ih odgovori od operacija.
i šta, sad treba da klimnem na taj trend i kažem, ma to je različitost, treba je tolerisati i poštovati
Jok, to niko od tebe ne zahteva. Ne bi trebalo da postujes takvu "razlicitost" nego da postujes te devojke kao osobe, a to podrazumeva priznati im slobodu da rade nesto sto ti se ne dopada.
Link to comment
cek, imas ortakinju sa 3 sise?aj daj telefon, moze i na pm
Jes', jednu sa tri i jednu sa jednom, zajedno cine dve standard zene :DMislila sam na velicinu, 3 se kod nas smatra malim grudima, "prihvatljive" su tek od 5 pa na vise
Link to comment

mene vec malo plasi bas ovolika visceralna netolerancija na razlike. dosadasnje medijske hajke makar su imale bar neki malecki povod. ovo je vec potpuno ludilo. jeste, napumpale su usne ko carevi, izgledaju ludacki, so fucking what.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
dosadasnje medijske hajke makar su imale bar neki malecki povod.
Izgleda da ne citamo istu stampu. Pa do juce su satirali onu nesrecnu porodicu ni za sta.Sto se razlika tice, potpuno se slazem, ovo je (edit: Srbija je) jedno zatucano selo koje ce svemu da se cudi i krsti sem svojoj zatucanosti. Edited by CowBoy
Link to comment
mene vec malo plasi bas ovolika visceralna netolerancija na razlike. dosadasnje medijske hajke makar su imale bar neki malecki povod. ovo je vec potpuno ludilo. jeste, napumpale su usne ko carevi, izgledaju ludacki, so fucking what.
Slazem se. Meni su one ruzne, ali to je moj problem. Ako su one zadovoljne svojim izgledom, eto im ga. Sebi pumpaju usta a ne meni. Edited by ficfiric
Link to comment
mene vec malo plasi bas ovolika visceralna netolerancija na razlike. dosadasnje medijske hajke makar su imale bar neki malecki povod. ovo je vec potpuno ludilo. jeste, napumpale su usne ko carevi, izgledaju ludacki, so fucking what.
Sto kazu ljudi, nekada se islo u cirkus da vidis bradatu zenu i coveka sa dve glave, sada to mozes da vidis i u novinama, na TV-u, internetu... Uostalom, znas i bolje od mene da je ovakva tema idealna za skretanje paznje i nepisanje o drugim stvarima. A njih dve su ispalne idealne, njima odgovara medijska paznja, snimice i pesmu :D (mada nisam sigurna da ih uopste ne tangiraju komentari), avlija ima koga da opanjkava i svi srecni. Ipak, moras priznati sa smo napredovali bar malo, 90-tih bi se ovakve nasle samo na stranicama Treceg oka a sad su na naslovnici najcitanijih novina u zemlji ^_^
Link to comment
nisam ni mislila da ih porediš kao umetnikene mogu se porediti nikako, jer su na dva različita pola svesti (društvene i individualne, kakogod)tako ja to vidimčesto alternativni umetnici koriste u svom radu pojave iz subkulturapoenta je na reči ''koriste''. oni koriste, a oni iskorišćeni su objekat u pričida ne budem pogrešno shvaćena, u tim delima umetnici često upravo žele da afirmišu dotičnu pojavu, subkulturu, štagodda ne ispadne da sam neki fašista, ne pričam o dotičnim pojavama sa bilo kakvim vrednosnim stavom ovom prilikomsamo pričam o razlici pristupanja nečemu sa svešću i namerom
pa bas primer ovog takeshijevog a i marine abramovic ti govori suprotno - onaj je nakalemio uvo na svoju ruku, znaci eksperimentise sa svojim telom a ne sa tudjim pa gleda sa strane i prica i fenomenu. isto tako, zar se nije marina onomad umalo ugusila od dima od zapaljene petokrake usred koje je svesno i svojom odlukom sela itd.tako da moje pitanje i dalje stoji, sta ako neko iskoristi plasticnu hirurgiju za svoj performans, da pumpanjem silikona u sebe pomera granice ljudskog tela? kako se prema tome postaviti, jel uspeh i etabliranost umetnika kao logican sled pada u vodu zato sto se ovaj izivljava i daje los primer omladini?
Link to comment

meni je fascinantno to da je tzv namontiranost postala sama sebi cilj. plasticna hirurgija se ne koristi da bi se ispravili (stvarni ili izmisljeni) nedostatci, vec se radi sve do maximuma. sve u fullu, bez obzira na "podlogu". i onda se lepota meri u evrima, najlepsa je ona koja je stukla najvise para. vrlo bizarno.

Link to comment
meni je fascinantno to da je tzv namontiranost postala sama sebi cilj. plasticna hirurgija se ne koristi da bi se ispravili (stvarni ili izmisljeni) nedostatci, vec se radi sve do maximuma. sve u fullu, bez obzira na "podlogu". i onda se lepota meri u evrima, najlepsa je ona koja je stukla najvise para. vrlo bizarno.
potpuno se slazem. i meni ovo izgleda kao borba za prestiz, kao kada su se tokom renesanse takmicili ko ce imati veci cipkani okovratnik, pa su na kraju nosili ona cuda siroka metar.inace na ovom topicu se stvari postavljaju kao da su radikalne intervencije na telu neka velika novost. kauboje, rekao sam povod, a ne razlog.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...