Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Zavisi od kvara.Meni je svojevremeno lik nudio "garanciju" da on nosi tv u Madjarsku u slucaju kvara. Ko lud sam da nekom nepoznatom dam 500-600 evra za tv pa da mu posle dam i taj isti tv :)Ako ovi preprodavci stvarno imaju normalne garancije da mozes da nosis TV u ovlasceni servis u slucaju kvara onda je to do jaja.

Link to comment

Ti likovi su se toliko naprodavali tv-ova da je to strašno. Ja znam barem 5 ljudi iz okoline, zamisli njihove ortake, po ns-u i subotici gde operiraju... Drugim rečima, imaju opasnu reputaciju više, po 100+ ocena na kp, i ne mogu da se zezaju sa takvim stvarima.Barem ja to tako kontam.

Link to comment

Dobro, ja razumem katamaranov rezon, ali sada ima proverene informacije iz prve ruke :)Plus što ja lično ne verujem previše ni Tehnomanijama, znajući kakav su običaj imali da rukuju sa tehničkom robom u magacinima.

Link to comment

Generalno sam nepoverljiv. Pored toliko prevaranata okolo to definitivno nije lose :)Kapiram i ja da bi trebalo sve da bude ok kada uzmes od nekog dokazanog svercera al opet ne volim da rizikujem. Sa druge strane usteda je poprilicna pa mozda i vredi rizikovati.

Link to comment

Uno kvestione.Da li tv ima konvertor koji može sve da pretrvori u 3D ili je bitno da je izvor 3D? Verujem ovo prvo, pošto filmova na blu rayu i ima, ali sumnjam za kanale i sl.

Link to comment
Ovako piše u specs:
  • 3D to 2D Convert Source
  • 2D to 3D Convert Source

to konvertovanje obične slike u 3D je sranje i nikada stvarno ne stvori iluziju trodimenzionalnosti. na kutiji lepo zvuči, u zbilji ćeš jednom upaliti da probaš da pogledaš 3D dnevnik i nikad više.
Link to comment

Meni stigao onaj eldžika 47LM620S i sad ga nadljudskim naporima a da ga ne otvorim gledam u kutiji kako stoji dok mi se ne sredi dnevna soba te je svečano otvorim svečanom projekcijom nečega.Dok sam tu, kad je majstor došao da istovari kao "hoćeš wifi adapter", ja sam mislio da je to spremno u tv-u, kad ne samo je wi fi ready (trgovačkim zavrzlamama nikad kraja), treba adapter. Pri tom, reče mi da ne može da strimuje full hd jer mu je mala memorija u televizoru. Is he right or is he right?

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
  • 1 month later...

Treba mi TV od nekih 500e. Na njemu ce se najvise gledati analogna kablovska (digitalne nema). Ima li nekih marki, tipova ekrana, itd. na kojima obicna televizija izgleda bolje, ili su svi isti? Koje karakteristike da gledam?

Link to comment
Treba mi TV od nekih 500e. Na njemu ce se najvise gledati analogna kablovska (digitalne nema). Ima li nekih marki, tipova ekrana, itd. na kojima obicna televizija izgleda bolje, ili su svi isti? Koje karakteristike da gledam?
Ranije je postojala urbana legenda da plazma bolje radi u tim uslovima. Ne mogu da ti kažem da li je to istina ili ne, ali mogu da ti kažem da sam ja bio uzeo plazmu i da sam bio zadovoljan slikom, više nego kod nekih lcd primeraka.Za te pare ti možeš da lagano uzmeš led i to dobar, pa ne znam koliko je to zapravo bitno...Edit: kada sam već tu, pitanje za korisnike smart televizora... Šta je zapravo najveća benefit smart carijanti, koje app-ove najviše koristite i sl? Jedino što arčim je konekcija tv-a i mobilnog i onda šaram po yt tražeći sa telefona, to mi je uber cool. Ostalo, na net - sporo i teško - tj surf, nisam previše čačkao, ali malo šta mi se činilo zanimljivo i praktično. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

LG uvek preporucujem a jako se lepo pokazao kod prikaza analognih kanala. Cim sam ga uzeo narucio sam dodatni sd risiver od SBB-a da bih ga otkazao cim sam video koliko grozno slika izgleda sa njim. Analogni kanali daleko bolje izgledaju nego digitalni sd. Kasnije sam uzeo onaj novi HD risiver i to je vec druga prica mada opet nista znacajno bolje ne izgledaju digitalni sd kanali od analognih. Tu naravno ne racunam egzotiku kao sto je Palma plus i slicni kanali.Moj TV nije smart nego je pomalo priglup (netcast)Nije mi bilo cak ni dovoljno interesantno da ga za stalno povezem na net (ili onaj glupi adapter ili da razvlacim jos jedan kabl)youtube mi deluje zanimljivo, accuweather i google maps. Zanimljivi su i ovi appovi kao sto je Netflix ali se to zadovoljstvo placa. Mislim da Netflix cak ni ne radi van US.

Edited by katamaran
Link to comment

Katamaran me podseti... Kevi sam od madjara uzeo lg najjevtiniji za nekih 230e doduse sa popustom jer sam od istog lika par dana ranine uzeo sebi 3x skuplji, ovako je msm 250e. Slika je stvarno za tu cifru i vise nego pristojna, a tv je verovatno najjevtiniji u paleti. Sa obzirom da u igraonici imam 3 samsunga iste klase - rekao bih da je lg bolji izbor.Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
  • 2 weeks later...

Gasite li televizore pre ubacivanja/vadjenja flesa? Sad mi serviser kaze da se to obavezno radi i da tako pise u uputstvu. prilicno sam siguran da ne pise u uputstvu al u sustini ima logike.Opet me zeza TVPre nekih 6 meseci je jos bio u garanciji i nije mogao da se upali (stalan restart) popravili su ga al mi nisu rekli ni sta je bio problem.Pre par dana opet poceo...Kad se ohladio poceo normalno da radi i radio nekih 48 sati. Opet nije hteo da se upali da bi opet poceo normalno da radi posle hladjenja.Mirise na pregrevanje al saljem ja to na servis.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...